• birkaç saat önce gerçekleşen olaydır haber link

bu olay (bkz: suleyman soylu'nun baris atay'a verdigi ayar) başlığı altında geçen karşılıklı atışmaların bir sonucudur. içişleri bakanı buradaki sözleri ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu işlemektedir ki ahan da sonucu da budur.

eğer herkes kafasına göre "suçlu lan bu, öldürek bunu bak bakan/lider/politikacı da istiyor zaten" derseniz, hah işte onun sonunu alamazsınız.

edit: aşağıda bir yazarın söylediği şeye de hemen cevap vereyim; ben an itibari ile mecliste görev yapan ve bir türkiye vatandaşı olan bu bireyin hakkını savunuyorum hatta onu bile yapmadan önce şimdilik sadece durumu buraya taşıyorum. inanır mısın bilmem ama bu bir türkiye vatandaşı olarak senin de yapmakla hükümlü olduğun bir görev (ilgili kanun maddesi. bu ülke vatandaşı isen yargılama/cezalandırma işlemlerini, ne kadar güvenmesen bile, hukuka bırakmak, bırakmayını da engellemekle yükümlüsün arkadaşım.

edit 2: tip'in açıklamasına göre kendisinin sağlık durumu iyiymiş. tweet

edit 3: dostlar, yurttaşlar, ey romalılar! ("kime dedi lan bu romalı diye?!") barış atay'ın politik duruşu, eğer varsa yaptığı hukuki veya etik "hatalar", savunduğu veya savunmadığı kişi ve olaylar, senin veya benim veya bu haltı yiyen grubun gidip de "sen hayırdır lan?!" diyerek kendisini darp etmesini haklı çıkarmaz. bu suçu işleyenler çatır çatır tam da bunu yapmaktadırlar, suç işlemektelerdir. eğer kafamıza göre adalet dağıtıyorsak, bakın bunun sonu gelmez, daha burada bile "ama o şöyle böyle, hak etmiş tabi" vb. cümleler havalarda uçuyor.

"gerçek vatanseverler bunlar işe" diyorsanız, bir daha düşünün derim kimi neyi alkışlıyorsunuz. adalet sistemi, ki zaten sallanıyor, bir çökerse cümleten altında kalırız ve bu taraf kadar, o taraf da ağlar.

edit 4: şimdi bir bakabildim de gelen mesajlara, vay arkadaş nasıl bir umutsuzluk, nasıl bir "haklıyim lan ben işte, benim dedigim dogru" kafası sarmış ülkeyi (yazim hatalarima isaret eden veya bu kadar uçlarda yaşamayan yazarlari tenzih ederim). ben bilmiyor muyum arkadaşım ülkedeki adaletsizlikleri? ben bilmiyor muyum sayısız suçlunun tutuktuz yargılandığını ve hatta tahliye edildiğini? ortada değil mi parası/politik gücü olanın kafasına göre ip atladiğı? ve gene ortada değil mi biz ses çıkarmadıkça bunun dozajının kat be kat arttığı?

şu ölü toprağını bir atın artık üstünüzden. ülkenin kendi kanun maddelerinden bahsetmek ne zamandır beri pollyanna'cılık oluyor? eğer muhalefet en az bizim kadar ses getiremiyorsa, e evet muhalefete de zorla iş yaptıracağız o zaman. kesmiyorsa gözünüz böyle şeylerle uğraşmayı, yoksa ne kendinizden ne diğer vatandaşlardan bir umudunuz, en azından online ortamlarda (malum covid) sesini duyurmaya çalışanlarin önünü kesmeyin.

kendi "haklılığınız" içinde yola devam, olmadı arkadaş arasında arada bir de "ülke çok bozdu ya, son albümlerini hiç beğenmedim, sen nasılsın iyisin inşallah?" yapıştırırsınız, mis.
  • gayet planlı bir şekilde gerçekleştirilen, atay'ın bulunduğu yer bilinerek ve çıkması beklenerek yapıldığından emin olduğum, ama ispatlayamayacağım saldırı. ispatlamakla yükümlü olan kurumun en tepesindeki kişinin azmettirmesi sonucunda oluştuğundan böyle bir beklentiye girmek saflık olur.
  • nasıl bir ülke olduk lan ?

edit: la adam milletvekili ve saldırıya uğruyor. maço ibneler öldürsünler demeye getiriyor. milletvekili lan. görüşüne katılmadığın herkesi öldürsünler o zaman sen tek yaşa siktimin dünyasında dicem onuda beceremez ki. yoksa kimin parasıyla kimden alacak mercedes ve bmw'yi aga.
  • ülkenin içişleri bakanının (bilinçli ya da bilinçsiz) azmettiricisi olduğu olay.

edit: adam teröristse ya da teröre desteği varsa, ve delilin de varsa tutuklarsın yoksa mafya gibi sokak ortasında yüzbinlerin oyunu almış (beğen ya da beğenme) milletvekiline saldıramazsın.
    bu yoldan çıkmış saldırganlığınızla, işinize gelmeyene terörist, vatan haini diyerek bu ülkenin başındaki en büyük bela ve teörist sizsiniz.

yakın dönemde af ile salıverilen mafya pisliklerin ne için salındığı da anlaşılmıştır umarım.

edit2: pkk terör örgütüdür, apo da terörist, ikisinin de suratına sıçayım.
    ama ortada milyonlarca insan var biz bu ülkede eziliyoruz diyerek hdp'ye oy veren... siz hepsi terörist, hepsine kibrit suyu diyerek neyi çözüyorsunuz? siz insanları böyle döverek ve öldürerek neyi çözeceksiniz? bu kadar insan bir sabah kalkıp tamam la biz ikna olduk hiç derdimiz yok en birinci vatandaş biziz mi diyecek? ne cins bir gerizekalısınız lan siz?
  • barış atay gözbebeğimizdir. canımızdır. halkının derdini dert edinip mücadele eden hakikat dolu bir siyasetçidir. kaderini halkının kaderiyle ortaklaştırmış bir muhaliftir.

yanındayız.

bugün saldırıya uğramış antakya mın büyük gururu barış abi. bize vurdukça bizi sadece büyütüyorsunuz bunu anlamadınız mı? ne zaman korktuk ulan sizden? ne zaman kaçtık?
    siz vurdunuz da biz öldük mü lann?

çok beklersiniz.
  • (bkz: #112311839)
  • niyeyse aklima 6-7 eylül olaylari geldi. konuyla uzaktan yakından ilişkisi yok. arada var altmış kusur sene. neden acaba ?
  • milletvekiline saldırmaktan çekinmeyen kişilerin bana ne yapabileceğini az çok tahmin edebiliyorum.
    sıvayın, iyice sıvayın..

edit: aşağıda baaaazı orospu çocukları da çok güzel olmuş töröriste yazmış, yalnız unuttuğu bişey var, halkın seçtiği sadece bu kaburgası kırılan adam değil. kendi bindiği dalı kesmek hiç bu kadar yavşakça olmamıştı.
  • sizede kim gider yapsa terörist oluyor. öcalanın mektubunu bunlar mı okudu bütün kanallarda oy için mektup okuttunuz.
  • kesinlikte saldıranların yanına kar kalacak olaydır. imam osurursa cemaat sıçar usulü. tersinin olabilmesi mümkün mü sizce? nefret tohumları ekilmiş bir ülkeden saygı ve sevginin yetişmesini bekleyemezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap