• resmi gazete'de yayımlanan karara göre aşı karneli kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar, yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde kafeslerinde kilitli olacak şekilde otobüslerde taşınabilecek. daha önce taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınmasına izin verilmiyordu.
    bu kararla otobüs yolculukları artık daha eğlenceli olacağa benziyor.
    kaynak:
    haber linki
    karar maddesi
  • evcil hayvanları olanlar için iyi, alerjisi olanlar için kötü haber.
  • otobüslerde ki hayvanoğlu hayvanların yanında "sevilecek" hayvan çeşitliliği kararı alınması güzel bir haber.
  • benim tavuğum evcildir diyen anadolu insanımıza kolaylık, kalan yolculara sakatlık çıkaracak karardır.
  • otobüste hayvan taşımaya izin veren muhteşem karar. bazen biryere giderken kedim luffi'yi bırakaçak biryer bulmakta zorlanıyorum veya acele karar almam gerektiği zamanlar oluyor. sıkıntısız birşekilde yapılırsa harika olur ama bu tarz şeylerin tıkır tıkır işlemesi için bazı şeylerin zaten sağlam oturması gerekiyor. sırf bu kuralı bilmeyen işletmeler yüzünden araca alınmama veya araçta diğer yolcuların sorun çıkarma faktörü aklıma geldikçe deneme isteğim giderek azalıyor açıkcası
  • gelsin pitbullu otobüsler.
  • ilk önce aklıma elinde pitbull olan conolar geldi. düşünsenize bi 500t hattını veya meşhur güneşliye giden 97'yi hatta hatta metrobüsü var bunun off. sen harika bir detaysın güzel ülkem.
  • hayvanların sosyal yaşama daha çok dahil edildiği söz konusu kararın ardından, vakit kaybetmeden hayvanların insanlar tarafından taciz edilmelerini önleyecek gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
  • astım ve alerjisi olanlar ölüyor o zaman otomatik
  • ağlayan çocukla havlayan köpek arasında, verdikleri rahatsızlık açısından bir fark yok, olumlu bir karar.

düzenleme:
    birileri alerji konusunu öne sürmüş,

uçakta bu iş nasıl oluyor:

alerjisini belgeleyen yolcu varsa ve aynı uçakta uçmak istemiyorsa hangisi önce biletini almışsa ona öncelik veriliyor,

görme engelli vatandaşların rehber köpeği söz konusu ise öncelik her zaman onlarda oluyor, alerjisi olan uçmak istemiyorsa bir sonraki uçağı beklemek zorunda kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap