• ikincinin oğlu birincinin de namusunu korumak için görev yapar.
  • hala asker annelerinin "vatan sağolsun" dediklerini sanan beyin fukaralarınca farklılaştırılmaya çalışılan iki anadır. gözünüzü kulağınızı açın da iyi dinleyin. asker anneleri artık "erdoğan'ın oğlu gitsin askere" diyor, "benim oğlum vatan savunurken ölmedi, birileri kirli çıkarları için oğlumu katlettiler" diyor.

bu savaş bitecek; analar bir daha ağlamayacak. işte o zaman mahkeme kapılarında sizin ananız ağlayacak it sürüleri!
  • (bkz: 20 yaşındaki kadının asker oğlu olması)
    (bkz: 20 yaşındaki kadının terörist oğlu olması)
    (bkz: anlatım bozukluğu)

ekleme: ahaha adamın biri '50 karakter sınırı, aydın günler tahmin ettiğim gibi 20 entry legal çaylak' (evet arada noktalama işareti olmadan) diye mesaj atmış. senin gibi ota boka atlayarak bi sike yaramayan 1500 entrim olacağına 20 entriyle kalmayı tercih ederim. hem ne zamandan beri çaylaklık bir eziklik çok entrili yazar olmak bir statü göstergesi oldu?

madem çaylakların senden daha salak olduğunu düşünüyorsun neden 'hadi çaylaklar favlayın beni, nick altı gireyim size' diye bir entrin var?

adam gelmiş anaların acısını yarıştırıyor, o kafayla anlatım bozukluğu yapıyor siz de gelmiş burda lagaluga ediyorsunuz. 50 karakter sınırı varsa gerilla annesi vs asker annesi yazarsın geçersin. evladının 15 ya da 45 yaşında olması bir şeyi değiştirmiyor anne için. ortada hayalleri elinden alınmış anne var, evlat var. biri öldürmek için giderken diğeri vatanını korumak için, belki de zorunluluktan gidiyor.

zorunlu askerliği eleştirin, terörün nedenlerini, nasıl çözülebileceğini düşünün, özel eğitimli askerlerin sayısını-erlerin yeterliliğini araştırın ama anaların acılarını kıyaslayıp siyaset yapmayın.

ayrıca çoğu gerilla anası çocuklarını elleriyle savaşmaya gönderirken asker anası savaş çıkmasın diye dua eder.
    bir taraf terörü desteklerken bir taraf savaşın bitmesini ister.
    bir taraf bebekler katledilirken, öğretmenler, polisler, sağlık çalışanları öldürülürken vicdanı sızlamazken bir taraf yeni öğretmenler, polisler, sağlık çalışanları yetiştirmek için dişini tırnağına takar.
    işte sizin gibiler de onların acılarını yarıştırır.

bu kıyaslama da ne zaman biter? işte o analar çocuklarını gerilla olarak değil insan olarak yetiştirdiğinde. gencecik masum insanları öldürdüğünde gerilla değil terörist olacağını öğrettiğinde. böyle yapan anaların da ellerinden öperim.

hayatım boyunca siyaset konuşulan muhabbetlere dahil olmadım. kimseye de fikrimi kabul ettirmeye çalışmadım. ama derseniz bu kız ne düşünüyor ahan da cevabı.

ha unutmadan gerilla demişken (bkz: yüksekova esenyurt iöo için yardım kampanyası). iki tarafın da anası ağlamasın istiyorsanız bu çocukların eğitimine destek olun. vantilatör karşısında elinde bilgisayarla olmuyor o işler.
  • başlığı görünce içeriği okumadan geçtim. hem eşitlikten dem vurmak istediğin bir başlık belirle, hem de terörizmi yumuşatmaya ve sempatik göstermeye çalış.
    bari şu eşitlik reklamlarınızda anne ve çocuk gibi öğeleri kullanmayın. tiksinç oluyorsunuz, daha beter gözden düşüyorsunuz.

terörizm bir seçimdir, bu seçimi yapan kişi zaten annesini geçtim kendisini bile düşünmemiştir. anne evet ağlar ama neye ağlar? oğlunun öldüğüne mi yoksa oğlunun bir hiç uğruna ölmesine mi? bunu o insana sormak lazım, samimi cevapları almak lazım.

terörizmi meşrulaştırma çalışmaları sanırım dünya üzerinde bir tek türkiye'de bu denli serbest ve müdahalesiz yapılıyor. bu duruma artık bir müdahale yapılması gerekiyor. göz göre göre meşrulaştırılmak istenilen şey insanların sabrını zorluyor. devletin bir kolu çıkıp ne zaman "terörizmi meşrulaştırmak artık bir suçtur" diyecek?
    bunun düşünce özgürlüğü ile alakası yok, bunun hümanizm ile alakası yok, bunun insani hiç bir değer ile alakası yok. otobüste cayır cayır yanan siviller, canlı bomba saldırısına maruz kalup ölen masum insanlar, iş yerlerinde yakılan suçsuz insanlar. saymakla bitmez, bu ne zamandan beri meşru bir şeydir?
  • ikisi de anadır evlat acısı belki aynıdır ama birinin oğlu haindir.
  • birisi ülkenin tüm fertlerinin namusunu, şerefini, malını, ırzını, toprağını koruyan asker anasıdır. diğeri terörist anasıdır.

ikisi de acı çekiyordur belki ama terörist anası olmak gerçekten dayanılmaz bir acı olsa gerek.
  • bir mahsun kırmızıgül filmi konusu.

evladın kaybı anaların her zaman ciğerini yakar. ama ben şehit anasına daha çok üzülürüm. sonuçta o ölme riskini kendisi seçmemiş bir evladı kaybetmiş.
  • hiç bir milletvekilinin iş adamı veya kadının hiç bir general ve amiral çoçuğunun ( belki birkaç istisnası olabilir ) olmadığı türkiyemin halki hala oğlunu penisinde kanser var diye askere göndermeyip evlendiren erdoğanın milliyetçi söylemlerine inanabiliyor. hiç bir batı ülkesinde halk böyle aptal yerine konulamaz.
hesabın var mı? giriş yap