• genel kültür seviyemizin yerlerde dolaşmasına sebep olan utanılası kitle. ekşi sözlük denince akla gelen üst düzey seviyesinin, akit seviyesine indirmeye çalışmaktalar.

bakınız, burası akp'nin %9 oy alarak baraj altı kaldığı bir mecra. lütfen, ama lütfen, avrupa'nın lokomotifi olan almanya adlı ülke hakkında biraz coğrafi bilgiye sahip olunuz. rica ederim.

saygılar.
  • turkiye`nin baskentini istanbul sanan almana gore hicbir seydir.
  • (bkz: tuna nehri akmam diyor)

akmayınca saylanmaz tabi
  • 1) bavyeraünnehir
    2) fıratfurt
    3) kızılır'mark
    4) yeşilır'mark
    5) hessenkeyf
  • katılmadığım bir önermenin konusu olan yazardır çünkü özel bir ilginiz veya alakanız yok ise bilinçli bir insan olmak için almanya'nın ren, tuna ve elbe nehirleri dışındaki nehirlerini bilmenize gerek yoktur. söz konusu önermenin sahibi beş sayısında nasıl karar kıldı merak ediyorum. yuvarlayarak mı?

tuna'yı hepimiz biliyoruz, çıkış yeri güney almanya'da. ren ise almanların kutsal nehri ve fransa sınırı, bunu bilmemek gerçekten cahillik göstergesidir. elbe ise 2. dünya savaşında müttefik kuvvetleri ve sovyet askerlerinin buluştuğu nehirdir, almanya'nın tam ortasından geçer.

bu saydıklarımın en büyük üç nehir de olduğunu var sayarsak, ve almanya'daki diğer nehirlerin bu üçü kadar öneme sahip olmadığını da göz önünde bulundurursak, iki tane daha nehir ismi sayıp sayamamanızın sizin entellektüel birikiminize bir katkıda bulunacağı sonucuna varamam. ama bu üçünü kesinlikle bilin ve araştırın.
  • türkiye'den sayabiliyor muyum acaba deyip, gözlerimi sol yukarı dikip düşündürmüş başlıktır. evet saydım.
  • ben cografyaciyim ben sayamiyorum amk
  • yeminle bakmadan sayıyorum. danua, elbe, rhein, maine, schweinsteiger.
  • almanya 'da 5 nehir ismi bilsem ekşi de ne işim var aq. national geographic'te yazarım. dedirten başlık.
  • buyrun benim
hesabın var mı? giriş yap