• hesabını sandıkta sormuyorsanız beter olun.
    mesala ben seçimde "şahsım"'ın karşısına iblis bile çıksa oyumu iblise verceğim.
    çünkü iblis bile ülkeyi böylesine talan edip çökertmeye, vatandaşını fakirleştirip perişan etmeye utanır, sıkılır, "yok yahu, bu kadar da olmaz, ayıptır" der.
  • 1 sana 3 bana
  • üretici markalar bu duruma müdahale etseler keşke. "göndermiyoruz lan size araba falan, bizden çok kazanıyorsunuz ve ürünlerimizi insanlara kullandırmıyorsunuz resmen, zorlaştırıyorsanız" deseler..

derler mi ki ? bildiğimden değil işte, öyle olsaydı keşke dedim.
  • 65.000 usd'lik araçtan alınan vergidir. sadece ötv'si bile aracın gerçek değerinin 2 katıdır.

başka sözüm yok hekim bey...

düz hesapla asgari ücretin 2000 usd olduğu bir ülkede 3 yıllık asgari ücretle alınabilecek bir araç iken, türkiye'de 58 yılda alınabilecek araçtır.

önemli not: sadece vergisini türkiye'de 43 yılda ödeyebiliyorsunuz.
    daha önemli not: sadece ötv'nin kdv'sini 6 yılda ödeyebiliyorsunuz.

herkes audisi olsun ister ama herkesin alabileceği bir şey değil.
  • ölümü gösterip sıtmaya razı etmek

başka türlü togg için 500 bin liradan başlayan fiyatlar vermeyeceğiz.
  • konuyla alakası olmayan bir olayı aklıma getiren başlık.

ladin ağacından masa, sandalye, televizyon ünitesi, kitaplık vs yapan bir tanıdığım vardı, kendi satış mağazası olmadan atölyede üretip bilindik mobilya markalarına satıyordu. bizimkinin 3-5 bin liraya sattığını mağazalar 10-15 binden kitliyordu en az. emeği veren kendisi, atölyede üretimi yapan, tasarıma kafa yoran kendisi ama hayatında atölye görmemiş çakallar bundan kat kat daha çok kazanıyordu. size mal satmayacağım, fiyatları düşürün dedi, dinlemediler. radikal bir kararla bütün siparişleri iptal etti, sosyal medyada bir hesap açtı, ürünlerin fotoğraflarını koydu. hala bir satış mağazası, fiziksel olarak herhangi bir vitrini yok. cayır cayır satış yapıyor, mağazalara sattığı fiyattan son tüketiciye satıyor, herkes memnun.
  • ticaretin altin kuralidir: araci her zaman en çok kazanandir.
  • "türk lirası talep görmüyor, bu şartlarda döviz benim için kıymetli. yurt dışına döviz taşınmasına karşı caydırıcı bir şey yapmam gerekiyor. benim seçmenim zaten bu meblağları ödeyemiyor ya da rahatlıkla ödeyebiliyor. orta sınıf da benim araç satışından para kazandığımı düşünüp sosyal mecralarda hezeyan ediyor"

yatmadan önce birtakım vergi darbeleri
  • açık yazayım.
    erdoğan ve akp’nin suçudur.
    soygundur.
    halkı soymaktır.
    halkını ağır vergilerle ezen zalim krallıktır.
  • eyy sözlük ahalisi bir parti kurayım ve vaadim hiç bir malın vergisi malın vergi öncesi satış bedelinden daha fazla olamaz diye kanun çıkartayım
hesabın var mı? giriş yap