• brezilyayla oynadığımız yarı final maçını izleyip sıfır moralle final sınavına koşturmak.
  • fenomen ronaldonun burun kakarak ağlarımıza gönderdiği gol
  • spikerlerin zayıflıkları tecrübe eksikliğine bağlaması. tey allahım şimdi bir numarayız.
  • şampiyona esnasında maçları hıncal uluç'un evinden izleyen hıncal uluç ve saz arkadaşları maç sonraları ntv'ye bağlanıp formalarıyla boy gösterirler,tam bir sirk atmosferi yaratırlardı.yılmaz erdoğan,hidayet türkoğlu hatırladığım ünlüler. o zamanlar popülerliliğinin doruklarında olan hıncal sonuç ne olursa olsun şenol güneş'i eleştirirdi. şampiyona devam ederken hıncal uluç bir gün gittiği restoranda güneş'e yaptığı eleştirilere içerlenen karadenizli bir vatandaşın sözlü saldırısına maruz kalmıştı.

ve elbetteki brezilya maçları;ilk brezilya maçı o dönem üniversitede okuyan pek çok kişi anımsar final dönemine denk gelmekteydi. benim de durumumun kritik olduğu ekonomi sınavına denk gelmişti.onca zaman bu sınava hazırlanmama rağmen test usülu sınavda soruları kısa sürede yanıtlayıp hiç kontrolünü yapmadan soluğu kantinde almam.küçük bir üniversite kantininde 51 ekranda yüzlerce kişiyle altlı üstlü biçimde müsabakayı takip etmem,hasan şaş'ın attığı gol sonrası yaşanan karambolde tanımadığım birisinin parmağının gözüme girmesi v.s.

dünya özelinde bakarsak hollanda'nın dünya kupasına dahi kalamadığı, portekiz,arjantin ve fransa'nın gruplardan çıkamadığı, italya ve ispanya'nın hakemler tarafından safdışı bırakıldığı bu sayede tarihn en kötü almanya'sının sırasıyla paraguay,a.b.d ve kore'yi 1-0'lık skorlarla geçerek final yaptığı,senegal,kore ve türkiye'nin sürpriz yaptığı turnuva olmuştur.
  • *hasan şaş'ın brezilya'ya attığı golün ardından şoka girmesi
    *hırvatistan'ın rocker teknik direktörü
    *ronaldonun bize attığı pis burun gol
    *kore ile yaptıgımız maçın ardından bütün oyuncuların sarılarak tribünlere selam vermesi
    * ha bir de hakan şükür'ün kore'ye rekor sürede attıgı kol
  • hasan şaş'ın, brezilya'ya attığı golden sonra burnunu çekmesi ve sevinmemesi
  • 85-91 arası neslin okullarının son günlerinde okuldan kaçması, ya da okullara kurulan televizyonlarla maçları izlemeleri.

özellikle ilk brezilya maçı açısından konuşuyorum.

benim açımdan fransa-senegal maçını adana'da tabi ki klima son raddede pepsi çekirdek vesilesiyle izlemem. iki derse girip geri dönmüştüm izleyebilmek için.

neredesin be papa bouba diop reyis ?
  • ilhan mansız'ın formasının arkasında i. mansız yazması üzerine imansız, dinsiz, ateist bu yakıştırmalarına karşı ilhan mansız'ın babasının haberlere çıkarak biz elhamdülillah müslümanız, türküz diye açıklama yaparak kamuoyunu rahatlatması.
hesabın var mı? giriş yap