• sertab erener’in, bodrum belediyesi’nin düzenlediği çevre konulu basın toplantısında sarfettiği sözler. ayrıca konuşmasında, bireysel olarak o kadar çok şeyi bilinçsizce tüketip sonradan ne olacağını düşünmeden yaşıyoruz ki bununla ilgili keskin bir bilince ve birlikteliklere ihtiyacımız olduğunu da belirtmiş ve insanoğlunun farelerden daha beter bilinçsizce üremesine tepki göstermiş.

http://www.gazetevatan.com/…kiyor--1400490-magazin/
  • saçmalamışsın sertab. doğa kalabalıktan değil açgözlülükten dolayı bu hale geldi. çok eskiden daha fazla çocuk vardı. ama o zaman şimdiki gibi zarar verilmiyordu.

edit: çok çocuktan kastım nüfus olarak değil. çoğu ailenin birden fazla çocuğu vardı. ancak çoğunun dünyevi hırsı olmadığı için dünyaya kötülüğü yoktu.
  • aslında bilinçli insanların çocuk yapması bilinçsiz insanların çocuk yapmaması veya devlet denilen aygıtın bütün doğan çocukları eğitmesi lazım.
    bugünün türkiyesin de veya dünyada böyle bir anlayış yok.
    bunun sonuçunda bilinçsiz bir toplum ortaya çıkıyor.
    bu hanımefendi de kendini bilirkişi sayıp açıklama yapıyor.
  • yanlış söylediği hiç-bir şey yok. sanatını seviyordum artik saygimi da kazandi. tek amaci çiftleşmek olan insanlarin üremelerinin yasalarla kontrol altina alınması gerekmektedir artık.
  • sertab, yanlış yerdesin bu açıklamanı, her yıl doğumda rekorlar kıran urfa devlet hastanesi önünde yapmanı (bkz: bekliyoruz.)
  • menapoza girmiş kadın beyanı.
  • doğrudur. teknolojinin gelişimi ile birlikte, insan yaşamı uzadı. bu da aşırı yüksek insan nüfusuna yol açmakta. dünyanın geleceği karanlık.
  • sertab erener'in yüzde 100 haklılığa sahip ifadesidir. dünyadaki tüm felaketlerin, kötülüklerin sorumlusu insandır.
  • çocuk yapmak bencilliktir diyememiş, çoğalmamamız gerekir demiş. çok naif buldum.
hesabın var mı? giriş yap