• (bkz: önde yürüyen kadını tedirgin etmemek için sollamak)

edit: eksik bilenler var, doğrusunu yazalım öğrensinler.

"egemenlik kayıtsız şartsız milletindir"

mustafa kemal atatürk
  • benim en çok hassasiyet gösterip uygulamaya çalıştığım şey sessiz olmaktır. her yerde. her şeyde takındığım sessizlik.
    mümkün olan en sessiz şekilde işimi halletmek.
    ışığın düğmesi açılacak çaaat. çekmece kapanacak, dolap kapağı kapanacak baaaam, masaya bardak konacak çaaaat.
    çok yoruluyorum. bu gürültü hali beni yoruyor. insanların, yanlarında kimse yokmuş gibi davranmaları beni çok hırpalıyor. ben sanki yokmuşum gibi işimi görürken bir başkasının kafama vururcasına her işi gürültüyle halletmesinden tiksiniyorum. ben ki çatalı kaşığı bile tabağa ses çıkmasın diye yavaşça koyan adamım, merdivenden yuvarlanıyor gibi inemem, kendi çıkardığım sesten bile rahatsız olurum, hayatımın ne derece zor olduğunu düşünün.
    insanlara mute özelliği getirsin elon musk.
  • bir başlık altında yanlış bilgi verdiği düşünülen, imla hatası içeren vs. bir entry görüldüğü zaman, ilgili yazara mesaj yoluyla ulaşılıp ikaz edilir.

hemen altına entry girilip hönkürülmez.
  • sabah 10'dan önce, akşam 10'dan sonra gereksiz mevzular için telefonumu meşgul edenlere hödük gözüyle bakıyorum. öğrenin bir zahmet şunu.

bir de bir hanımla sokakta yürüyorsanız er kişi olarak, kaldırımın yola yakın tarafından yürümeniz önemlidir.
  • eldiven ile tokalaşılmayacağı bunlardan sadece bir tanesi.
  • merdivende bir kadınla beraberseniz kucağınıza alarak inin veya çıkın. ne götünü kesmiş olursunuz ne de düşme riski olur.
  • iban numarası ekran görüntüsü olarak atılmaz.
  • normal telefon en fazla 6, cep telefonu en fazla 4 defa çaldırılır. daha fazla çaldırmak gereksiz ısrarcılık oluyormuş.
  • toplu taşımada, restoranda, kafede, hastanede, sokakta yani umuma açık hiçbir yerde yüksek sesle konuşmamak/gülmemek.

sessizlik gerçekten medeniyettir; eğer bir evde, apartmanda, sokakta sessizlik varsa orada yaşayanlar çoğunlukla medeni insanlardır ve ben gerçekten sessizliğe aşığım.
  • birini dışarda bi yere davet ettiğinde hesabı daveti yapan öder. eğer davet ettiği şahıs tek gelmemiş ise diğer hesapları da daveti yapan kişi öder. malesef böyle :(
hesabın var mı? giriş yap