• eşi benzeri olmayan güzellik, dudakları ruju güzel yapar*
  • çok ilginç gerçekten diye sorduran kişidir. neyi mi? bir grup insandan normalde mesafe olarak uzak olduğu halde nasıl bu kadar sevilir? yoksa bu işin sırrı o masadaki efsunlu resimde mi gizlidir? belki de hiç hissettirmeden, gizliden gizliye hepimizi etkisi altına alan bir çeşit büyüdür bu, olabilir. acaba kendisi farkında mı, o ve sevdiği ne kadar çok insan için umudun kaynağıdır? zor zamanların yaşandığı, sancılı ayrılıkların sarstığı sohbetlerde, umutsuzluğun yolunda yürürken kalpler o soruya geldiğinde, acaba gerçek sevgi, ömür boyu mutlu birliktelik yok mu denildiğinde hep insanların ağzından aynı cevabı duydum, hiç sekmedi, "ama zelyot ile ikitam1bolu2 var". bu cevaptan sonra hiçbir olumsuz söz söylenmez daha, çünkü kara bulutlar dağılmış, gözler parlamaya başlamıştır bile.

biz yine maşallah diyelim ama kanımca bu çifte nazar boncuğu almaya hiç mi hiç gerek yok. bunlar zaten nazar boncuğunun ta kendisi, sanki yaşanan, yaşanacak olan tüm ilişkilerin nazar boncuğu olmuşlar. birisi şu, birisi bu rengi değil, ikisi de camdaki mavi, beyaz, sarı ve siyah olmuşlar. mavileri, içinde limandan limana seyahat ettikleri bilginin okyanusları olsa gerek. ikisinin de bilim insanı olmasından mıdır nedir, öğrenmeye ve öğretmeye olan tutkuları belki de bu iki maviyi tek bir tonda eriten. beyazları iyi niyetleri, o iflah olmak bilmeyen iyilik yapma hevesleri. sarıları, merhamet, tek kelime ile. siyah mı peki? bilir misiniz aslında doğada siyah renk yoktur, siyah renkli dediğimiz tüm ışığı soğuran, yok eden bölgeler. bu nazar boncuğundaki siyah da, tüm kötü enerjileri, olumsuzlukları, zorlukları soğursun, yok etsin diye. bu iki insan da mickey ve minnie gibi, manny ve ellie gibi, hiccup ve astrid gibi, shrek ve fiona gibi sonsuza dek mutlu olsunlar, diğer çiftlerin mavi ışığı, bekarların umut ışığı olsunlar diye...
  • sevgilim,

“seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?

elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.

seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?

aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. ve buradayken bile seni çılgınca özlemek…"
  • "bu kız beni sever
    bu kız beni öldürür
    bu kız bana güzel hayaller gördürür

bu kız beni tutar
    ve kendine çeker
    bu kızla bana bir oda bir yatak bi kütüphane yeter..."

ben yazmış olmak isterdim bu şarkıyı ona. olsun yüksek sesle söylemiş olayım "bu kız beni severrrrrrrrrr".**
  • amalfi kıyılarının parlayan güneşi, en güzel ve akıllı co pilot, dağ seven jeolog, feribot seven deniz kızı.**
  • kadın basketbolunun michael jordan ı dır. diana taurasi, penny taylor halt etmiş yanında.
  • o gülünce güneş ne zaman batacağını, dünya ne tarafa döneceğini şaşırıyor.*
  • hani eski yıl gider, yeni yıl gelir ya, o her yıl gelen yeni yıl işte. onun kadar güzel, duru ve bir o kadar umut dolu**

(bkz: ne güzel şeysin sen hep yaşın 19)
  • onunla tanışmadan önce en büyük hayalim dünyayı dolaşmaktı. onunla tanıştıktan sonra en büyük hayalim de, en büyük gerçeğim de o oldu. hem de dünyayı birlikte dolaştık.

tanıma geçeyim: hayallerin ötesindeki en büyük hayalin gerçekliğidir.*
  • dünya bankası temsilcilerinin görüşmek için randevu istediği bilim insanı. tek kelime ile aştı kendini.*
hesabın var mı? giriş yap