• sabitlenmiş entry
    merhaba,

her ne kadar iyi niyetli bir çabanın ürünü olsa da bu tür destek başlıklarında sıklıkla yapılan ve yazarların entrylerinin silinmesine sebep olan bir takım sebepleri yeniden hatırlatmak isteriz:

- tanımsız entry girmek,
    - başlık ile uyumsuz entry girmek,
    - up, yukarı gibi çöp entry'ler girmek,
    - başlığın gündemde kalması adına art arda entry girmek

bu ve bunun gibi sebepler entry'lerinizin silinmesine hatta tekrar halinde çaylak olmanıza sebep olabilir.

iyi günler dileriz,
    ekşi sözlük destek ekibi
    • üst edit: destekleriniz için sonsuz teşekkur ederim. twitter'da da gündem olmak için #wolfpubcezalandırılsın hashtagiyle yazarak @beylikduzubeltr @istanbul_egm @istanbulbld etiketlerseniz çok sevinirim.

üst edit 2: harikasınız arkadaşlar. daha önce yazan arkadaşlar tekrar up desteği verebilirse 1 gün daha gündemde tutabiliriz.

güncelleme 25(12 ekim 2023): arkadaşlar çok fazla mesaj almışım, herkese tek tek dönemiyorum kusura bakmayın. son 7 aydır tekrar yurtdışına geldim, kayda değer sizinle paylaşabileceğim bir gelişme olduğu gibi buraya yazıyorum. süreç ne yazık ki yavaş ilerliyor ama takibini yapıyoruz avukatlarımızla.

güncelleme 24(12 ekim 2023): geçen hafta ilk duruşma görüldü. sanıklardan hiçbiri mahkemeye gelmedi. birisi için önümüzdeki duruşma zorla getirilme kararı çıkarıldı. dava onların aleyhine ilerleyecek gibi gözüküyor, birbirlerine girmişler belli herkes kendisini kurtarmaya çalışıyor. bizim tarafta çok gelişme var ama malum kişiler de okuduğu için güncellemeleri ve detayları minimumda tutuyorum. çok fazla potansiyel tanık var bizi güzel besliyorlar ama ifade vermek istemedikleri için tercihlerine saygı duyuyoruz. çevrenizde çok sevmeyeniniz var haberiniz olsun. tüm özel hayatınızı döküyorlar bize :)

güncelleme 23(23 ocak 2023): olayın üstünden 1 sene geçti hâlâ en ufak ilerleme yok. aksine ard arda suç duyuruları alıyoruz etmediğimiz hakaretler için. sonuna kadar peşindeyiz!

güncelleme 22(27 eylül): dosya başka bir savcıya atandı. şu andan itibaren daha hızlı ilerleyeceğini düşünüyoruz.

güncelleme 21(1 ağustos): herhangi bir güncelleme yok. hâlâ peşindeyiz!

güncelleme 20(20 haziran): ne yazık ki hâlâ belirlenmiş bir mahkeme tarihi yok ortada. hâlâ 10larca destek mesajı almaya devam ediyorum herkese zamanında dönüş yapamıyorum kusura bakmayın. hepinize çok teşekkür ederim sonsuz desteğiniz için.

güncelleme 19(26 mayıs): orada çalışan 2 arkadaşın bize karşı açtığı hedef gösterme davası savcılık tarafından reddedildi. murat arı ve şirketi ise küfre azmettirmekten başka bir dava açmış. bizim kendi dava sürecindeki gelişmeleri bekliyoruz.

güncelleme 18(30 nisan): ne yazık ki herhangi bir gelişme yok hukuki süreci bekliyoruz hâlâ.

güncelleme 17(13 şubat): şu an için herhangi bir gelişme bulunmamakta yargı sürecini bekliyoruz.

güncelleme 16(3 şubat): sosyal medya üzerinden hakaret gerekçesiyle bizi şikayet etmişler. ifade vermeye gidiyoruz. tüm entrylerimi incleyebilirsiniz en ufak bir hakaret söz konusu değildir. buraya yazan ve hakaret eden kişilerin fake hesaplarımız olduğunu iddia ediyorlar. altin yumurtlayan lavuk sözlük'e hoş geldiniz arkadaşlar. buradaki herkes benim çoklu kişiliğimin birer personasıymış anlaşılan.

güncelleme 15: kanzuk'un son açıklamasında çaylak yapmalarındaki hatalarını kabul ettiler ve tekrar yazar konumuna getirildim. destekleyen herkese teşekkür ederim.(#133165396)

güncelleme 14: an itibariyle sözlük tarafından çaylak yapıldım. hakkımızı aramaya çalışırken en ufak küfür etmeyip, hedef göstermediğim hâlde çaylak yapmaları gerçekten haksızlık. (bkz: altin yumurtlayan lavuk niye çaylak)

güncelleme 13: olay günü orada video çeken herhangi birisi elimibilesurmedim@gmail.com adresine anonim olarak gönderebilir. kimliğinizi gizli tutabilirim isterseniz. olaya resmi olarak girmek ya da şahit olmak zorunda değilsiniz. sadece gizlice videoyu mail olarak gönderin siz. ben kimliğinizi belli edecek ses, görüntü varsa bile gizlerim. olaya dair bizim çalışanlar tarafından darp edildiğimizi açıkça gösteren herhangi bir video gönderen kişinin hesabına aynı gün içerisinde 1000 tl göndereceğim. eğer banka hesabında bile adınız görülmesin istiyorsanız seçtiğiniz kripto para ile hesabınıza gönderebilirim.

güncelleme 12: olaydan 2 gün önce kamera kaydı arızası için teslim aldığını iddia eden şirketin adı platin kamera bilgisayar sistemleridir. wolf pub, ayı pub vs ana müşterileri olduğu iddia edilmekte.

güncelleme 11: mekanı işlettiği iddia edilen kişi murat arı'dır. ben şimdiye kadar hiçbir şekilde isim vermemeye özen gösterdim. kendilerine de ulaşmaya çalıştım. ama hiçbir şekilde bana cevap vermeden olayı örtbas etmeye çalışıyorlar. mekan sahibi gerçekten mağdur olsa bir geçmiş olsun diyip kendini aklamaya çalışmaz mı? aşağıdaki kaynakta da wolf pub, obsesif hall ve ayı pub ekinoks'u kendisinin işlettiğini açık açık belirtiyor zaten.
      kaynak
      wolf pub çalışanı olduğunu iddia eden bir kişinin iddiasına göre bu ilk kamera sildirme vakası değil. murat arı ile ilgili iddiaları kendi başlığından takip edebilirsiniz.
      (bkz: murat arı)

güncelleme 10: başlıktan en az 13 sayfa entry yok olmuş. google reviewlerden sonra entry şikayet etmeye başlamışlar.

güncelleme 9: google reviewleri sildirip 3.5 puana çıkarmışlar. hadi hiç orada olmayan kişilerin reviewleri siliniyor da direk biz olayı yaşayan kişiler olarak attığımız reviewler neden siliniyor? google ile bu konuda iletişime geçildi.

güncelleme 8: obsesif hall'ın diğer ortaklarından biri olduğunu düşündüğüm kişi arkadaşıma ulaşıp bahsi geçen ayı pub ve wolf pub sahibinin obsesif hall ile alakası olmadığını, sadece arkadaşı olduğunu, haklarında yazılanların silinmesi gerektiğini yoksa karakolda işlem başlatacağını söylemiş.
      ama bana wolf pub'da çalışan olduğunu söyleyen kişiler ayı pub ekinoks, wolf pub ve obsesif hall'ı m. a. isimli patronun işlettiğini ilettiler. ufak bir google araştırmasıyla m. a.'nın gerçekten obsesif hall ile doğrudan bağlantısını görebiliyoruz.
      '34 yaşındayım şu an beylikdüzü ve bahçeşehir’de ayı ve wolf isimli mekanlarım var onları işletiyorum. bu ay içerisinde de obsesif isimli yeni bir performans mekanı kurduk onun tadilatını yaptırıyoruz, kaliteli gurupları ağırlayacağız.'
      kaynak
      bu haber'den arkadaşımı arayan kişinin iddiasının doğru olmadığını obsesif ve wolf pub arasında doğrudan bir bağ olduğunu görüyoruz. ama süreç içerisinde sahiplik durumlarıyla alâkalı bir değişiklik olduysa yok yere bir mekan sahibini mağdur etmek istemem. bize küfürlü paylaşımda bulunan dj bugün yine mekânlarında sahne alıyor. sosyal medya hesaplarında aşağıdaki gibi bir paylaşım yaparlarsa kendilerinin masumiyetine inanacağım:

