• genelde armada ve benzeri buyuk alisveris merkezlerinin otoparklarinda,alisveris heyecaniyla basa gelen olaydir.inerken bi bak di mi,oraya asmislar bi suru "g7" "b6" zart zurt diye..

bi de seinfeldde bu olayla ilgili super bi bolum vardi..
  • arabayi hep ayni yere park etme istegini bilinç altına yerleştiren korku.eğer bu durumda hala park ettiğiniz arabanın içindeyseniz daha da endişe veren durum, kabus.**
  • hele bir de o yerini hatırlamadığınız araba çekilmişse daha bi lezzetli oluyo.
    önce mallığınızdan ve balık hafızanızdan dolayı, sonrada "lan çaldılar valla arabayı. ne halt edicem ben şimdi" paniğinden dolayı aynı sokaklarda dönüp dolaşırsınız. sonra kaldırıma oturup ağlamaya başlamak üzereyken tepenizdeki park yapılmaz edilmez vs tabelasını görüp "acaba?" diyerekten olayı derinlemesine araştırmaya başlarsınız. günün finalinde hatalı park edilen 30 küsür araç arasından* bi tek sizinkinin çekildiğini anlarsınız ama o yaşanan hiperpanikten sonra buna kızıp sinir olmak,otoparkta olay çıkarmak aklınıza gelmez
    park cezası + çekici parası + otopark parası 100 milyona yakın para ödeyip tıpış tıpış uzaklaşırsınız

herkesin yaşaması lazım bence. çok zevkli !!**
  • aslinda gayet hatirliyorsundur nereye parkettigini. park edip, sola yuruyup, merdivenler cikip, alisveris merkezinin orta katindaki bilmemne dukkaninin yanindan iceri girmissindir. fakat 9da baslayan film bittiginde alisveris merkezi kapanmistir ve o bilmemne adindaki dukkanin yanindaki otopark baglantisi da kapalidir. (galleria) ve gecenin 1inde iki hatun tingir mingir disardan dolanarak hangi blokun hangi katinda lanet olasica arabayi park ettigini bulmak pek imkansizdir. o zaman park yerlerinde harflerin ve sayilarin ne ise yaradigini anlarsin.
  • tarantino'nun jackie brown filminde robert de niro'nun soygundan sonra başına geldiği için yakayı elevermesine sebep olan olay. robert abi, bu olayla dalga geçtiği için arkadaşının kız arkadaşını (bridget fonda) hunharca öldürmekten de kendini alıkoyamamıştır.
  • nereye parkettigini unutmayı bırak arabası oldugunu unutup gittigi yerden taksiyle donen kisiler tanıyorum. hem de cok yakından, bir ornek vermek gerekirse: biyolojik oldugundan suphe ettigim babam.
  • bir yerden sonra yollar yabancılaşır ve kalakalırsın,
    nereye nereye nereye?
  • bir kere başıma geldi. korkudan altıma sıçacaktım. 30-40 bin m2 üzerindeki park katını baştan başa gezerek 15 dakikada zar zor buldum. bir daha da hiç unutmadım. unutmam da..
  • insani gercekten hayatindan bezdiren bir olaydir. otopark kucukse, artik tek tek gezip bulursunuz o cok kotu degil de benim bir defa basima ataturk havalimani'nda gelmisti bu olay. cebit icin almanya'ya gitmistim bir kac gunlugune. bilenler bilir, bu tur fuarlarda standiniz varsa, bir kac gun sonra ayakta duramayacak kadar yorgun olursunuz. fuar bitti, bir suru alet edevadi da yuklenip turkiye'ye dondum gece yarisi. tek yapmak istedigim elimdeki butun o yuku arabanin bagajina atip, eve gidip uyumak. uyumak da... araba nerde. elimde kutular, bavul, butun katlari tek tek aramistim, yorgunluktan ve soguktan aglayarak. sonunda buldugumda, oturup bir de arabada sinirden aglamistim. ozetle, buyuk bir yerde kaybettiyseniz cok pis bir seydir.
  • avm ve bunun gibi günlük park edilen otoparklarda park yerini unutmak biraz saflıktır ama 3 günlük yurt dışı seyahatinin ardından gelinen atatürk havalimanının dev otoparkında 2 saate yakın araba aramak tecrübeyle sabittir.
hesabın var mı? giriş yap