• resmi gazete'de yayımlanan karara göre aşı karneli kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar, yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde kafeslerinde kilitli olacak şekilde otobüslerde taşınabilecek. daha önce taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınmasına izin verilmiyordu.
    bu kararla otobüs yolculukları artık daha eğlenceli olacağa benziyor.
    kaynak:
    haber linki
    karar maddesi
  • benim tavuğum evcildir diyen anadolu insanımıza kolaylık, kalan yolculara sakatlık çıkaracak karardır.
  • evcil hayvanları olanlar için iyi, alerjisi olanlar için kötü haber.
  • gelsin pitbullu otobüsler.
  • otobüslerde ki hayvanoğlu hayvanların yanında "sevilecek" hayvan çeşitliliği kararı alınması güzel bir haber.
  • kararı okumadan entry girenleri gördüğüm başlık. tehlike arz edenler köpekler hariç ibaresi olduğu için pitbull gibi köpekler alınmayacak.
  • aşı diyor, kafes diyor, kilitli olmak zorunda diyor, aşı kartı olmak zorunda diyor. sadece oturduğu koltuğun önünde diyor. lan okuma ve anlama özürlü müsünüz?
  • ağlayan çocukla havlayan köpek arasında, verdikleri rahatsızlık açısından bir fark yok, olumlu bir karar.

düzenleme:
    birileri alerji konusunu öne sürmüş,

uçakta bu iş nasıl oluyor:

alerjisini belgeleyen yolcu varsa ve aynı uçakta uçmak istemiyorsa hangisi önce biletini almışsa ona öncelik veriliyor,

görme engelli vatandaşların rehber köpeği söz konusu ise öncelik her zaman onlarda oluyor, alerjisi olan uçmak istemiyorsa bir sonraki uçağı beklemek zorunda kalıyor.
  • insanımız okuma özürlü olduğu için salaklar için tekrardan altını çizerek belirtelim;

“özel taşıma kabıyla birlikte “ kucakta taşınacaklar.
    karşılacağınız hayvanlar kediler ve küçük boyda köpekler olacak

koca bir köpeği taşıma kabıyla otobüse sokamazsın. hadi niyetlendin hem köpeği o koca kabı taşımak için zaten özel bi araca ihtitacın var. insanlar da bunun bilincindeler. yani cahil cahil konuşmayın

ayrıca ben nasıl yolculukta çocuk ağlaması salak salak insanların telefon muhabbetlerine maruz kalıyosam ve sesimi çıkartmıyorsam siz de sessiz kalacaksınız.

alerji konusuna gelince o hayvanın dibine girip kafanızı tüylerine gömmedikçe dokunmadıkça sıkıntı çıkmaz ben de alerjik bi insanım ailemde de alerjikler var işler nasıl yürüyor biliyorum gayet. havada uçan her tüy tanesine nem kapacaksanız toplu taşımalara binemezsiniz zaten.

hayvan sahibi olanlar için mükemmel bir karar. kaç can yitip gitti o havasız bagajlarda.

şöyle bir şey yapılabilir. hayvan taşıyacak kişilere otobüslerde farklı bi renk verilebilir. internetten yer ayırtacak kişiler bunu görüp ona göre seçim yapabilir gayet.
hesabın var mı? giriş yap