'geçtiğimiz hafta wolf pub'da yaşanan olaydan dolayı sonsuz üzüntülerimizi bildirmek isteriz. öncelikle bahsi geçen olayla hiçbir alâkamız olmadığını bildirmek ve bu mekanla çalışan paylaşmadığımızı belirtmek isteriz. kamera cihazlarının müşterilerimizin can güvenliği için sürekli çalışır hâlde olmasının %100 mekan sahiplerinin sorumluluğunda olduğunu bildirerek wolf pub ve ayı pub'ı olaya yaklaşımlarından dolayı kınıyoruz. wolf pub'ın içerisinde öldürülesiye dövülen arkadaşların en kısa sürede sağlığına kavuşması ve suçluların cezalandırılması en büyük temennimizdir.'

güncelleme 7: tüm ekşi sözlük ailesine tekrardan teşekkür etmek isterim. olay ulusal haber ajanslarına düşmüş durumda.

bomba güncelleme 6: orada çalışmakta olduğunu söyleyen bir sürü kişiden mail aldım. bu güncellemede bahsedeceklerim tamamen bu kişilerin iddiasıdır. kendileri gizli kalmak istedi ama olayın içeriğinden bahsedebilirim. bu ayı pub ekinoks, wolf pub ve obsesif hall'ın tamamen aynı kişiler tarafından yönetildiğini doğrulayıp çalışanların değişmeli bir şekilde bu mekanların hepsinde çalıştığını ilettiler. kapıda duran kişilerin güç gösterisi yapmak adına sürekli kavga çıkardıklarından bahsediyorlar. ertesi gün gerile gerile nasıl dövdüklerini anlatıyorlarmış. m. a. isimli patron ayda sadece 2-3 defa uğrayıp o bölgedeki mekânların yönetimini s. d. isimli müdüre bırakıyormuş. kamera kayıtları hemen wolf pub'ın bitişiğinde bulunan ayı pub'dan alınıyormuş. daha önce yaşanan olaylarda defalarca kamera kayıtları sildirmişler. kamera kaydı sildirme kararı s. d.'den geliyormuş. bu tarz olaylarda hemen kamera kaydının bozuk olduğu denmesi isteniyormuş çalışanlardan ama asla bozuk değilmiş. kapıda duran 1-2 kişi dışında herkesin tamamen çakal kesimden olduğunu iddia ediyorlar. bu kişi m. a.'nın bu tarz olaylarda tamamen kafasını kuma gömdüğünü söylüyor. s. d. ve m. a. sırf mekan para kazansın diye müşteri kovmaları konusunda teşvik ediyorlarmış çalışanları. s. d. bu tip olaylarda ortadan kaybolup çalışanların müşterileri dövmesine izin vermekteymiş 10larca defa şahit olmuşlar. bu işin peşini bırakmayacağız. daha önce wolf pub, ayı pub, obsesif hall'da saldırıya uğramış ve kamera kayıtlarının olmadığı söylenen herkesi benimle iletişime geçmeye davet ediyorum. iletişime geçen çalışanların soruşturma dışında bırakılacağını bildirmek isterim. tamamen gizli bir şekilde yazabilirsiniz bana.
      mail: elimibilesurmedim@gmail.com

bomba güncelleme 5: sözde bozuk olan kamera kayıt cihazının tamir edilmesi için verildiği söylenen perpa avm'deki bir bilgisayarcı kayıt cihazını aldığı günü gösteren herhangi bir belge veremiyor. delil karartma suçu için iki kurum hakkında da soruşturma başlatılmıştır. henüz geri adım atma şansları olduğu için bu şirketin adını vermiyorum.

