• super kalemiyle (klavye?) geri donmus lort! su sozlukte, hem bilgilendirici hem de okumasi keyifli sayili yazarlardan. iyi ki de donmus.
  • aylar sonra geri dönmüş insan. eski entrylerini tekrar yerlerine koyuyor yavaş yavaş.
    keşke daha fazla askerlik anısı yazsa zira her birinde gülmekten geberiyorum.
  • şerrefsizim çok heyecanlıydı, sağ ol, sağ ol, sağ ol...
    (bkz: #58071398)
  • saglam yazar. atom bombasi atilinca yapilmasi gerekenler basligina yazdigi entryleri film izler gibi okudum heyecanla. vay anasini dedirtti hakkaten.
  • sözlüğün en sağlam entry'lerinden birini girmiş yazar. her gün görsek keşke böyle entry'ler.
  • entrylerini girmeden önce kaynak taraması yaptığını düşündüğüm, paragraflarca yazıyı üslubuyla okutan takip edilesi yazar.
  • son yıllarda epeyce prestij kaybeden sözlükte kendisini okumak, siyah beyaz fotoğraflar arasında bulunan renkli resimlerle eski güzel günleri yâd etmek gibi.. ekşi sözlük yazarı olmanın boşaltılan çuvalını yeniden dolduran sayılı kıymetlilerden..

özenle kurulduğu 100 metreden anlaşılan net cümlelerle bilgi aktarımı yaparken okuyanı yormayan akıcı bir üslubu var..

hemen tüm entrileri kenarda dursun diye işaretlenebilecek itinayla yazılmış olduğu için hangi entrisini referans olarak gösterebilirim bilmiyorum ama 10 gün kadar önce yazmış olduğu "türk silahlı kuvvetleri'nde astsubay sorunu" başlıklı entrisinde dile getirdiklerini astsubayların bile bu kadar net görebildiklerinden emin değilim..

bu arkadaş ordunun içinde ve aynı zamanda muhtemelen dışında olması gereken bir pozisyonda olmalı.. muvazzaf bir subay veya subay çocuğu olma ihtimali yanında, emekli bir personel veya silahlı kuvvetlere danışmanlık yapan biri olabilir.. zira ordunun içinde olan biteni bu kadar duru görebilmesi ve sahip olduğu objektif fikirler için sadece onun içinde olması yetmez..

sırf şu astsubay sorunu tespitinde farkettikleri ve farkettirdikleri için karşısında kruvaze ceketimin düğmelerini ilikliyor ve belli belirsiz bir baş selamıyla topuklarımı hafifçe birbirine vuruyorum..
  • sozluge deger katan yazar.
  • yeni keşfettim. sözlük seviyesinin çok üstünde bilgilendirici entryler yazan yazar.
  • tsk ile ilgili düşüncelerini okumaktan keyif aldığım bir yazar. söz konusu alanla ilgili yeni entryleri merakla bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap