• öküzler için başlığın yeni hali:

(bkz: 81 ilden birinin adını duyunca "il mi o?" diye şaşıran amına koduğumun üniversite mezunu)

oldu mu şimdi? devam edin hadi...

dürüp büküp diplomasını götüne sokmak istediğim insan türüdür. 8 sene ilköğretim, 3 sene lise, 4 sene üniversite okuyup toplamda 15 sene dirsek çürüten ama yaşadığı ülkenin illerini sayamayan nice mezun var bu ülkede. sevdiği bütün şarkıcıların şarkı sözlerini ezbere bilir, magazin basınını yakından takip eder; kim kiminle yatıyor? kim kime daha önce kaç kere verdi? hatasız sayar ama türkiye'nin illeri saydırmaya kalksan 30'dan sonra teklemeye başlar.

"bayburt neresi yeaaa" diyeni de var, "düzce ne zaman il olmuş amına koyim" diyeni de, "karaman mı? ha konya karaman biliyom ben orayı *" diyen de... sırf oksijen israfı.

edit: bi solukta 81 de 81 saysın değil kastım, zaten örnekte de açıkladım.

zorunlu edit: amk mallarına bak ya. olum anlamak mı istemiyorsunuz nedir? 1'den 81'e saysın demiyorum. tamam yıllar önce başlığı yanlış açmış olabilirim belki, tam anlatamamış olabilirim söylemek istediğimi. sanırım aklıma bu başlığa getiren şu başlıktı: (bkz: ülkesindeki illerin yerini bilmeyen hakim)

ilin adını duyunca bari şaşırmayın beynine akıttığımın öküzleri, bu yeter.
  • çok üstüne gidilmemesi gereken sen gibi ben gibi insan.. misal :
    - kaç oldu
    -79
    -hadi ya, kayseriyi saydik mi ?
    - iki kere
    - vay a.q yozgat ?
    -saydik
    -tokat?
    -saydik, sen nereliydin?
    - hasstir, yine unutmuşum
  • üniversiteden mezun olduğu program dahilinde ilgili dersleri başarıyla geçmiştir, 81 ili saymak ile ilgili vermesi gereken dersi yoktur belki..
  • 67+5 kurtarirsa ben yirtarim mesela!
  • tek kaybı isim şehir oynarken dezavantajlı olacak olmasıdır. ha bir de 81 ili sayarak hem kendi için hem de ülkesi için çok büyük bir iş başarmış olan insanların gözüne girememesi durumu vardır ama bunu bir tek 81 ili sayabilenler umursar.
  • hangi ilin nerede olduğunu biliyorsa sorun yoktur. zira 81 ili saymak ezber, illerin yerini bilmek bilgi gerektirir.
  • şafak saysa da bilmeyen mezun olabilir.
    (bkz: sikimde olur mu)
    (ara: bu saatten sonra)
  • (bkz: isyanım var)
    (bkz: ezik)
hesabın var mı? giriş yap