• bu sabaha karşı oynanan new orleans pelicans maçında her yönüyle alev almıştır. valanciunas'la maç boyu didişmesi, hatta bir ara ciddi ciddi kavga etmesi, maç içi müthiş patlamaları, silas'ın inadını kırıp 36 dakika süre vermesi, çaldığı topu müthiş bir smaçla bitirdiği sekans. böyle bir maçın bir de son saniye basketiyle kazanılması işin tuzu biberi olmuş. kendisiyle beraber takım da alev almış.

  düşüşleri olur, çıkışları olur, daha yolun başında. her şekilde kendisi nba'deki gururumuzdur. bizi heyecanlandıran en önemli oyuncudur. cedi, furkan, ömer kusura bakmasın. kendisinin yeri çok ayrı. sabahları youtube'a girdiğimde anasayfada en üst sırada tek aradığım şey zelimir'in yüklediği alperen videosu oluyor. cedi falan yüklenmişse açıp bakmıyorum ama alperen'le ilgili silas'ın açıklaması varsa ona bakıyorum nedense. izlediğim videolarındaki yorumlara bile bakıyorum.

  böyle devam alperen. bizi 10-15 yıl daha böyle heyecanlandırmaya devam et aslanım.

  video da koyalım bari.
 • gecenin en iyi 10 hareketinden birine imza atmıştır. son maçta efsane oynadı gerçekten.
  double-double yaptı.

  nba top ten:

  https://youtu.be/plib8ybzwh4

  yıldızlaştığı maç özeti: 17 sayı 11 ribaund

  https://youtu.be/pdywiaef_au

  balon diyenler sümük toplarını sağa sola basket atmaya devam etsin
 • inanılmaz bir maç çıkartmış, gururumuzdur.

  daha sizelı olan rakip pivotla dikleştikten sonra olanları izlemek keyifliydi, bir süre sürekli birbirlerine smaç basmaya çalıştılar. bu bölümde 2 taraf da birbirine smaç basabildi ama rakip pivot daha sizeli ve tecrübeli olduğundan biraz daha üstünlük kurabildi. ancak al-p tabiki sinmedi, gitti 2 kere top çalarak bütün sahayı tek başına geçip 3 kişinin arasından biri spin move ile 2 smaçımsı koydu. tabi spikerler, bench, seyirciler falan çıldırdı bu anlarda.

  açıkçası hala çok genç ve fiziğinin zirvesine gelmedi, daha da güçlendikten sonra neler olacağını hayal bile edemiyorum. all star olacağı bence kesin ama tavanını tahmin edemiyorum. allah kaza bela sakatlık vermesin, aslanım benim be.
 • amerika'da rekabet ve meydan okuma her şeydir. sistem tamamen bunun üzerine kurulu ve bu sistemde başarılı ve mutlu olmanın anahtarı budur. işte alperen'in de bu sistemde tutunabilmesinin sebebi her ikisine de sahip olmasıdır. yetenek elbette önemli ama sunulan fırsatlara ulaşabilmenin ve bu sistemde tutunabilmenin yolu rekabetçi ve meydan okuyucu olmaktan geçiyor. insanları etrafına toplayabilmesinin ve çok sevilmesinin ardındaki neden de budur kanımca... elbette buna kısa sürede adapte olması da oldukça zeki olduğu anlamına geliyor.

  kısacası, abd'de başarılı olmaması için hiçbir sebep göremediğim oyuncudur kendileri...
 • pelicans maçında jonas valenciunas ile maç içinde bir tartışma yaşayarak, rockets tarihinde bir maç içinde tartışma yaşayan en genç pivot, nba'de ise bunu başaran 6. en genç pivot olmuştur. milli gururumuzdur.
 • jonas valenciunas yarmasının maçın sonundaki mahsun yüzünün kameralara yansımasına eminim o'da benim kadar gülmüştür ahahaha

  alperen'i kızdırmayın! :))

  yürü be jabari!!! sevimli şey
 • valla gına geldi şu salak en genc pivot espirilerinizden.

  alpi defansif olarak gelişmeye başlamış. bu sevindirici
 • valanciunas ayısı karşısında boy kısalığı nedeniyle biraz zorlansa ve bir ara itişmeden sonra kavgaya girecek gibi olsa da, yine iyi bir performans sergilemiş. bir kere oyunu çok hızlandırıyor ve çok güzel asistler yapıyor. pivot ayak hareketleri çok iyi ama biraz güçlenmesi gerek. üçlükleri de bu ara giriyor. tecrübe ve güç de olursa komple bir 4 numara olur. ayrıca benim gördüğüm en yürekli türk oyuncu.

  https://www.youtube.com/watch?v=pdywiaef_au
 • kendisinin 4 numara oynama olasılığı olduğunu zannedenlerin basketbol fundemental eksikliklerini en kısa sürede tamamlamasını onerebilirim. birçok fiziksel dezavantajina ek, yavaş ayaklara ve defansif zaaflara sahip olan yetenekli basketbolcu.
 • şu anda oynanan maçta jonas valanciunas tarafından dayak yemekte. böyle giderse 6. faule kısa sürede ulaşacak.
hesabın var mı? giriş yap