• kalalım da hayatımızı karartın demi?

--- spoiler ---
    ancak davulun sesi uzaktan hoş gelir. yurt dışında da bulunmuş bir büyüğünüz olarak söylüyorum, bir müddet hoşunuza gidiyor ama orada ülkenizden daha zor şartlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. ayrımcılığa tabi tutuluyorsunuz, hiçbir şekilde sizi kabul etmiyorlar
    --- spoiler ---

kaynak
  • ben yurtdışında dilediğim siyasiye (türkler dahil) küfür edebiliyorum başıma bir iş gelme korkusu olmadan. bu satın alınamaz bir özgürlüktür binali bey.
  • gitmeyelim de, siyasal islam dinozorları bizi sömürmeye devam etsin. tmm.
  • "yurtdışında ayrımcılığa maruz kalırsınız, yabancıya gitmeyin gelin bari yurtiçinde ayrımcılığa maruz kalın" dediği açıklamadır.

türkiye'de torpil, adam kayırma, mikromilliyetçilik, yükselmek için yalakalık şartı, seni kim gönderdi bakalımcılık, bizim bir yeğen varcılık falan hiç yok çünkü.
  • okuma yazma bilmediğini anlaşılana kadar iyiymiş sonra dışlamışlar.
  • "ayrımcılığa tabi tutuluyorsunuz, hiçbir şekilde sizi kabul etmiyorlar"demiş beyanında..
    lan seni biz kabul etmiyoruz, onlar nasıl kabul etsin?
  • devamında "ben ğidiyom hoşcağalın" demiştir.

https://img-s2.onedio.com/…d99a9ffb5f3552c5fef0.jpg
  • benim esas merak ettiğim nokta bir genç neden binali yıldırımı dinlemeye gider? hangi motivasyon ile selfie çektirir? bir yerden kadro koparmak dışında aklıma birşey gelmiyor.
  • ülkesinden habersiz eski başbakan söylemi. ayrımcılığa tabi tutuluyorsunuz dediği yerde de bastım kahkahayı. araplara ucuz tarife sağlamak dahil her türlü maddi yardımı esirgemeyen, ülkesinin demografik yapısını çökertecek düzeyde nüfus ölçüsünü ayarlamaktan çekinen ve bu politikaları uygularken kendi vatandaşına ikinci sınıf muamelesi yapan avrupa ülkesi hangisiydi acaba?

insan biraz çekinir şu cümleyi kurarken. hiçbir mantıklı izahı yok.
  • - burada fakirlikten kırılalım,
    - gece müzik keyfimiz bile polisler vasıtasıyla taciz edilsin,
    - her gün hamasi dilinizi çekelim,
    - tweet atarken bile korkacak şekilde yaşayalım,
    - sokakta gezerken, ülkeye soktuğunuz afganlarla pakilerle karşılaşmadan taciz edilmeden, gasp edilmeden yaşayamayalım
    - özgürlük denen bir şey kalmasın,
    - liyakatla iş sahibi olma kalmasın,
    - yok nastı, yok kkm'ydi denilip vergiler fakirden alıp zengine aktarılsın,
    - ev araba hayali bile kurulamayacak duruma gelinsin,
    - ki kirada ortalama bir semtte oturmak bile bir türk için hayal durumuna gelsin
    - arabası olanlar arabasına binmeye korkar duruma gelsin,
    - devletin yaptığı köprüden geçerken cebimiz yansın kavrulsun
    - akp'li olmayana mahkemede bile adalet kalmasın

sonra gelip de ülkeyi terk etmeyin desinler. artık türkiye'de kalan türkler, mecburiyetten kalıyorlar. birazcık şansı olan herkes gitme derdinde.

hele bu binali bi gitsin allah aşkına. bunlarda birazcık utanma olsa, insan içine çıkmak istemezlerdi. türk milletinin savaş dönemlerinde görülebilecek kadar umutsuz ve mutsuz hale getirdiler hala gelmiş pişkin pişkin konuşuyorlar. o iktidardan gidecekleri gün gelse de, sayıştayı, mahkemesi özgür çalışsa da, şunların yediği naneler ortaya serilse ve hesap verseler, belki o zaman biraz içimiz rahatlar.
hesabın var mı? giriş yap