• karakterlerini merak ettiğim insanlardır. yer beşiktaş, yıldız caddesi.

saat 22.21. papa johns kuryesi pizza yetiştirmeye çalışıyor.

burada sorumluluk herhalde daha çok iş yerinin. çok mu zor şu an gönderemiyoruz demek. ne diyelim, afiyet olsun.

https://youtu.be/tun3oby72a4

edit: buradan herhalde sorumluluk daha çok iş yerinin kısmını anlayamayanlara selam ederim.

edit piaf: "hasta olanlar ne yapsın?" gibi mesajlar geliyor. saat 22.30'da pizza diyoruz arkadaşım. tekrar söylüyorum, sorumluluğun daha büyük kısmı o halde sipariş alan şirkettedir. ama bence bizim de biraz daha sorumlu olmamız lazım. ilaç yetiştiriyor olsa kimse bir şey demez.

o zaman restoran niye açık diyen arkadaşların herhalde araçları olan veya yakınlarda yaşayan insanların kendileri gidip alışveriş yapabildiklerinden haberi yok galiba.

gerçi yazanlara bakınca diyebileceğim tek şey, tamam ben anladım. o karda pizza isteyenler insanın hasıymış, hepsi yiğidin harman olduğu yerden gelmişler, pizza yemezlerse ölebilirlermiş, kurye is görevini yapmak zorundaymış.
  • sipariş eden desem daha iyi olurdu dedirten başlık. kurye kardeşlerimize sabır diliyorum cidden.
  • ya kardeşim hem insanlara bu hizmeti sunuyorsunuz, hem de vicdan çektiriyorsunuz. sipariş etmese işten çıkarılacaklar, etse "hava durumu kötü ne hadle sipariş geçersiniz?" diye yadırganacaklar. bu hizmet sadece türkiye'de yok ama hiç sanmıyorum ki sipariş veren insanlara bu kadar vicdan azabı çektirilsin.
    hava kötüyse yolları, motoru kaliteli yap, kuryeye güvenlik ekipmanları sağla. her yağmurda, karda da şu muhabbet dönmesin artık.

edit: altta bir yazar, konforunuzdan ödün verseniz ölür müsünüz, demiş. olay sadece konfor değil. evde hasta olan insan olur, yemek beceremeyen olur, eve yeni taşınmış, tadilat yapmış o an pişirme mümkün olmayan olur. yemek siparişi sadece koltukta göbek kaşınırken yapılmaz. evet ölümler üzücü ama burda yapılması gereken güvenli yol bulmak. gelip burda hizmeti sunduğunuz insanları suçlayamazsınız.
  • "sipariş etmese işten çıkaracaklarmış" falan filan, yılın birkaç günü siz şu konforunuzdan vazgeçmeyi deneseniz nasıl olur acaba? iyi motorsiklet verin, güvenlik ekipmanı sağlayın yazılmış bir de. tüm bunlar yeter mi acaba? daha demin twitterda gördüm, kuryenin birine alkollü bir araç sürücüsü çarpmış ve okul harçlığını çıkarmaya çalışan gencecik kurye ölmüş. hadi bunu geçtim doğaya büsbütün egemen olmak mümkün mü? istediğin kadar iyi bir araca sahip ol kaymayacağının, sisli/ karlı havalarda bir görüş açın nedeniyle bir yere çarpmayacağının garantisi mi var?

edit: linç düzeyine varan hakaretamiz, küfür içeren mesajlarınıza elbette cevap vermeyeceğim. yalnız biraz istatistik biliminden de faydalanabilirsiniz. yağışlı ve sisli havalarda kaza olasılığı yüzde kaç artıyor acaba?
  • (bkz: 23 ocak 2022 motokuryeliğin yasaklanması)
    başlıkta aç kaldık filan diyenler var.
  • sipariş biraz geciktiğinde de hemen 1 puanı yapıştıracak olan insanlar.
  • yazar doğru demiş... kuryelere, husky ve kızak sağlansın. aç kalmasın insanlar.

empatisi olan insan için yazmıyorum bunları. 2 gün kar yağdı diye kepenk kapatıyorsa firma, işi yanlış yapıyor demektir.
  • aga kar yağdı diye sanki bir doğal afet yaşanıyormuş gibi mooda girenleri de anlamak zor. gerekli eğitim ve malzemeye sahip değilsen yöneticinle konuş. müşteri senin durumunu nereden bilsin?
  • sipariş ediyorsa da yüklü miktarda bir bahşiş vermelidir kişi.
  • acıkmış pizza çekmiştir canı.
    herkes kendi işini yapmakla mükellef, emeğinin karşılıgını almakta, kaçınız hava muhalefetinde çalışırken izinli sayılıyor? çalışıp iş yerine isteyenler de var sonucta, sığ düşünmemek gerek.
hesabın var mı? giriş yap