güncelleme 4: aynı kişiler tarafından yönetilen wolf pub, ayı pub ve obsesif hall'da çalışan dj, instagram üzerinden yaptığı paylaşımla ekşi sözlük yazarlarına hakaret ederek olayı bir ileri boyuta taşımıştır.
      görsel
      https://www.instagram.com/katzemuzica/
      (bkz: 27 ocak 2022 wolf pub dj'inin ekşi hakareti)

güncelleme 3: kendileriyle iletişime geçen muhabirlerin yüzüne kapatıp yorup yapmaktan çekiniyorlar. muhabirler de bölgeden herhangi bir kayıda ulaşamadığını tüm kapıların yüzlerine kapandığını ilettiler. hatta doğrudan engellemişler muhabir'i artık arayamaması için. bu güncellemedeki tüm bilgiler iddiadan ibarettir.

güncelleme 2: olay ilçe emniyet müdürü'nün kulağına gitmiş durumda. bölge karakolunda kendisiyle görüştük bugün. olayın üstüne gidip cezalandırılmaları için ellerinden geleni yapacakları söylendi.

güncelleme 1: arkadaşlar kişisel olarak kimseye saldırmayalım, küfür etmeyelim lütfen. ben özellikle isim vermek istemedim. mekanın sahibine ben instagram'dan yazarken belirtmiştim zaten sizi hedef göstermek istemiyorum tek istediğimiz kamera kayıtları diye kendisi cevap bile vermedi. ama şu an kendisi hikayesinde çalışanlarının da darba ugradığını, bizim iftira attığımızı iddia ediyor. arkadaşımın kendini savunmak için attığı tek yumruk dışında en ufak karşılık verilmemiştir. ben ise elimi bile kaldırmadım. benim herhangi birine saldırdığımı kanıtlayan kamera görüntüleri yayınlasınlar kendilerinden özür dileyip başlığı silerim! kamera kaydını yayınlayın görelim hadi. kendilerinin de işin içerisinde olduğuna inancım iyice artmış durumda. ayrıca biz zaten bize sadece çalışanlar saldırdı demiyoruz. sözde müşteri dediğiniz kişiler güvenliğin yancıları, hepsini biliyoruz. güvenliğinizin neden elinin kırıldığını sorgulayın bakalım.

--- spoiler ---

tl;dr 22 ocak cumartesi'yi pazar'a bağlayan gecede ablam, kız arkadaşım ve başka bir yakın arkadaşımla beylikdüzü'ndeki wolf pub'da güvenlik ve çalışanların çok şiddetli saldırısına uğradık.

öncelikle olay sonrası hâlimiz:

benim durumum
      arkadaşımın hâli

saat 01 civarı mekanı kapatmak için ışıkları açmışlardı. hesabı ödedik ve bahşişimizi verdik. biz de tam mekanı terkediyorduk ki elemanın birisi(bu kadar dayak attıklarına göre çalışan ya da çalışan arkadaşı olduğunu düşünüyoruz) ablamın önüne geçti yavşak bi gülüşle ablamın geçmesine izin vermeyip bir şeyler söylemeye başladı, sarılmaya çalıştı. ben de sinirlenip kendisine bağırdım çekilmesi için. hemen çekildi ve hiçbir şey olmadı. lâkin tam kapıdan çıkıyorduk ki arkada sesler duymaya başladım. ablam bağırmaya başladı bi anda diğer arkadaşıma saldırdıklarını söyledi. arkadaşımın üstünde en az 9-10 kişi vardı, tam dönüp ona doğru gidecekken etraftan rastgele kişilerden bir sürü yumruk yemeye başladım. kendimi bir masanın arkasına alıp korudum bir süre, akabinde kafamdan şarıl şarıl kanlar akmaya başladı. kendimi kapıya doğru attım. kapının orada girişte çalışan gibi bekleyen kişiler kafamın arkasından defalarca yumruk attı kanlar içinde olmama rağmen. bu sırada kız arkadaşım beni kanlar içerisinde gördüğü için ağlamaya başladı. bunun üzerine onu dışarda köşeye götürdüm ve yarıkların üstüne biraz kar koydum.

biraz daha kendime geldikten sonra ablam ve arkadaşım için geri mekanın önüne geldim. ablamlar o sırada arkadaşım için bağırıyordu, tüm süre boyunca içerdeymiş kendisi hâlâ ve saldırmaya devam ediyorlarmış. tam o sırada kilolu bir güvenlik çıktı içerden kendisine ne olduğu soracaktım bi anda bana sen misin diye bağırmaya başladı ve ablamları ittirerek bana yumruk ve tekme çıkardı. ben yerdeyken seni öldürürüm lan diyerek kafamı yumruklamaya ve tekmelemeye devam etti. zaten kaşım patlamış durumdaydı bu sefer kafamın üstü yarıldı 2 kat kan gelmeye başladı yüzümden ve ağzımdan. patlayan yumrukların tekmelerin arasında yerden bir şekilde destek alarak kalktım ve kendimi ileri attım. hâlâ saldırmaya çalışıyordu ama başkaları girdi araya. olayın başından sonuna kadar tek bir kişiye ne yumruk attım ne elimi kaldırdım. ben o ana kadar bize saldıranların güvenlik ve çalışanlar olduğunu bilmiyordum bile düşünün olayı güvenliğe sormaya giderken saldırıya uğruyorum.

daha sonra kafama buz koymak için parka gittim. yolda kafamdan kanlar aktığını gören birisi yardımcı olmaya başladı. o sırada ablamları aradım tekrar ve arkadaşım içerden çıktığını öğrendim. parkın içerisinde buluştuk hepimiz. o sırada mekânın önünden bağırmaya başladı birisi parka doğru 'biz bir aileyiz ulan kimse sesini çıkaramaz bu mekandakilere' diye. arkadaşımın durumu benden 5 kat daha kötüydü. yüzünün her yeri şişmiş durumdaydı ve ensesinden kan akıyordu. nasıl başladığını sordum olayın kendisine. ben oradaki birine bağırdıktan sonra arkadaşımın olduğu bölgeden bir çalışan geçiyormuş. arkadaşım da bu kişiyi durdurmuş ve sormuş noluyor orada diye. bu çalışan arkadaş benim arkadaşın sorusundan hoşlanmamış 'ben çalışanım burada bana da mı atar koymak istiyorsun, dışarı çıkalım istersen gel' demiş. çok çıkmak istiyorsan gel çıkalım diye cevap vermiş arkadaşım ve o anda mekanın içerisindeki herkes ona saldırmaya başlamış. ki ben gördüm en az 9-10 kişi üstündeydi arkadaşımın. sadece o çalışan arkadaş değil mekandaki tüm güvenlikler, çalışanlar ve onların arkadaşları saldırmaya başlamış. birkaç kere yere düşmüş kalkmış. her yerden yumruk geldiğini, kafasını eğdiği hâlde saldırmaya devam ettiklerini söylüyor. bi ara doğrulup aralarından bi tanesine kendini savunmak için yumruk atmış. bu yumruk sonrası iyice delirmişler daha fazla kişi saldırmaya başlamış.

etraftaki diğer insanlar bağırmaya başlamış bırakın artık öldürceksiniz yeter diye ama nafile. 'bırak ölsün orospu çocuğu, öldürcez bunu' diye vurmaya devam etmişler. hatta bi ara masaya kafasını koyup kendini korumaya çalıştığı sırada bu kilolu güvenlik gelip kafasında şişe kırmış. ensesindeki yarık da oradan geliyormuş. baygınlık geçirme aşamasına geldiğinde birkaç müşteri yardıma gelmiş etraftan korumak için. kafasını kaldırdığında hâlâ rastgele kişiler ana avrat küfretmeye devam ediyormuş siktir git lan buradan diyerek. onlara dönüp cevap vermiş 'siz kimsiniz naptım ben size neden herkes bana saldırıyor' diye. dışarı çıkarttıklarında dayanamayıp arkasından bir daha gelmişler ve arkası dönükken kafasına saldırmışlar. yere düşmüş yerde ve kalkınca saldırmaya devam etmişler. artık o da kendisini benim gibi parkın oraya atmış. bu sırada ablamın ve birkaç görgü tanığının gördüğü üzere birisi şişe kırıp saplamak için peşinden koşmuş arkadaşımın ama son anda durdurmuşlar.

ilk karakola gittik herhangi bi işlem başlatmadılar. taksiye binip hastaneden darp raporu alıp gelmemizi söylediler. taksiye binip hastaneye gittik. ikimizin de eli yüzü kıyafetleri kanlar içinde ve parçalanmış durumdaydı. beyin kanaması şüphesiyle tomografiye aldılar vücudumuzun bazı bölgelerinden röntgen çektiler. kaşımın üstü ve kafam toplamda 3 farklı bölgeden yarılmış. arkadaşımın elinde, kaburgasında ve elmacık kemiğinde kırıklar var. aynı zamanda ensesinde kırılan şişe için de dikiş atıldı. bu bizim yaşadığımız olay kesinlikle sıradan bir kavga değildi. polisin yorumu bile bunun cinayete teşebbüs olduğu yönündeydi.

bana saldıran kişilerle birlikte toplamda en az 10-12 kişinin ölümcül saldırısına uğradık. bu saldıranların çoğu başta güvenlik ve çalışanlar olmak üzere onların arkadaşlarından oluşuyor. hukuki sürece güvendik kamera kayıtları incelendikten sonra hepsinin cinayete teşebbüsten yargılanacağına emindik. hatta o yüzden bu zamana kadar bu konuda yazmadım. mekanın kendisi yerine olaya karışan kişileri hedef aldık. avukat tuttuk cinayete teşebbüsten hukuki süreci başlattık. arkadaşımın babası kendisini tutmayıp ertesi gün mekâna gitmiş. orada çalışanlarla konuşmuş. bana ve arkadaşıma saldırdığından emin olduğu yerde seni öldürürüm lan diye vurmaya devam eden güvenlik kimseye dokunmadığını sadece müşteriler arasında çıkan kavgayı ayırdığını söylemiş. yani kısacası suçu müşterilere atmaya çalışıyorlar tamamen. ama o müşteri dediği kişiler tamamen kendi yakın arkadaşlarından oluşan bir tayfa.

ben avukatla görüşürken 'kesin bunlar kamera kayıtlarını silecekler. nasıl bu kadar göz göre göre yalan söyleyebilirler ki her şey çıkacak kamera kaydında' dedim. avukatım kamera kaydı silmenin çok büyük bir suç olduğunu buna cesaret edemeyeceklerini söyledi. ki o gün arkadaşımın babası babası müdürle görüşmüş 'kamera kayıtları var izledim ben' demiş. ama asıl bomba burada patlıyor. polis kamera kayıtlarını almaya gittiğinde kayıt cihazının çalışmadığını tam da olayın olduğu gün arıza gönderdiklerini söylemişler. aynı müdür şu an 'ben öyle bir şey demedim' diyor. yani mekanın kendisi de tamamen işin içerisinde olduğunu düşünüyoruz. kamera kayıtlarıyla oynandığı üzerine ayrı bir soruşturma başlattık. neye güveniyorlar bilmiyorum ama orada bize güvenliğin, çalışanların ve onların yakın arkadaşlarının saldırdığını bilen 10larca müşteri var. ki zaten çalışan polislerden birisi ilk olay yerine gittiğinde mekan ile başkaları arasında olay çıktığı söylenmiş kendisine. ama şu an olayı mekândan uzaklaştırıp tamamen sarhoş iki müşteri grubu arasında göstermeye çalışıyorlar ki kesinlikle doğru değil. bizim sorunumuz mekânla değil kendini çete sanan güvenlik ve çalışanlarlaydı ama kamera kaydı ortada olmadığı için artık tüm mekânın ve sahiplerinin de işin içinde olduğunu varsayıyoruz. dava sürecini de ona göre şekillendireceğiz. sorguda ise bize saldıran güvenliklerden birisi bize elini bile sürmediğini sadece ayırmaya çalıştığını iddia ediyor sorgusunda.

tabii orada çalışanlardan başka birinin hikayesine baktığımda bize elini sürmediğini söyleyen güvenliğin hastaneden fotoğrafını görüyorum. elinin kırılmasının sebebi yumruk atmaktan başka bir şey değil belli.

