• başlama düdüğü
    sıkıcı ve ortada geçen 0-0'a giden bir maç
    penaltı
    selçuk şahin
    bitiş düdüğü ve kapanış

not: at fav'a, maç günü oku, fenerbahçenin deplasman maçlarında zaman kaybetme.
  • birinin net penaltı dediği pozisyona bir başkasının şaka gibi böyle penaltı mı olur dediği maç.

amk biraz objektif olun. tamam taraftarsınız anladık da gözünüz de mi kör. seçmeni aynı, taraftarı aynı sokayım böyle ülkeye. almanlıktan aldığım tadı hiç bir şeyden almıyorum. hele bu ülkeden asla.

not: st. pauli
  • izlerken aynı sorunun beynimde sürekli yankılandığı maç.

''beşiktaş bu erciyes ve fenerbahçe'ye nasıl yenildi amk? :(''
  • penaltı olura 100 tl bastıgım maç. haydi hüseyin göreyim seni.

edit : adamım benim beeeeeeee
  • balıkesir deplasmanında olduğu gibi kayseride de volkan ve emre'nin ayağına top geldiğinde ıslıklanması koyu bir fenerbahçeli olarak beni zevkten dört köşe etmiştir.

bunları biz gönderemedik* belki böyle böyle anadolu deplasmanlarında ıslıklana ıslıklana bırakırlar futbolu, belki de biz bir yerde yanlış yapıyoruz galiba neden gökhan ya da mehmet topal değil de biz diye kendilerine sorarlar.. umarım..
  • sehir disindan misafirlerimizle gezelim diye ciktigimiz maltepe sahildeki cafede yayinlanan mac. garsona maci izlemiyoruz, mac parasi yazmayacaksin dedigimde yok abi bu maca ne parasi isticez? bir tane adam kalmaz yeminle diye tanimladigi zevksiz mucadele.
  • üzerinde çok da tartışılmayacak bir maçtır.

hakem hataları olmuştur, oluyordur, olacaktır. bunun fenerbahçesi beşiktaşı galatasarayı yok. tabii ki fenerbahçeye her zaman biraz daha yanlanılır çünkü en uzun zamandır gündemi sürükleyen iyi ya da kötü de olsa fenerbahçe ama olay fenerbahçe değil. taraftarı da değil. olay hakemler, bunların kimler olduğu, ne iş yaptıkları, çapları. hakemlerin yaptıkları hatalar net bir penaltıyı vermemek, penaltı olmayan bir pozisyonda penaltı çalmak, haklı haksız kararlar verip maçı bir yerden alıp bir yere vermenin ötesinde. eğer sadece fenerbahçe lehine hata yapsa, o zaman konu bambaşka bir hale gelir. şike yaptı dersin, para yedi dersin, dersin de dersin.

pozisyon 1: maçın başı (sanırım dakika 4, bilemedin 5) kayseri erciyesspor atakta. jacques zoua ceza sahasında net bir pozisyon yakalıyor. kaleci çıkarıyor, top orta sahaya gidiyor, pozisyon devam etmiyor kayseri erciyesspor adına. hakem ofsayt diyor lakin ofsayt falan yok. tam çizgide. hakemin umurunda değil kararın doğru olup olmadığı; anadolu topçusu yarım metre geriden de geliyorsa ofsayttadır. bu fenerbahçe maçı için böyle değil sadece. bunu herhangi bir galatasaray veya beşiktaş veya trabzonspor maçında da görebiliriz. küçük takımsa siktiret. ofsayt de geç. çünkü büyük takım oyuncusu kornerden de gol yese senin etrafına toplanıp kafanı sikecek yarım saat. halbuki bu ne kolay: ofsayt. haklı veya haksız; bu ülkede engin baytar hakeme saldırdı, fernando meirelles hakeme küfür etti, emre belözoğlu hakemlere iş koydu hiçbir skim olmadı. yine dünyanın parasını almaya devam ettiler. ama geçen sezon akhisar belediyespor - elazığspor maçında elazığın puanlarına çöktüler. başkan "takımı ligden çekeriz" dedi; hatırlayanınız var mı? yok. başkanın öfkeli açıklamaları ertesi gün her gazetede vardı; 900lü hat reklamları büyüklüğünde kareler içerisinde. kim bilir daha kaç gün söyledi bunları ama hiçbir yerde görmedik. neyse efendim: hakemlerin kararlarını verirken anadolu takımlarını yontmasının tek sonucu puanların gittiği taraf değil; anadolu takımlarının maç içindeki direncini etkiliyorlar. adam zaten fenerbahçe'ye/galatasaray'a/beşiktaş'a karşı toplasan ya bir ya iki tane pozisyon bulacak maç içinde (eğer sen anasını sikmezsen). e onu da kaçmış olmasına rağmen saçma sapan ofsayt diye etiketliyosun, adam da aynı yukarda yazılanı düşünüyor: "lan zaten bi tane pozisyon buluyoz o da ofsaytmış zaten." daha sonraki dakikalarda topu cenk ahmet alkılıçile ileri taşıyan kayseri erciyesspor, fenerbahçe savunmasını 3e 2 yakalıyor ama cenk ahmet en yapılmayacak şeyi yapıp mal gibi bir şut atıyor ve yolluyor dışarı. pas falan yok.
    ben maç izleyip keyif almak istiyorum, sen zaten yüzde 70 yenilecek bir takımı iyice oyundan düşürüyorsun; göstereceği direnci de gösteremiyor. ben fenerbahçeli de değilim kayserili de; ben digiturk'e ayda 60-70 lira veren biriyim. sen benim güzel maç izlememi engelliyorsun. benim paramın karşılığını almamı engelliyorsun. duruyor musun orada? tabii ki hayır.

poziyon 2: emre belözoğlu ceza sahası içine dolduruyor, ceza sahasında topa vurmak için havalanmaya çalışan fenerbahçeli oyuncuya kapıya vurur gibi omuzla vurup indiriyorlar. hakem böyle öne doğru eğilmiş, diyor ki "pür dikkat izliyorum bakalım neler olacak" ama hemen arkasından "oyna oyna" diyor. ne izledin ki sen? ne gördün? nasıl yani "oyna oyna"? sen hakemin el kitabı diye hangi kitabı okudun?

pozisyon 3: ve penaltı. ilk yarıdakini veremedin, bunu verdin ve her şey olması gerektiği gibi oldu. tabii ki hayır. sen ilk yarıda o penaltıyı verseydin ben bambaşka bir maç izleyecektim. belki birden fazla gol görüp "yalnız ne maç oluyor yalçın" diyecektim. sadece keyif değil; ilk yarı 1 oynayanlar belki para kazanacaktı. belki rakip ilk yarı sonuna kadar bir gol bulayım beraberlikle ikinci yarıya gireyim derken açık verecek, fenerbahçe bi tane daha atacak ve ilk yarı 1,5 üstü oynayıp 100 lira basan adamın maçı gelecekti. belki penaltı kaçacaktı, kayseri erciyesspor o dakikadan sonra çılgın bir performans gösterecekti. kaldı ki bu sadece vermediğin haklı penaltı için olasılıklar. zülküf özer ve senijad ibricic sarı kart görmeyecekti bu haksız penaltıyı vermeseydin. belki defans oyuncusunu itip dengsini bozan gökhan gönül sen faul düdüğüyle oyunu kestiğinde "ne faulü lan yarrağam" deyip üzerine yürüyecek ve ona sarı kart verecektin.

kardeşim; fenerbahçeli de olsanız, galatasaraylı da olsanız farketmez. özetle maçlardaki hakem hatalarından ötürü birbirimizi yememiz, televizyonda maç izlerken digiturk'e statta maç izlerken bilete kıraathanede izlerken çaya verdiğimiz paranın karşılığını alamayışımızdır sorun. ben sadece ben de dahil herkesin gördüğü bir pozisyonu olduğu gibi doğrulayacak ve dolayısıyla maçın sadece skoruna değil gidişatına da olumsuz yönde etki etmeyecek hakem istiyorum. bu hakem olmazsa ben bu maçtan keyif alamam. galip gelen takım tüm bu hatalar kendisi lehine yapıldığında hakemi arkalarsa asıl sorun çözülemez.

dünya kadar gereksiz para akıtılan bu sikik ligde yabancı hakeme maç yönettirmek, sergen yalçın'a devlet televizyonunda yorumculuk yaptırmaktan daha masraflı, yabancı oyunculara pasaport verip milli takımda oynatmaktan daha anlamsız olamaz.
  • +hakem: hocam bugün fenerin maçı var nasıl mutlu ederiz onları?
    -tff: ona küçük penaltılar çalın :)
  • aha geldi sonunda penaltı
  • selçuk sahin'in usulca poweradini yudumladigi mac.
hesabın var mı? giriş yap