• ahmet kural baktı ortalık fena karıştı kariyer elden gidiyor, toplama yapmış fakat bu yaptığı hareket bir çok insan tarafından asla unutulmayacak. onu seven büyük bir kesimi hayal kırıklığına uğratmış olacak. olan murat cemcir'e oldu*

edit : adam özür dilerken bile `sıla ile arasında geçenlere gizem katıyor, kendini örtülü bir şekilde haklı göstermeye çalışıyor ilginç. delikanlı gibi ya özür dile ya da dileme. tam özür dileyip insan sanırken kalkıp "bu ilişkiye ve sıla'ya karşı saygımdan, bizi sevenlerin bu ilişkiye verdiği değere hürmetimden, olayın detaylarını resmi makamlar dışında paylaşmayacağım." diyor.

--- spoiler ---

dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananlar yargıya vereceğim ifadede anlatacağımı söylemiştim. öyle de yapacağım. çok sevmiş, sevdiğini gördüğünde gözleri patlamış bir insan olarak, kalbim çok acımış olsa da bu yaşananlarla ilgili benden olumsuz bir şey duyamayacaksınız. benimle ilgili amacını aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü sözler işitmeyeceksiniz. ben çok üzgünüm. bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için, böyle bir konunun parçası olmaya imkan verdiğim için... dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi, tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden başlayan yüksek sesli karşılıklı bu kinci tartışma esnasında yaşanan itişme sırasında bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı. bunun dışında 45 dakika diye belirtilen süre, yerde sürükleme, küfür ve hakaret, kül tablası fırlatma, tehdit, şantaj, alıkoyma gibi benim hakkımda iddia edilenler doğru değil. ancak, ne olursa olsun, bu tip bir tartışmanın içinde bile olmamalıydım. konu canımı ne kadar acıtsa da, soğukkanlılıkla evim dahi olsa o ortamı terk etmeliydim. iddia edilen olay sırasında sevdiğim kadınla yaşadığım itişme ve sonuçtan da elbette bana yakışmadı. ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum. o gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim. kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. bu olaydan ben de birçok ders çıkardım. hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım. türkiye'ye örnek gösterilen bir aşkın parçası iken, bu aşkın aktörleri, bu şekilde gündeme geldik. bu ilişkiye ve sıla'ya karşı saygımdan, bizi sevenlerin bu ilişkiye verdiği değere hürmetimden, olayın detaylarını resmi makamlar dışında paylaşmayacağım. sevgiye, doğruluğa ve insanların vicdanında iyi şeyler birikeceğine inancımı hiç bir zaman kaybetmeyeceğim.
    --- spoiler ---
  • ' o gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim.'

cümlesinin altında yatan anlamı merak edenler?
  • üst edit: bakın bu mesajı bana yazan insan bir ekşi sözlük yazarı: ekşiup yani ben şu upuzun entry’de ne demek istemişim, ahmet kural ne demek istemiş, bunlar doğruysa neden doğru, yanlışsa neden yanlış; bunların hiçbirisi yok, bir tek şey var: “ananı sikeyim”. bu ülkenin kaderi budur. hayvani bir dürtüyle bir şekilde bir şeyi destekleyen insana karşıt bir şey söyleyin; ne söylediğinize bakmadan direkt saldırıya geçer, onun desteklediğinin lehine bir şey söyleyin, direkt sarılıp öper. akıl yok, mantık yok, görgü yok, insanlığa dair hiçbir şey yok. sadece hayvansal dürtüler var. e böyle davranan insanın hayvandan farkı nedir?

üst edit 2: feminikler de hemen her zamanki gibi ağızlarından köpükler saça saça, hakaret ve aşağılama dolu saldırılarına başlamış. patlasanız da burada size ekmek yok. bir olayda hiç kimse %100 suçlu veya suçsuz olmaz. bu adam bir hata yapmış olabilir ama özrünü diledikten sonra kendisini savunmaya hakkı yoktur gibi bir şey söz konusu olamaz, adamın yaptığı hata karşı tarafın da sütten çıkmış ak kaşık olduğu anlamına da asla gelmez.

enrty: ahmet kural’ın varoş bir hıyar olmadığını gösteren açıklamadır.

türkiye’de bu tür olaylarda açıklama beklenen kişi genelde öyle bir şeyler söylerki; ya adamın özrü kabahatinden büyük olur, ya hiçbir gerekçe göstermeden alakasız olaylardan örnek gösterip “suskunluğum asaletimdendir” gibi aptal sosyal medya mesajları vermeye çalışır; ya da o kadar büyük saçmalarki açıklamadan sonra “ee yani?” dersiniz.

