• --- spoiler ---
    önce mezarlık şimdi de türbe.
    kılıçdaroğlu'na adıyaman safvan bin muattal türbesinde saldırı girişiminde bulunuldu.
    --- spoiler ---

https://twitter.com/…?s=46&t=vd8pti9v9ezw6_gnrajbwa

edit: ek olarak kılıçdaroğlu'nun adıyaman kahta programı, provokatörlerin konvoy dışındaki bazı chp'lilerin ve basının araçlarına saldırması gerekçesiyle iptal oldu.

edit2: ideal adam adlı yazara teşekkürler. yeni görüntüler geldi.

https://twitter.com/…tatus/1649457717210218522?s=20
  • bu milletin cehaleti fazla hafife alınıyor.
  • ne yapıyorsunuz?
  • (bkz: adıyaman)

doğrusu chp'liler ile adıyamanlılar arasındaki arbededir. kılıçdaroğlu o sırada orada değilmiş. chp'liler ile kendilerine tepki gösteren adıyamanlılar birbirine girmiş. ama daha ilginci kılıçdaroğlu niçin durup dururken alevi-sünni tartışması başlattığı ve saatler sonra da neden ülkenin en muhafazakar şehrine oranın da camilerine ve türbelerine gittiği. işin bu kısmını anlamak zor. kılıçdaroğlu alevi sünni tarışmasını açtığı gün ahmet davutoğlu da adıyaman'da alevi-sünni çatışmasına dair açıklamalar yapmıştı. yani bunları da sorgulamak lazım.

bugün kılıçdaroğlu yine adıyaman'da üç ayrı lokasyonda protesto edildi. bu borml bir durum değil. dahası chp'liler aşağıda adıyamanlılar için menzil'in piçleri demiş mesela. madem adıyamanlılar menzil'in piçi kılıdaroğlu niçin ta içlerine kadar giriyor?

görsel

(bkz: adıyaman'da kılıçdaroğlu'nun protesto edilmesi)
  • seçime 23 gün kalmasının vermiş olduğu korkunun dışavurumu.
  • hem aleviyim diyeceksin hem türbe gezeceksin. bu alevi açıklamasınının hiçbir mantığı yok. bu millettin dini hassasiyetini, kutuplaşmasını hiç hafife almayın.

not: ateistspor
    edit: çok yazan olmuş, şöyle örnek vereyim atatürk de ben ateistim diye açıklama yapsaydı nasıl olurdu sizce? bir açıklamanın siyasi olarak size bir faydası yoksa yapmazsın. bu saldırı tabi ki tamamen cehalet kokan bir saldırı. fakat bu halkın cehaletine göre hareket etmen gerekiyor. alevilik de islamla çok çelişen bir mezhep sonuçta. ben sadece bir analiz yaptım yanlış anlaşılmasın. kazanmak istiyorsak siyasi davranmak zorundayız. o gün sandıkta bu parti için görev alacağım.
    edit2: herkes türbe gezebilir. bunda hiçbir sıkıntı yoktur ben bu halkın cehaletine göre biraz da hareket etmek gerektini belirttim.
  • birileri tarafından düğmeye basıldığının resmidir. bunların sıradan, fevri saldırılar olduğunu düşünmüyorum. hepsi bir sonrakinin testi niteliğinde provokasyonlardır. seçim yaklaştıkça daha tehlikelilerini görebiliriz.
  • saldırıyorlar çünkü kudurdular.

hakaret etseler de vursalar da sövseler de hoşgörü ile yaklaşan lafta değil gerçekten halil ibrahim sofrası kurmaya çalışan ve bunu başaran biri var.

sürtük, terörist, vatan haini demeyen siyasetçiye alışkın değiller. nasıl davranacaklarını bilmiyorlar barbarlar.
  • bir adet sermayedarın kaçak kafesini korumak için onlarcası bir araya gelen polislerden bir tanesini bile göremediğimiz saldırı girişimi. bu devletin polisi nerede acaba?
  • azmettiricileri belli olan saldırılar
hesabın var mı? giriş yap