• toplumun %3 ünü etkileyecek karar
    --- spoiler ---
    uyku saatine konan kısıtlamalarla daha çok yayılır bu virüs
    --- spoiler ---
    zorunlu edit: vaka sayısı 50000'e dayanmış, avrupada 1. yiz. hala etkinliği tartışmalı yöntemlerle virüs yönetilmeye devam ediliyor. kongreler yapılıyor. insanlar ölüyor. merak ediyorum, tam kapanma için hala ne bekleniyor?
  • gör cümbüşü
  • "akşam işten sonra sosyal hayatın olmasın siktir git evine otur bu arada da iş yerleri de kapanmasın çark bir şekilde dönsün"

şeklinde özetlenebilecek mantıktır.

`edit:` mesaj kutum bu mantığı doğru bulanlar tarafından da, bulmayanlar tarafından da ayrı ayrı tecavüze uğramış. hepsiyle uğraşamayacağım. ben doğru ya da yanlış bulduğumu söylemedim, alınan önlemlerin kendimce mantığını ifade ettim. şahsi fikrim: yetersiz ama olumlu.
  • devlette para yok ne tarra mı yiyosanız yiyinin özetidir bu açıklamalar.
  • misafirliklerden ve cenaze taziyelerinden çok yayılmaktadır. bunlar da genelde saat 20:00 dan sonra yapılmaktadır. onun mantığı odur.
  • fransa ve almanya ile yasaklarimiz neredeyse aynı oldu . adamlar kisitlama sonrası vaka sayısını 50.000lerden 10.000 lere düşürdüler.

bakalım bizde etkisi nasıl olacak

edit : @ayasyollari uyardı almanya'da sokağa çıkma yasağı yokmuş
  • aralık ayında geceleyin üşümeyin diyedir. maazallah hep böyle kulunçlarınıza kulunçlarınıza vurur.
  • bütün avrupa aynı sistemi uygulyor gayet mantıklıdır
  • "git iyice dinlen sabah çok iş var"
  • ne faydası olacak ki
hesabın var mı? giriş yap