• trabzon'da fahri trafik müfettişi olarak müdürü olduğu mağazanın önünde oturup 2 aydan az bir süre içerisinde 1633 sürücüye ceza yazan orjinal vatandaş.

https://www.haberturk.com/…ene-gecene-yazdi-3113596

emniyet şeridi kullanmaktan ceza yazdığı yer ise;

görsel

edit: ayrıntıları da esgeçmeyelim. yoğun itirazlar gelince kendisinin fahri müfettişliği geri alınmış. google maps'ten aldığım fotoğrafta ise minibüs'ün emniyet şeridinde olması göze çarpıyor.
  • güzel bir iş yapmış olan orijinal kişilik.
    edit: sanırım derdimi anlatamadım. güzel örnek olmuştur çünkü bir insan böyle yetkiler verirken zeka seviyesine, bilgisine ve psikolojik durumuna bakılmasına gerek olduğuna örnek olmuştur.
  • önce " haklıdır kesin cezalar" diye girdim habere ama herif haksız çıktı. 1633 sürücü şimdi vakitlerini bu cezanın iptali için harcayacak. tüm yazdığı cezalar topluca bu adama tebliğ edilmeli, sadece fahri müfettişliği elinden almak yetmez.
  • araç fiyatlarındaki fahiş artışa olan sinirini sürücülerden çıkartmış gibi duruyor..
  • devlet arkadaşa 1633 tane ayrı kamu davası açsın, uğraşsın dursun.

fahri trafik müfettişliği sisteminin sorgulanmasına sebep olacak haber
  • ben de olsam bu kadar yazarım, örnekleyeceğim tutmayın beni

bizim burda e-5 üzerinden içeriye giren bir yan yol var ama duba ya da beton bir ayrım yok çat diye ayrıma giriyorsun ama uzaktan çok net görünüyor( yol bilmeyen ya da hataen yapanları hariç tutuyorum hepimiz insanız) ya adam !bak millet sağ şeride girmiş ki yan yola girecek tam yan yolun ağzına kadar gelip çat diye milletin önüne geçen insanı affetmiyorum.ve bu konuda insanların pişkinliklerine dayanamıyorum birgün birine sordum bana "sen hiç mi yapmıyorsun sanki" dedi gülerek. bre insan yapıyor olsam sana sormam ben de işten geliyorum ben de o trafiği çekiyorum bu rahatlık nedir, hayır bir de yol vermiyorum diye küfür yiyorum.
    trafik polisini aradım 100 metre ötede yol düz bişey yok buraya da bir denetim koyun nolur yıllardır böyle burası dedim bana cevap: " polis senin demenle iş yapmaz".

insanı kendi adaletini sağlamaya itiyorlar bazen yeminlen..
  • bu memlekette azıcık bak çok değil azıcık bir yetki verirsen insanlar götü başı dağıtıyor.
  • haberde anlatıldığı kadarıyla sağa dönüş yapan araçlara, emniyet şeridine girdin diye ceza yazan kişidir. bu yanlış bir tutum bence.

yalnız, böylesi değil ama gerçekten ben de fahri trafik müfettişi olursam çok ceza yazmayı düşünüyorum. çevrede o kadar çok kırmızı ışıkta geçen, makas atan, trafiği tehlikeye sokan kişi var ki her gün araç kullanan birinin 50 günde bayağı ceza yazabileceğini düşünüyorum.
  • öfff insanlar niye böyle.
hesabın var mı? giriş yap