• korku olmadan yönetemezsin sözünü anlayan öğretmendir, dayak evden kovulmadıkça okuldan da kovulamaz.
  • bir ortadoğu ülkesinde öğretmenlik yapmaktadır.
  • belki de böyle bir sınıfa denk gelmiştir..

https://www.youtube.com/watch?v=t4qsvo9inw0

noldu lan ? diliniz götünüze kaçtı değil mi ? haydi bakalım bu sınıfın entellektüel çıkarımını yapın pofuduk klavyelerinizle.
  • eğitim ailede alınır,öğretmenin işi sadece öğretmektir aslında. ama önünde savunmasız bir öğrenciye saldıran bir öğrenci görürse kavganın bitmesini de bekleyemez. tamamen kendi sorumluluğundadır. savunmasız öğrenciye birşey olursa da öğretmen sorumludur. olay anında ensesinden tutup alınır saldırgan. laba kuvvet devam ederse öğrenciye karşı yanlıştır. bunun dışında derste yapılan terbiyesizliklerin sorumsuzlukların cezası kaba kuvvet olamaz.
  • benim.
    yıllarca kolejde çalıştım.öğrencilerle arkadaş gibi de oldum hep,çoğuyla hala görüşürüm zaten yaşlarımız çok yakın.bir yerlerde buluştuğumuzda öğrenci -öğretmen olduğumuz anlaşılmaz. yani sizin bahsettiğiniz o 'evde bekleyen,dershanede üç kuruş maaşla sürünen, idealist,arkadaş tipte' vs öğretmen de benim aynı zamanda. ayrıca belirtmek isterim ki alan sınavım sayesinde atanabildim. çünkü ben diğer alanlarda pek bir şey bilmiyorum.
    şimdi geldiğim okulda ise can güvenliği olmayan bir kadın öğretmenim. gözlerini korkutmak için ufak çapta fiziksel müdahalede bulunuyorum arada ,fazlasını yapmam, yapamam da zaten tehditler havalarda uçuşuyor ,evime tek başıma yürüyemiyorum,kadın olmanın utanılacak bir şey olduğu bir yerdeyim. ki büyük bir şehrin büyük bir ilçesindeyim. ama bu "büyük"lükler insanların kafalarındaki örümcek ağlarının yanında maalesef hiç kalıyor.
    korku içindeyim,ayaklarım geri geri gidiyor. sınıfta" bana bugün napıcaklar acaba ?" düşüncesiyle dakikaları saatmiş gibi yaşıyorum.bu sadece bir kısmı tabii.
    biliyorum sizin için hayaller "ölü ozanlar derneği, her çocuk özeldir,koro"filmleri tadında.hayatlar için (bkz: ben)

bir yıldan fazla süre sonra edit: bütün yıl boyunca emek verdim o öğrencilerime. dövdüm de sövdüm de ... ama sevgilerini kazanmayı başardım en sonunda. artık beni benimsemişler, sahiplenmişlerdi.sonra koruyup kollamaya başladılar. doğumgünümde 1'er lira toplayıp pasta alıp bana sürpriz yaptılar. hediyeler aldılar,utanıp veremeyip başka arkadaşlarıyla yolladılar. sene sonu geldiğinda artık evladım olmuşlardı çoktan.şimdi başka bir ile ggeldim,çocuklarımı özler oldum. nereden nereye işte. verdiğim tüm emekleri hatta daha fazlasını hak etmişler bilememişim.
  • öğretmenlere yönelik bir saldırının ön hazırlığı yapılıyor olsa gerek. her gün negatif bir başlık. maksat ortam kıvama gelsin.

bir meslek grubuna bu denli yüklenilmesini art niyetli buluyorum. iyi öğretmen var, kötü öğretmen var. tıpkı iyi doktor ve kötü doktor olduğu gibi.

bir öğretmeni daire memuru gibi tam mesai çalıştırmak kime ne kazandırır. bu meslek grubuna ait nisbeten iyi özlük hakları, bu meslek mensuplarının kendilerini geliştirmelerine ve gerçekleştirmelerine daha çok olanak sağlamak için verilmiştir. bütün meslek grupları için insanca çalışma şartları dilemeliyiz. hayat çok kısa zira.

son söz olarak bir öğrencisinin bedeninde ya da ruhunda telafisi olmayan izler bırakan meslek mensupları benim de öfkemi celbediyor elbette. burada kabahati mesleğin kendisine ya da meslek mensuplarına bulmaktan ziyade bu meslek mensubunu yetiştiren sisteme bulmalıyız.

bir de kitap önerisi gelsin herkesler için paul lafargue - tembellik hakkı
  • yeni tanıdığı adamı 2 ayda kendini dövecek hale getiren çocuklar ve aileleri
  • ilkokul öğretmenidir. hani şu en büyüğü 11 yaşında çocuklarla ilgilenenden.
    siz daha ilkokuldan çocuğa sınıfta disiplin sağlamak için otoriteden korkmaları gerektiğini öğretirseniz, ileride ergenlikle birlikte not ve cüsse kaygısı ortadan kalkan çocuklar da "böyle lise mi olur?", "öğretmen ne kadar iyi niyetli oysa ki!" diye izlediğiniz videolardaki öğretmenlere zulmeder.
    özetle dönüp dolaşıp yine kendi meslektaşının işini zorlaştıran öğretmendir.
  • (bkz: #56137801)
  • baba olmasindir. :(
hesabın var mı? giriş yap