• milyonlarca, milyarlarca bakterinin canını alacak bir eylem yapmanın vermiş olduğu gerzek azap. hastalık belirtisi.

(bkz: bakteri de insan)
  • (bkz: fitil)
  • vicdan azabında dibe vurma durumudur.dünyada yaşayan canlılara böylesine bir saygı,dünyanın en büyük parazit canlıları olan biz insanların gösterebileceği bir davranış biçimi değildir.bu düşüncedeki kişi kommensalist yaşama uyum sağlamaya başlamış ve insanlıktan daha başka bir canlı olmaya doğru olan evrim sürecini başlatmıştır,hayırlara vesile olmasını dilerim.
  • bakterileri oldurmekten ote, guclendirmek dusuncesinden ortaya cikan, iki antibiyotik attim mi belki gribim daha lay lay lom tadinda gececek; ama, ya gelecekte cocuklarimin karsisina cikacak super bakterilere karsi mini mini birler caliskan ikiler ne yapacak dedirten pismanlik duygusudur. yoksa iki bakterinin hesabi sorulmaz da ibneler bu gidisle dunyayi ele gecirecek guce erisecekler.

hatta konuyla ilgili "les antibiotiques c’est pas automatique" temali bir kampanyayi, bizden eksik olmasinlar, ilaclari avucla yutan fransiz halkina karsi bilinclenme kampanyasi olarak bu sene fransiz saglik hedesi de baslatmisti. bonus olarak: http://www.antibiotiquespasautomatique.com/
  • cocukken fazla antibiyotik almaktan butun disleri curuk cikmis bunyeler icin olagan bir agit. ates icinde kivranmalar, dolgular, zayiflayan immun sistem icin...
  • disari bosaldiktan sonra spermlerine agitlar yakan insanlarda rastlanir.
    oyle degil mi teoman?
    (bkz: aksin bacaklarindan milyonlarca dogmayacak cocugum)
    (bkz: boyle bir dunyaya oluk oluk bosalmak istemiyorum)
  • mormon ya da yehova şahidi gibi bir şey olmaktan kaynaklanabilecek bir durum.
  • ya$anmasi gereken bir duygudur. anitbiyotigin ilk kullanilmaya ba$landigi yillarda catir catir kirilan bazi bakteri turleri konjugasyon ve benzeri yontemlerle gen aktarimi yaparak ce$itlilik kazanmi$, gunumuzde antibiyotiklere direnc gostermeye ba$lami$tir.

"ahh ba$im agriyor ya" diyerek alinan her antibiyotigin yillar sonra ebemize takla attiracak bakteri varyasyonlarina katkida bulundugu unutulmamali, gerekmedikce kullanmaktan kacinarak bilmemkac mikronluk bu zibidilerin ekmegine yag surulmemelidir (tabi o an olen bireylerden degil, geni$ bir zaman araliginda ekmegine yag surulen bakteri ce$itlerinden bahsediyorum)
  • "zavalli anitibiyotiği acimadan yuttum!"

it's okay to eat fish, cos they don't, have any feeeeeeeeeling
  • iyileştikten sonra vücudun yaşayacağı çöküntüyü*düşününce hissedilen duygudur, hasta kişiyi derin ikilemlere sürükler.
hesabın var mı? giriş yap