ki bu hikayeyi gördüğümde hemen o çalışana yazdım. biraz mahcup konuşur falan diye düşünüyordum. 'olum güvenlik bize neden saldırdı' dedim 'sence' diyip blokladı beni. güvenliğin bize bu denli toplu saldırıp linç edercesine dövmesini gerektirecek bir şey yapmadık. ilk biz sorun çıkarsak, yumruk atmış olsaydık bile bir insan öldüresiye dövülmez böyle 10+ kişi tarafından.

polisin bize söylediğine göre güvenliklerin ilk vukuatları değil bu. daha önce defalarca müşteri dövmüşler ve uyarı yemişler bölge karakolundan. adamlar gerçekten kamera kaydını yok ederek cinayete teşebbüsten güle oynaya sıyrılabileceklerini sanıyorlar. sizlerin de yardımıyla lütfen gündeme çıkaralım şu olayı biraz baskı oluşsun üzerlerinde. ben illâ ki yaşananları kendi tarafımdan anlatıyorum ve taraflı yaklaştığım kısımlar vardır. ama diyorum ki kamera görüntülerini yayınlasınlar ve hep birlikte izleyelim kim ne yapmış. kimsenin masasına bulaşmadık, içerde müşterilerle sorun çıkarmadık, taşkınlık yapmadık birisi ablama dokunmaya çalıştı diye kızmam üzerine çıkan bir olay tamamen. orada bize saldıranların yarısının neden bize saldırdıklarına dair en ufak fikirlerinin olmadıklarına eminim. arkadaşları kavga ediyor diye sorgusuz sualsiz bize vurmaya başladılar.

benim darp raporu

arkadaşın darp raporu

kart ekstresine baktığımızda iki turizm gıda ve ticaret limited şirketi ismini görüyoruz. biraz araştırdığımızda bu kişiler aynı zamanda ayı pub'ın ve obsesif hall'ın da sahibi olduğunu öğrendik. hemen wolf pub'ın yanında, kadıköy'de moda'da vs bir çok şubeleri var. benim net olarak bildiğim ayı pub ekinoks ve wolf pub'ın sahiplerinin aynı olduğu. ayı pub ekinoks'un diğer şubelerle arasındaki net bağ ortaya çıkana kadar temkinli yaklaşmakta fayda var. henüz o diğer ayı pub şubelerine karşı herhangi bir ithamda bulunmak istemiyorum her şey netleşene kadar. ama nolursa olsun kamera kayıtlarından sorumlu şubelerin birinse boyle bir olay yaşanıyorsa ayı gibi eğlen konseptinin sahibinin hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum. bu mekânlara giderken başınıza bir şey gelirse kamera kayıt cihazınızın çalışmıyor olabileceğini ve saldırıya uğradığınızda bunu ispat edememe riski olduğunu unutmayın.

biz hâlâ her gün ağzımızdan burnumuzdan kan gelerek uyanıyoruz bu adamlar elleri kollarını sallayarak dolaşırken. ayı pub'a ait tüm şubeleri bu linkten görebilirsiniz:

http://www.ayipub.com.tr/category/subeler/

wolf pub instagram

(bkz: ayı pub)

ayı pub genel instagram

ayı pub ekinoks instagram

(bkz: obsesif hall)

obsesif hall instagram

gündeme çıkması için yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

--- spoiler ---

edit: destekleriniz için sonsuz teşekkür ederim. twitter'da da gündem yapabilirsek çok iyi olur arkadaşlar. #wolfpubcezalandırılsın hashtagiyle yazarak @beylikduzubeltr @istanbul_egm @istanbulbld etiketlerseniz çok sevinirim.

alt edit 2: arkadaşlar çok isteyen var ama olaya karışan arkadaşlardan tutun mekan sahibine kadar neredeyse hepsinin adı soyadı var şu an. yazar arkadaşlar da mesajla bu arkadaşların tüm bilgilerini gönderdiler. ama ben kişileri hedef gösterip bu işin kişisel lince dönmesini istemiyorum. kamera kayıtlarını bize verin bu işi hukuki yollarla çözelim.