örneğin tosun paşa ilk suçlanmaya başladığında “bunlar çiftlik bank üzerinden türkiuenin gelişmesini istemeyen dış mihrakların oyunudur” gibi akıllara zarar bi şeyler söylemişti.

alkollü araç kullanarak 2 kişiyi öldüren emrah serbes baştan sonra olaydan tamamen alakasız popülist açıklamalarla kamuoyu oluşturmaya çalışmıştı.

örneğin engelli genci minibüste döven 4 hanzo olay patladıktan sonra açıklama yapmış ve şunu demişti “engelli olduğunu bilmiyorduk, bilseydik ona dokunana önce biz girişirdik” ahahahsdfghjklşi yazarken bile güldüm.

lan dallama, orada çocuğun engelli olması vicdanı rahatsız eden bir faktördür. asıl konu sizin hayvan gibi davranıp 4 kişi birden 1 tek kişiye şiddet uygulamanız, orantısız şiddet uygulamanızdır. o çocuk yerine başka bir sebeple başka bir kişiye girişmeniz de yine aynı şeydir. yani adamlar insanların neye neden tepki gösterdiğini bile anlayabilecek kapasitede değil.

ikinci en güzel örnek “adamlık” olayı. kenarıya’nın adamı öncelikle özür dileyebilirdi, dilemek istemiyorsa olayın sebebini söyleyebilirdi, sinirime hakim olamadım diyebilirdi, bi sürü şey söyleyebilirdi, ama olaya dair açıklayıcı bir tek kelime etmeden sadece “beni adamlığımla hatırlayın” dedi, gerçekten hala adamlığıyla hatırlanıyor.

şu anki olay sözlükte en çok “sıla’nın dayak yemesi” gibi bir başlıkta konuşuldu, ben de şunu yazacaktım başlığa; “asıl şaşırtan sıla’nın dayak yemesi değil, ahmet kural’ın şiddet göstermesidir”

yazmaya fırsat bulamamıştım ama haklıymışım böyle düşünmekte.

adamın bu söyledikleri gerçekten çok içten, samimi, gerçekçi ve akılcı. olayı baştan sona açıklayıp sebebini sonucu, toplumsal etkisini ve her yönünü çok güzel anlatmış, sonunda da hatasını mertçe kabul edip tam olarak söylemesi gerekeni söylemiş.

bu yaklaşımları ve samimiyetinin yanında kurduğu cümleler ve kullandığı kelimeler de son derece kaliteli. belki bir akademisyenin kamuoyuna yapacağı açıklama gibi olmuş.

ben alkışladım. ünlülerin de her insan gibi arada bi boklar yemesi normaldir; ama türkiye’nin ünlüleri keşke demet akalın ve danla bilic gibi mahalle karısı seviyelerinden buralara terfi edebilse.

ben alkışladım.
  • "o gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim"

laflara gelll. lan sözlük büyük ihale var bu sözlerde. çarşı karışır uyandırayım.
  • beni tatmin etmeyen bir açıklamadır.
    baktı işler çığırından çıktı, popülerlik elden gidiyor, özür dileme ayaklarına yatıyor.
    sonun murat başoğlu gibi olsun inş.
  • tipik bir tarafı sıkışınca bel altı vuran, kadını namusuyla karalayan türk erkeği örneği.

pis herif.
  • özrü kabahatinden beter denilebilecek açıklama.
    alt metnine tükürdüğümün dangalağı! siktir ordan!
  • iğrenç bir açıklama ile özür dilemiş.

adam resmen sıla'yı zan altında bırakacak bir açıklama yaptı.

' o gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim.'

bu ne demek lan? yaptığı pisliği örtmek için muhtemel bir şekilde aldatılma imasında bulunarak kendini kurtarmaya çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap