• fb'nin yine hile hurda ile 1 puanı kurtardığı maç. egemen'in golü net faul. çok açık bir şekilde itiyor konyalı oyuncuyu.
  • konyaspor'lu futbolcuların afedersiniz orospu gibi her fırsatta değişik pozisyonlarda yere uzandığı karşılaşma olmuştur.

sen şampiyon olacaksın canım fenerbahçem. tüm bu "ibneliklere" inat şampiyon olacaksın!
  • fener'li topçuların sahtekarlıklarınin ayyuka çıktığı maç. ayrıca;

ya benim televizyon yine bozuldu ya da elbise fotosunun etkisinde kaldım, ntvspor da rıdvan'ın yüzünü kırmızı görüyorum.
  • 2 büyük rezalete sahne olan maç

1. konyaspor ceza sahasında yoğun buzlanma vardı. içeri giren fenerli düşüyordu ve hakem buna rağmen maçı oynattı. en azından maça ara verip zincir taktırabilirdi.

2. yine aynı hakem uzatmaların ikinci devresini oynatmadan maçı bitirdi.

aziz yıldırım'dan 3, mahmut uslu'dan 2 tane basın toplantısı bekliyorum
  • emre belozoglu'nun takima geri donmesinin fenerbahce'yi bastan asagiya bozdugunu kanitlayan bir diger mac.

taktiksel olarak emre fenerbahce'ye pek uygun degil, temposu dusuk, topu cok tutarak oynuyor ve takim uzerinde baski yaratiyor.

konyaspor haddini bilerek dengeli oynadi, kontralari denedi, mert'in ikramiyla oyunu guzel tuttu, yedikleri gol bence faul.

macin hakemi maca mukemmel basladi tam bir premier lig hakemi havasi verdi, malesef macin devaminda fb karsisinda ezildi, arti 6 dakikanin aciklamasi yok, hayatimda bu kadar bariz hile gormedim.

not: karsiyaka
  • hafta içi oynadıkları maç sonrası #49402569 fenerbahçe'nin 120 dakika yoğun efor sarfetmesi nedeniyle puan kaybettiği maç.

(bkz: fenerbahçehehehehehehehehe vol.2)
  • hakemin tum takdir haklarini lehlerine kullanmasina, kartlarla pasifize edilen konyalilara, faulden atilan gole ve uzatma devresi gibi sure eklenmesine ragmen $ikecilerin puan kaybettigi mac.

penaltisiz puan kazanamiyor $ikeciler artik bu belli. benim saydigim en az 7 kere kendilerini yere atti $ikeciler cezaalaninda penalti olsun diye, ancak o kadar kotu attilar ki su hakem bile utandi bunlari calmaya. kucuk eniste de oyuna alinmisti hatta penalti atar diye, aziz yine aglar artik mactan sonra!
  • var olduğu sürece orta sıraların üstüne oynayamayacak iğrenç başka bir anadolu takımı olan torku konyaspor'un futbolun bulduğu her deliğine koyarak beraberliği aldığı maç. mide bulandırıyor artık bu futbol anlayışı. hiçbir anadolu takımının öne geçmesine ya da berabere kalmasına kat'i suretle izin verilmemeli. en ufak bir pozisyonda kendilerini yere atıp kıvranmaları ile başlayıp, süre geçirmek için futboldan soğutan bir milyon ayrı iğrenç taktiğe giren bu anadolu takımları olduğu sürece ligin kalitesi asla ama asla artmaz. isterse galatasaray da fenerbahçe de şampiyonlar ligi şampiyonu olsun. hatta biri avrupa kupası diğeri şampiyonlar ligi şampiyonu olsun ve süper kupayı oynasınlar, bu lig vasattan öteye gidemeyecek asla.

fenerbahçe'ye gelince. ortalama 30 yaşında futbolcular, nasıl çim sahada yürümeyi başaramaz anlamak imkansız. adamlar bırak top sürmeyi topsuz bile koşamıyorlar. iki pas atmayı beceremeyip, şut çekemeyen bu takım, beraberliği nasıl kopardı inan hala anlamıyorum. yok, aslında düşününce anlaşılır biraz. neticede gol duran toptan. takımın zeka kapasitesi o kadar düşük ki aldıkları topla ya da savunmada ne yapcakları hakkında hiçbir fikre sahip değiller. resmen kafası-kesilmiş-tavuk taktiği ile oynadılar.

usta taktisyen ismail kartal'a da selçuk şahin tercihine devam etmesini. taktik olarak 11'e kadar sayıp takımı sahaya sürmesi ile rakiplerinin korkulu rüyası resmen. bir de emenike var ki efsane forvet. o top sürüşü, o şutları... anlayamazsınız. ilk 3'ü nasıl kovalayacağız bu kafa ile gerçekten merak ediyorum. galatasaray alır buradan götürür. beşiktaş 2. olur biz de 3. olur kapatırız ligi.

unutmadan ekleyeyim, 6 dakika uzatma "fonorbohço otono kodor" değil. torku konyaspor'un mide bulandıran maç uzatma taktiklerinin sonucu. hatta bu cümleyi kuran mağara adamlarının gazabından korktuğu için 90+6 geldiği anda maçı bitirdi. oysa ki o uzatma dakikalarında da maçı uzatmaya yönelik hareketler maç süresine eklenir. tabii korkak ve eyyamcı bir hakem ile futbol zekası kendi tuttuğu takımın lehine kararları "doğru", rakip takımların lehine ya da kendi takımının aleyhine olan pozisyonları "yanlış" olarak yorumlamaktan ibaret olan kişilerden bunu beklemek yanlış.

2014-2015 sezonu şampiyonu galatasaray'ı şimdiden tebrik ederim.
hesabın var mı? giriş yap