alt edit 3: olay karakola 350 metre ilerde falan yaşanıyor. adamlardaki özgüveni düşünün. başlarına bir şey gelmeyecegine o kadar eminler ki bağrışma seslerinin duyulabileceği kadar yakın bir mesafede yaşanıyor bu olay. her şey bittikten birkaç dakika sonra kanlar içerisinde polis merkezindeydik yani.

alt edit 4: bu kamera kayıtlarının aranızda döndüğüne eminim. eğer vicdana gelip gizli bir şekilde olayla ilgili bilgi vermek isteyen, şahitlik yapmak isteyen ya da kamera kaydı göndermek isteyen birisi varsa aşağıdaki mail'den ulaşabilir bana. ulaşan ilk kişi suçlular arasındaysa bile o kişiden şikayetçi olmayacağız.

mail: elimibilesurmedim@gmail.com

alt edit 5: yeni gelen mesajdaki iddiaya göre ayni kişiler o bölgede obsesif hall isimli başka bir mekan daha işletiyormuş. çalışanlar ve dj wolf ile benzer ekipten oluşuyormuş. mail adresine yardım istekleri ve bilgiler yağıyor. destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.
    • bize düşen bu başlığı gündeme taşımak. hukuki sürecin nasıl işleyeceğini merakla bekliyoruz.
    • okuduğum kadarıyla tepki gösterilmesi gereken iğrenç olay.

türkiye gibi hukukun zayıf olduğu bir ülkede bu tarz kendini bilmez mafyatik mekanlara gerekli cezayı kesecek olanlar yine bizleriz, ziyaret etmeyin ve tek tek yok olsunlar.
    • epeydir bu kadar sağlam bir rezalet başlığı okumamıştım.

iddiaya göre
      bir kişiye birden fazla kişinin saldırması var.
      beraber gelinen kadınların da tartaklanması var.
      öldürmeye teşebbüs var.
    • bu tür 3. sınıf mekanlara kendim gitmediğim gibi, değer verdiğim hiçbir kadını götürmeme kararımın da ne kadar doğru olduğunu tekrar görüyorum.

hiçbir şey yokken bile bu güvenlik denilen ipsiz sapsız, mafyatik tipler kim vurduya götürür sizi. yaptıkları kanıtlansa bile alkollülerdi ve tartıştık diyerek birkaç şahit bulur, 3 yıl yatıp çıkarlar. hatta bu yatış, daha sonra ki işleri için bir onur olur. bu olaydaki gibi hukuk bile çok yanınızda olamaz. o yüzden bilmeden ve araştırmadan hiçbir şekilde bu tarz mekanlara gitmemek gerekiyor.

hala hayatta olduğunuz için şanslısınız, çok geçmiş olsun. bu olayın takipçisi olmak gerekiyor.
    • bodyguardlarin türkiyede başları sıkça belaya girer. adamına denk gelirlerse silahla vurulurlar, bıçaklanırlar vb. peki neden?

avrupada ve ukraynada bodyguardlar güvenliği sağlar, kibarlardır, çekinirsiniz ama kendinizi tehdit altında hissetmezsiniz profesyonel görünürler.

turkiyede boduguardlar karşı kaldırımdan mekanla alakası olmayan tiplere bile dik dik bakar da birini dövsek rahatlasak diye. neden tamamen mallik yani (ayrıca kadın da döverler)

bu duruma el atılması gerekiyor. adam çok mu taşkınlık yaptı. tut ensesinden sokağa fırlat neden darp ediyorsun.

umarım mekanla birlikte bodyguardlar da hak ettiğini bulur.
    • up
    • türkiye'de pub kültürü hiçbir zaman doğru düzgün oluşmayacak.

nerde ipsiz sapsız eleman var güvenlik diye barmen diye koyuyorlar oraya.

umarım gereken cezayı alırlar.
    • takipçisi olunması gereken bir olay, bu süre zarfında ismi geçen mekanlardan uzak durulmalı
    • geçmiş olsun.
      tanım: türkiye’de gücü ele alan kurum kuruluş veya kişilerin yaptığı gibi bu gücü kötüye kullanan bir mekanın işletmecileri/çalışanları.
    hesabın var mı? giriş yap