• iddiaları vs biraz geç de olsa izledim.

arada ben de her normal insanın yapması gerektiği gibi kendi yazdığından şüphelenen, arada "belki de ben yanlış biliyorumdur" diyen biriyim. kendimi yanlış bulduğum gidip düzelttiğim vakidir.

ama okullarda cüzdanından atatürk resmi düştüğü için 15 yaşındaki çocuğa mobbing uygulayan "abiler" beni hedef almaya başladıysa herhalde doğru yoldayım diyorum.

siyasi partilerle benim pek bir işim olmaz. benim şahsi önderim mustafa fehmi kubilay'dır. tarikatlara, irticaya, yobazlara ve bunların şakşakçılarına bir gıdım yol vereceğine dik durup başını vermeyi tercih etmiş olan subaydır. bu ülkenin kurtuluşuna giden ve artık unutulmakta olan o yol kubilay gibi insanların başları ile döşelidir.

o yolda benimkinin de olmasından şahsen gurur duyarım.

kendimi savunmayacağım. benim yazdıklarım ortadadır. zaten sayı olarak çok da fazla bir yazı yok, isteyen gider okur ve ne anladıysanız odur.
  • bu abinin yazılarını okurken kendimi kültür sanat sempozyumunda puro içip pür dikkat onu dinlerken hayal ediyorum. sonra kendi yazımı okuyunca bağcılar kahvesinde nargile içip okey oynarken "taş çalanın amına korum" derken buluyorum. bileğimde oltu taşından parlak bir tespihle ara taşı çekip okeyi boşa çıkarınca "sula burayı hasan abi' diye kahveciye seslendiğimi görüyorum.

bu abinin yazılarını okurken tenis oyununa hevesleniyorum. baleye, satrança, golfa merak salıyorum. sonra kendi yazıma bakınca "buna penaltı diyen net orospu çocuğudur, amına koydum şikecileri sizi" diye futbol başlığına entry girdigimi görüyorum. halı sahada faul tartışması olunca hemen olay yerine koşup topu rakip takıma atan ağır abi rolünü üstlendiğimi anımsıyorum.

ben bu abinin yazılarını okurken kendimi önemli savaşları anlatan tarih belgeselleri izlerken buluyorum. sonra akşam olup kendime bakınca survivor'da ameliyat reisi harcayan evrim'e küfür ederken buluyorum. cemal can gibi ellerimi açıp tuvalete koştuğumu, sıcarken de berkan gibi "hopaaaaaa" diye usul usul bıraktığımı görüyorum.

lan ben bu abinin takip ettiği yazarlara bakıyorum. birinin uçak mühendisi olduğunu görüyorum. biri psikolog, biri subay, diğeri ekonomist, öbürü avukat, doktor vs. sonra kendi takip ettiklerime bakıyorum. tanriya allah diyen cocuk var kendisi alkolik malın teki. koka var kendisi torbacı. ofis canlisiyim multinetle beslenirim var kendisi ağır troll. ainan var kendisi erkek mi? kadın mı? travesti mi? ne bok olduğunu hâlâ bilmiyorum ve birkaç tane sevişme umudu beslediğim kadın yazar...

lan ben bu abinin favladığı (siz de okuyun diye önerdiği) entrylere de bakıyorum; biri kuleli askeri lisesi başlığına girilmiş yazı. biri ırak başlığına yazılmış yazı. biri kanopi yazısı, biri adını bile bilmeyip copy paste yaptığım kaiserschlacht başlığına girilmiş entry, biri intibak yazısı vs... sonra kendi favladığım entrylere bakıyorum. hani sizler de okuyun, sizler de faydalanın diye favladıklarıma bakıyorum; biri erkekleri yatağa atma rehberi, biri tiktok'taki doggy challenge yazısı, biri survivor 2020 ünlüler gönüllüler yazısı, öbürü yarrak başlığına "damarlısı iyidir" entrsi. diğeri semih şentürk'ün yeni imajı falan.

lan semih şentürk'ün yeni imajını sikiyim ben.
    özetle işte bu abiyi okurken yaşantım anlamsız hâle geliyor. kar yağarken kardan adam yapıp ucuna yarak eklemek yerine kar tanelerinin simetri yapısını inceleyip buz kristallerinin moleküler yapısının yansıması olup olmadığını araştırmak istiyorum.

bu abiyi okumasını seviyorum. bu abi cahillere ışık tutuyor. her ne kadar mizahi bir anlatım olsa da kendisinin saçtığı, aydınlattığı ışıklar için yüzlerce kez teşekkür ediyorum. umarım bizlere kızıp bir gün şartelleri atmaz ve burada yazmaya hep devam eder.

tekrar teşekürler.
  • mesaj fasilitesini birkaç nedenden kapatmaya karar vermiş yazar,

1- bir süredir aklıma ne zaman yazmak için bir şey gelse ve yazmak için zaman bulsam (imkansız ikili) "dur önden mesajlara yanıt vereyim sonra yazarız çocuklar üzülmesin" motivasyonuyla sözlük için ayırabildiğim tüm zamanı mesaj cevaplamaya ayırdığımı farkettim. çok güzel mesajlar alıyorum, çok teşekkür ederim. elimden geldiğinde yanıt vermeye çalışıyorum. ama bunun bir sonu yok galiba. cevap vermekten yazı yazamıyorum arkadaşlar. blog mlog hep boş.

2- yakın zamanda yanlış yönlendirme ile bazı kimselerin ben sandıkları bir yüzbaşıya sanırım şu entry yüzünden idari soruşturma açacak kadar ileri gitmesi. bana isim görev yeri rütbe vs sorup duruyorsunuz, anlıyorum bilmek istiyorsunuz ama hanginiz iyi niyetli hanginiz ak troll bilme ihtimalim yok. cevap veremediğim mesajlar birikiyor. 92 sayfa oldular.

3- şu tip mesajların da artık gelmeye başlamış olması :

"(#86395652) gene çok konuşup bi sik bilmediğini ortaya koymadığın kitap çalıntıları ve hayal gücünden mürekkep bir entry daha
    senin kadar büyük bir hırsız ve cahil görmedim bu mecrada
    14.02.2019 01:50"

"(#80095678) ya böyle kitapçık bilgilerini üstüne tevatür ekleyerek götünden uydurup sıçıyorsun da millette seni muvazzaf subay sanıyor ya helal olsun tırrik"

kısacası uğraşamıyorum. bugün oturup elimden geldiğince herkese cevap vermeye çalıştım. çoğuna veremedim araya kaynadı. bir süre sonra tekrar açacağımı umarak şimdilik kapatacağım. mazur görünüz.
  • yıllardır burada olan hatta herkesten çok burada olan yazardır. cevheri güven manipülatörü hedef gösterdi diye sözlüğe verdiği emek görmezden gelinmemesi gereken yazardır.

bir insanin uzmanı olduğu bir konuda detaylı entryler yazması onu bir şeyin tarafı yapmaz.
    zamanında rus tarihi konusunda sözlüğün tozunu attıran sorg nickli yazar nasıl putin'in gizli bir acanı değilse anglachelm de mitçi, kripto akp'li olarak tanımlanamaz.

ulan sözlükte panzerkampfwagen tiger 2 hakkında entry yazan adamlar da hitler'in mi kripto acanı yoksa? yapacağınız analojiyi...

edit; manipülasyonu tutmayınca mesaj kutumda ağlayan tarikatçılar görüyorum. * günlüğünüze yazın arkadaşlar.

edit2; arkadaşlar attığınız "ak*li misin?" mesajlarınıza çok güldüm ama daha çok güldüğüm şey; delinin biri kuyuya taş attı diye hepinizin balıklama atlaması oldu.

bu kadar kadar önünü arkasını görmeden bir durup düşünmeden olayların sıcaklığı ile insanları çarmıha germeye hiç utanmıyor musunuz?

ha unutmadan çok meraklısına söyleyeyim; atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vicdanını ve aklını hiçbir siyasi parti,tarikat,cemaat ve oluşuma kiralamamış bir öğretmenim.
  • bugüne kadar yüzlerce entry'sini okuduğum ve bir defa bile akp'yi övdüğünü veya savunduğunu görmediğim yazar. adam bugüne kadar hangi entry'sinde akp'i övmüş bir tane gösterebilir misiniz?

fetöcüler hemen saldırıya geçmişler ve adamı saray soytarısı ilan etmişler.
  • fetöcünün videosunu izlemedim ancak kendisine aktroll demiş. yalnız yazılarında o kesime/zihniyete karşı ciddi eleştirileri olan biri kendisi. ayrıca dini dogmalara karşı da duruşu net. fetöcülerin atatürkçü subayları terörist ilan etme alışkanlığı sürüyor olabilir. dikkatli olmakta yarar var.

not: tam bir türk subayı vakarıyla yapmış açıklamasını. yüreğine, kalemine sağlık. en çok da mustafa fehmi kubilay vurgusu önemli. kubilay deyince gözlerim dolar. türk gençliğine ilk öğretilmesi gereken şeylerden biridir kubilay olayı. öğrenmeliler ki bu yobaz şeyhtaparlara bir daha fırsat vermesinler, gün yüzü göstermesinler.
  • o kadar gizli akp'li ki kendisi bile bilmiyordur bence.
  • beyinsiz ekşicilerin yarrak beyinli cevheri adlı fetö soytarısını dinleyerek bok attığı yazar.

bu adamı tanımam etmem lakin sözlük yazılarını okurum. bu adam yazarlığının zekatını verse komple bu beyinsizleri normal insan seviyesine çeker, yine bitmez artanı fetöcü puştlara bile yeter.

konumumuz belli olsun, fetöcü piçler ne derse tam karşısındayız.
  • yaşını merak ettiğim yazar.

•spitfire entrysinde uçağın dedesinin hayatını kurtarmasını anlatırken dedesinin yüzbaşı olduğunu ve olayın 1941 yılında geçtiğini söylemiş. buradan bir çıkarım yapmak zor. eskiden önyüzbaşılık kavramı da vardı ve 9 yıllık bi süreçti yüzbaşılık. 9 yıl kabul edersek 3 yıl üsteğmen 3 yıl teğmen yani dedesi 1915-1924 arası doğumlu olmalı.
    ••kıbrıs barış harekatı ile ilgili entryde babasının teğmen olduğunu söylemiş o bölgede. o yıllarda teğmenlik 3 yıl.. demek ki babası 71-74 arasında mezun olmuş. 1950-1953 arası doğumlu olması gerekir.
    •••#66120054 no'lu entry'de olayı kendi yaşamış gibi anlatmış. yeni mezun teğmen olarak o bölgedeyse eğer ve kurmay subay değilse 2015-2016 gibi emekli olmuş olması lazım. yani 1965-1969 doğumlu olmalı.
    ••••kullandığı dil, sosyal medya hakimiyeti, bilgi ve tecrübesi 35-45 yaş arasındaymış gibi bir izlenim veriyor.

sonuç: #66120054 no'lu entry başkasından dinlediği bir hikaye olup (büyük ihtimalle babasından) kendi yaşamış gibi anlatmış. yaşı da büyük ihtimalle 38-42 arasında olan normal terfi sırasını takip ettiyse binbaşı rütbesinde bir arkadaşımız. yazdıklarını severek okuyoruz bu arada :)
  • subayımızın nato genel sekreteri gibi yazdığı entryler oluyor ama akp'lilik ne alaka aq. fetöcümüz iftira atacak adam bulamamış, askerlerimize olan kininden dolayı sözlüğün en iyi yazarına iftira atıyor.
hesabın var mı? giriş yap