• istanbul'da yaşadığım mahallede beni uykudan uyandıran,bu saatte sebebini bile anlamadığım bir şekilde okunan sela ile birlikte iyice cılkının çıkması olayı. kafasına göre herkes sela okuyor istediği zaman. ezana vakit var bayram namazına vakit var e neyin selası bu insanları uyandırıyorsunuz?
  • üstteki deli ne anlatıyorsun anasını satayım. ezan kaldırılsın dedik sanki. yüzyıllardır bayram oluyor bu memlekette ben bir kere bile duymadım bayram öncesi sabah 4te sela okunup üstüne 2 tur tekbir getirildiğini. update mi geldi dine? işiniz gücünüz mağduriyet amk.
  • camilerden okunacak ezan veya sela için belli desibel limitleri vardır!

'' akp hükümeti tarafından hazırlanan 14.11.2019 tarihli 75718882-216-e.716418 sayılı “cami hizmetlerinde verimliliğin artırılması” genelgesiyle, ezan sesinin 70 ile 85 desibel arasında tutulmasına karar verilmiştir. ''

bu ülkede gecenin 4 küsüründe dışarda kuş uçmazken camilerin çoğu 100 küsür desibel ile millete ''inanç'' adı altında işkence ediyor!

özgürlüğün tanımından aciz insanların özgürlükçülük üzerinden laf sokmaya çalışması komik! özgürlükler 3. kişilere rahatsızlık vermeye başladığında özgürlük olmaktan çıkar, bunu kafanıza sokun!

hep aynı teraneleri sayıklamaktan bıkmadınız, ''emeyüzdeseksendöküzümüslümen ''..

sen gecenin bi vakti elektronik sistemler döşediğin minarenden allah ne verdiyse okumaya başlayıp çoluk, çocuk, hasta, yaşlı ayırmadan milleti yatağında zıplatırsan (bkz: sikerler öyle özgürlüğü)
  • ne özgürlüğü? başkasını rahatsız etmek diye bir özgürlük yok! ezanlar acilen kaldırılmalı.

gerici islamiklerin şu mağdura yatma numarasına bağışıklık kazandığımızı halen farkında değiller. 20 yıl öncenin taktiği o artık sökmüyor gördüğün gibi.
    dinlemek istediğin şeyi şehre zorla dinletmek özgürlük değil faşistliktir. ezan adındaki sesi baskıyla dinletmek hitlerce bir eylemdir. senin özgürlüğün istersen onu evinde başkalarını rahatsız etmeden dinlemendir. git kendin dinliyorsan dinle bana ne?!

arap müziğini evinde dinleyeceksin. günde 5 kere aynı metal parçayı dinletsem diyorum olmaz diyorsun ee sonuç: ikiyüzlüsün.
  • ibadet bu kadar gürültülü bir ritüel olmamalı. allah'ın kulağı mi duymuyor! bu iş iyice muhafazakar hükümet propagandasina döndü. 80lerdeki ikna odalarının islamcı hükümet rövanşı gibi bir şey resmen.
  • fibromiyalji rahatsızlığım var. bilmeyenler için kısaca ağrılı işkence diye tarif edebilirim.

bu sıcakta kaynar suyla alınmış bir duş ve 2 kuvvetli ağrı kesici ile güç bela uykuya dalmıştım.

cılkı çıkmış sela ile yatağımdan ağrılar içinde fırladım. tabi ki bir daha uyumak mümkün olmadı.

teşekkürler akp! hastası, bebeği olan herkesi düşünüp huzurla bir bayram sabahına uyanmamıza vesile olduğun için.

edit: sela değil sabah ezanıymış sanırım. rock konseri seviyesindeki ses değeriyle okunan bir ezandı. ne farketti şimdi?
  • sen ezanın es salatü hayrun minelnevm kısmına denk gelmiş olabilir misiniz sayın yazar?

yani eve cılkı çıktı o ayrı ancak sabah sala verilmedi ya.
  • okunan selalar da amaç ne anlamak mümkün değil.
    tamam ezanlar susmasın ama bu sela neden bu kadar abartılır ki
    desibel ayarını yapın
  • "kusura bakmasınlar. gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur."
  • imamlar beş yıldız otelde tatildeler. beyniniz sizi aldatıyor, yok sela filan.
hesabın var mı? giriş yap