• -ne biliyon la sen? ne anlarsin? kimsin la sen?
    -tip ogrencisiyim. sen ne is yaparsin?
    -la de get la holelelegg.
  • siyaset bilimi doktorasını york university'den "political sociology of voting behaviour" konulu teziyle verip ülkenin ilim irfanına katkı yapmak için dönüş yapmış abimizdir. (bkz: ne biliyon la sen)
  • göt olup gitmiştir.
  • klasik akplidir. lafı sokarsınız, ama hala aklı sıra laf ebeliği yapıp kurtulmaya çalışır. halbuki yalnızca gerizekalı durumuna düşer.
  • ayar falan yememiştir. aynı türden onlarca adam(!) tanıyan biri olarak konuşuyorum. ayarın a'sını dahi algılayamamış, tüm mevzu "ya anarşikin teki yok ağaçmış yok eylemmiş diye bık bık öttü ağzının payını verdim yaa"dan ibaret onun için.
  • seviyesine inmek hoş değil ama buradan bir mesaj ileteyim istedim kendisine:

"yıllık olarak yaklaşık 30bin lira vergi ödüyorum. bu miktar, bir ay sonra geçeceğim yeni işimle birlikte 50bin lira seviyesine yükselecek.

senin ödediğin vergi ne kadarsa bildir, ben ödeyeyim, çık git bu memleketten!"
  • akp'nin evde sakladığı tabanıdır. ben olsam ben de insan içine çıkarmam.
  • bir hekim olarak sinirden yumruğumu sıkarak izlediğim videodur. karanfilde üzerimize gaz bombası atılırken hacettepeden ankara tıptan dönem 1 2 öğrencileri yardımlarıma koşuşturdular, ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. şu bilincin 10'da birine sahip olamayan biri gelmiş öğrencilere sataşıyor. bana denk gelseydi önce ağzını burnunu dağıtır sonra da bi güzel pansuman yapardım ki neyse yine efendi bi çocuğa denk gelmiş.
  • bunlar gibiler yüzünden mundar oldu bu ülke. ama yaşlı amca ikna edilebilir gibi gözüküyor, sakallı olanı ise direkt allah'a havale etmeyi öneriyorum.
  • üniverste öğrencisinin @2 olduğu tartışma. "sen ne verdin bu ülkeye?" diyen adam da adnan aybaba terk.
hesabın var mı? giriş yap