• ekşi bile meşguliyet durumuna geçti deprem esnasında.

refleks olarak ben de işi gücü bırakıp teyit amaçlı ekşi sözlük'e koştuğumda bu durumla karşılaştım. yani aslında hepimiz sismik götlüyüz lakin ekşi de bu sarsıntıda gsm operatörleri gibi biraz sınıfta kalmıştır.
    dürüm yemekle olmuyor o işler, biraz özen, biraz yatırım istiyor belli ki sözlük.*
  • hayvan gibi sallandık. çalıştığım şirketteki tüm departmanlar sokağa çıktı, yalnız içinde bulunduğum departman ofiste kaldı.

neden mi?

çünkü yöneticimiz dışarı çıkanların işten kaytarmak için durumu abarttıklarını söyledi.

kendisi los angeles'da her gün sallanırmış.

ölmeyeceğimiz varsa bile kapitalizm yüzünden ölebiliriz.

edit: https://twitter.com/…tatus/1177248382718545921?s=21

edit2: bugün 2 ay önce iznini aldığım tatilin dönüşünde, tatile gittiğim için işten çıkarıldım. bu kararı alan ve yukarıda bahsettiğim kişi, protel bilgisayar a.ş’de, pazarlama müdürü olan k.ö’dür.
  • bu ekonomide olmaz umarım o beklenen deprem, +30 yıl daha kendimize gelemeyiz ülkece.
    17 ağustos'tan sonra da önlemler alınması lazımdı yeterli düzeyde önlem alınmamış, burada yazılanlara ve görüntülere göre. üzülüyorum ülkem adına. :/
  • allah afatlardan korusun beterinden korusun iyi sallamış geçmiş olsun
  • sıçarken yakalandığım deprem. insan hiçbir şey yapamıyor, sallanırken götümü yıkamaya çalıştım resmen. elimi yıkarken de annem bağırıyordu hadi çıkalım diye. elimi yıkamadan evden çıkmak saçma geldi.
  • ailem istanbul’da kuzenim fuardaydı herşey devrilmiş panikten kolunu kesmiş çıkarken , allahım daha beterinden korusun herkesi ama umarım “öncü “ değildir
  • 99 depremini yaşamış biri olarak, gerçekten çok korkutmuştur. vücudumun titremesi ile devam edip etmediğini bir süre algılayamadım. hazır olmakta fayda var gerçekten.
  • erenköy 12.katta karşı apartman ile gittik geldik birbirimize.
    geçmiş olsun.
  • başlığın "26 eylül 2019 istanbul depremleri" olarak değiştirilmesi uygun olacaktır.

zira hissedilen 5.7'den sonra 3 ve üzerinde 6 deprem daha oldu.
  • garip bundan birkac gun once soyle bir yazi okumustum "istanbul buyuk tehlikeli deprem bekliyoe" diye belki 3 gun anca oldu ve bu deprem oldu.

simdi anlayamadim telimde sarj bile yok be kadar beklemeliyim ne yapmaliyim zerre bilmiyorum. fatihte oturanlar varsa vatan caddesinde eski migrosun orasi bos alan etrafta bina yok. eger buyuk deprem gelecekse en guvenli yer.
hesabın var mı? giriş yap