• gerçek anlamında kullanıldığında sözlükte şikayet edildiği takdirde entry silinme sebebiymiş.
    oysa çişlinin birinin ölen kişinin ardından yaptığı reklamı yazmıştık ama gizli moderasyon bunu hakaret saymış sanırım.

bak moderasyoncu kardeş, empati yapmanı istemedim senden, burası kutsal bilgi kaynağı ya, ölen kişinin ardından "merhum" diyoruz ya, entry'leriyle yaşatacak diyoruz ya, hah o insanlardan biri üstünden internette kendi sosyal medya mecrasında dua okurken kendi adıyla ölen kişinin adıyla hashtag yapmiş bir "yüzsüz" e dendi o laf.
    yüzsüz amk, insan para kazandığı işini veren kişinin vefatını reklam ediyorsa daha ne olacağdı ya.
    yüzsüz amk.
    senin annenin öldüğünü düşün, (allah gecinden versin) onun cenazesinde sen gözlerin şiş, göz pınarların kurumuş, kalbinde acılarla son yolculuğuna uğurlarken annenin vaktiyle kol kanat gerip sahip çıktığı birinin annenin adıyla kendi adıyla hashtag yapıp bunu sosyal medyada paylaşmasını düşün.
    hah işte bak olur mu lan öyle şey dedin ya, ben de ona dedim işte.
    "yüzsüzsün".

hadi yüzsüze açıklama yaptım diye silin amk bunu da.
  • turistik bir yerde birlikte fotoğraf çektiren bir baba oğul görmüştüm...fotoğraflarını çekmelerini istedikleri kişi ile babanın diyaloğunu aynen aktarıyorum;

-baba: oğlum hiçbir fotoğraf karesinde gülmüyorsun. ne kadar suratsızsın yahu...

-fotoğrafı çeken kişi: suratsız diye mi kızıyorsunuz oğlunuza? bırakın da suratsız olsun....yüzsüz olsa daha mı iyi olacaktı?

(bkz: şaşkınlık)

(bkz: doğruluk)

(bkz: ayar vermek)
  • utanmak, sıkılmak nedir bilmeyen insana denir. bu tür insanlar yapma denilen $eyleri inadına yapar. en imkansız şeyleri bile yaparak insanı ağzı açık bırakırlar. bir insan yüzsüz olmaya görsün, ba$ka da bir şey demiyorum.
  • bircok kisiyi cileden cikarabilecek bir kisilik ozelliginin sifat hali. bu kisiler sarkastik (ve hakli) elestirileri gormezden gelip ustune ustluk bir de piskin cevaplar verirler. hayatlari boyunca boyle yapip kazanacaklarini sanir, ve de gercekten de hayatlari boyunca boyle yapip kazanip, geldikleri yere geldikleri gibi geri giderler.
  • hayao miyazaki'nin spirited away filminde yer alan bir figür.. sihay cüppeli, beyaz maskeli bir tipleme..
  • islerin ucundan tutmayıp size sorun cıkartan insan kisileri
  • ks. milletvekili, bakan vs.
  • yüz, bir metafor olarak teolojide "şeref" kelimesini ifade eder. özellikle islam felsefesinde, "allah'ın yüzü" tamlaması direkt olarak bu anlama vurgu yapar.

gözler ve dil de spesifik olarak anlatılır. şerefsiz insan iyi niyetle bakmaz, güzel bakamaz; zehirli bir ok gibidir dili, size nüfus edebilir / etkileyebilir fakat sonu iyi olmaz.

özetle, yüzsüz = şerefsiz.
  • ilintili olarak...(bkz: yiyici)
hesabın var mı? giriş yap