• kalbin önüne geçen beynin rol oynadığı bir takım mecburiyetlerin sonucu.
  • böyle bir şeye kimse bahane aramasın; bu düpedüz ikiyüzlülüktür. hem kendinizi hem karşınızdakini kandırmaktır.

tabi ceteris paribus karşı tarafın bu durumu bilmediğini varsayarak konuşuyorum. ha karşınızdaki bu durumu biliyorsa ikiyüzlülük olmaktan çıkar elbet ama bu sefer de bunu kabul edene "bu kadar mı çaresizsin* arkadaşım?" diye sorarım.
  • o aklındaki olmamıştır. b planını uyguluyordur.
  • hayattaki başarısızlıklarının cinsel hayatlarıyla arasına girmesini istemeyen insanların işi..
  • eğer aklınızdaki kişi ayrıldığınız eski sevgiliniz ise uzak durulması gereken bir şey bence.

bazen unutmak için de kendini zorlar başkasıyla beraber olmak için. ama unutmaktan daha çok, hatırlamaya sebebiyet verir bu. çivi çiviyi sökmez yani.
    başka birini düşünürken, başka birinin yanında olmak isterken eğer başkasının yanındaysanız, istemediğiniz bir şeyi yapıyorsunuz demektir. "ama şimdi o olsa, söyle yapardı, böyle yapardı..." gibi sonu gelmez cümleleri arka arka sıralamak durumunda kalırsınız. durgunlaşırsınız. yanınızdaki insan, sizi böyle gördükçe kendini yapmadığı bir şeyden sorumlu hissedecek ve sizi kendinin üzdüğünü düşünecektir belki. ona da yazıktır sonuçta, belki sizi seviyordur.

en güzeli kafanızdan birini tam olarak atmadan kimseyle beraber olmamak. ne daha çok üzülmek, ne de bir başkasını daha çok üzmek.
  • allah'ın partisi icraatlarına benzer. sonra sen ayıkla ortalıkta dolanan peygamberleri...
    - o oğlan bendim!
    - o oğlan bendim!
    - hayır bendim!
    - ben demeyeni bendim!
    - yalarım...

(bkz: yuzyirmidortbin peygamber)
  • (bkz: yanlis)
  • verdigi haz, eglence, zevk herneyseden ziyade ileriki gunlerde cilginlar gibi vicdan azabi cektirtecek hayattan sogutacak davranistir. birkac dakikalik eglence icin kendini yillar boyu kemirecek olmaktir. ''ne gerek vardi ki hersey yolunda giderken'', ''nereden tanistim onunla yahu'' gibi cumleleri kagida yazip duvara astirtacak derecede aci verecektir. eger aklinizdaki insani gercekten seviyorsaniz..

aklinizdaki kisi sadece aklinizdaki bir kisi ise yapilmasi gayet yerindedir, firsat varsa yapilmalidir. sonucta tecrube edinmek de gerek. aklinizdakini de bir ara dusurursunuz ne de olsa. hem arkadaslara anlatacak bir aniniz olacaktir kahve koselerinde, hem de gayet eglencelidir.

aklinizdaki kisiyi de, beraber oldugunuz kisiyi de seviyorsaniz herseyden once bir karar vermelisiniz *. karariniz beraber oldugunuz insansa da yeni bir iliskiye yelken acma zamani gelmis demektir.

her halukarda, arka plan sarkisi icin: (bkz: let me kiss you)
  • akıldaki kişinin boşluğunu kendisiyle değil illa bir başkasıyla doldurma mecburiyeti hissetmektir. bir nevi korkaklıktır, özsaygı eksikliğidir.
hesabın var mı? giriş yap