• hangi okulda çekildiğini merak ettiğim görüntüdür. saatlerce çalış evladını okula gönder o hayta böyle aptallık yapsın, öğretmeni de buna ses çıkarmasın. akıl alır gibi değil.

kaynak
  • türk milli eğitiminin getirildiği durumun küçük bir yansıması. eğitim öğretim çökme noktasında. liyakatsiz idareciler popülist yöneticiler eğitimi içler acısı hale getirdi.
  • olan öğretmene olur amk. kimse yoğurdum ekşi demez, herkesin çocuğu kendine göre süper zeka memlekette. bomboş asalak bir nesil geliyor alttan.
  • hangi ahırın sığırları bunlar,çüşş amk bu kadar da olmaz artık! öğretmenlere de hak vermek gerekiyor bizde oturduğumuz yerde öğretmenlerin nitelikleri hakkında atıp tutalım en kolayı tabi, aha bu hocamız da öğrencilik yıllarında bu tip sığırların yanında bir şeyler öğrenmeye çalışmıştır kesin.
  • (bkz: z kuşağı)
  • ankara'dan sonrasını okumadım.
  • az evvel twitter semalarında rastladığım görüntü. benim çalıştığım okulda da var böyle bir sınıf. fakat ilkokul çocuğu oldukları için herhangi bir disiplin uygulaması yapılamıyor. sonra ne mi oluyor, işte bu tiplere dönüşüyorlar o mini mini, masum çocuklar. yanlış anlaşılmasın ben çocukların masumiyetine elbette inanıyorum. ama çocuğunun eline bıçak verip okula göndermekle tehdit eden veli ne olacak?
  • hangi okul olduğu belirlenirse öğrencinin başına bir şey gelmeyeceği ancak öğretmenin soruşturma geçireceği görüntülerdir. bu tip videolardan sonra bu mecrada ''ehehe ne yapmış ki çocuklar eğleniyorlar, biz de zamanında böyleydik.'' diyen tipler de bu işin az ya da çok diye bir ayarının olmadığını anlarlarsa iyi olur. yarın bir gün benim de başıma gelebilir diye korktuğum olay. çünkü sizi kışkırtıp üstünüze gelip ya da haberiniz olmadan arkanızdan bir şeyler yapıp çekecekleri bir video başa çok iş açabilir.
  • başıma bir iş gelmeyecekse öğrenciden önce öğretmenin tırt olduğunu gösteren videodur..
    ne olursa olsun sen sınıfında sigara içilmesine göz yumamazsın. at sınıftan ya da gönder müdüre, ver disipline sonrası idarenin işi. balık baştan kokar!..

edit: yoğun şekilde mesaj aldım; yönetmelik değişti, disipline verse ne değişir vs diye. arkadaşlar önemli olan öğretmenin kendi sorumluluğu. hiçbir işe yaramıyor diye hepimiz sokağa çöp atalım öyleyse. herkes kendi üzerine düşeni yapmadığı sürece hiçbir şey düzelmez..

edit2: mesajlar daha da yoğunlaştı, herkes aynı şeyi söylüyor; dersten atılamaz, disipline versen okulun puanı düşer diye müdür işlem yapmıyor vs. benim eski sevgilim müdür yardımcısıydı, onun okulunda böyle şeyler olamıyor. o okulda bunu beceriyorlarsa diğer okullarda öğretmenlerde sorun var demektir. zaten mesaj atan öğretmenler 'sonuç alamıyorsak niye uğraşalım' demişler. e yine aynı sonuç bir boşvermişlik mevcut..
hesabın var mı? giriş yap