• kanada'lı bir hakimin sözü.

(bkz: kanada'ya göç eden bir çiftin veda yazısı)
    gidin de görün ebenizinkini..
  • sapık bir hakimin beyanatı.

neyse ki olay kanada'da gerçekleşmiş ve bu hakim göklere çıkarılmak yerine meslekten men edilmiştir.

türkiye'de kendisi gibi onlarcası cb önünde olmayan cübbe düğmesini iliklemekte.
  • gidin de görün ebenizinkini kadar hastalıklı bir (bkz: ifade).

hayır adama için gereken * yapılmış da bu gidin de görün ebenizinkini kafasını anlayamadım.

kıskançlık mı , eziklik mi , tehdit mi , korkutmak mı .

insan neden böyle bir cümle kurar ki. cidden .
  • ebesininkini görecek olan tek kişi bu sözü söyleyen hakimdir.
  • sanırım türkiye'den transfer teklifi almış hakim beyanı
  • aynı sözleri türkiye'de söyleseydi adalet komisyonu başkanı falan olurdu.
  • gidinde gorun ebenizi diyen gercekten gormeli ebesini. kanadaya gidenlerle ne derdin var senin, hakim konusmus ve gereken yapilmis. asil biz senin gibi cahillerle ebemizi her gun hatirliyoruz. seni kanadaya gonderebilsek belki biraz insanlik ve cagdaslik sanada bulasir.
  • burnumuzun dibinde adalet! dağıtması beklenen onlarca yüzlerce hatta belki binlerce yargı mensubu/kolluk tarafından her gün söylenen ama ülkemizde haber değeri taşımadığından (haber yapsan başka şeylere sıra gelmez) dünyanın öbür ucundan duyduğumuz (çünkü orada sıradan birşey değil) olay.
    bu her memlekette sapkın zihniyetin olabildiğini ama medeni memleketlerde cezalandırılırken, geri kalmışlarda neredeyse ödüllendirildiğini gösterir haberdir.
    he bizim memleketten birilerinin "boh ordon do boylo hoborlor goloyo" diyerek sikko yorumlar yapacağına emindim ki sağolsun! arkadaş beni yanıltmamış..
  • batı götü yalayıcıların asla bitmeyeceğini gün yüzüne çıkaran olaylardan biri.

* böyle bir olay türkiye'de olursa, "al işte arkadaş batıda asla böyle birşey olmaz" derler.
    * batıda da böyle birşey olsa, "olabilir ama türkiye'de olsa ceza almazdı" derler.
    * batıda da ceza almasa, "bütün batı'yı bağlamaz" derler.
    batı toplumlarında her türlü ırkçılık da, makul görülür bunlara göre..

yani işin özü hiç mantıksal çıkarıma gerek yok, bir göt yalayıcının işi göt yalamaktır, bu mizac meselesi. olaylardan tamamen bağımsız..
hesabın var mı? giriş yap