• bazen çok manasız çıkışları olan insanlar vardır ya. bu işte onun tam tersi, bazen çok manalı çıkışları olabiliyor. geri kalan zamanlarda the bahçeli.

edit: sözlük bitmiş ya. ben de bahçeli normalde zaten manasız çıkış yapar ve bu da manasızdır demeye çalışıyorum. okuduğumuzu anladık mı?
  • ülkücü gençliğin barajı geçemediğini göstermektedir. *
  • ulan 81 ilde bu kadar üniversite açılmışken, hala baraj altı kalanlar bırakın boğulsun. bomboş açıklama. ülke yanıyor, adamın derdine bak aq.
  • aslında yks yerleştirmeye “ mülakat sistemi “ de önerebilirdi.
  • barajı geçen sayısı düşsün diye sınavda kolay soru yoktu zaten. ayrıca barajı geçemeyen bi zahmet üni okumasın
  • bu zaten ölmüş olan eğitim sistemini gömme girişimidir. yav öğrencilerin o netlerle üniversite okumaması kendi lehinedir. ayrıca o bölümlerim boş kalıp kapanması da yine ülke lehine bir gelişmedir. her köye fakülte açarak bitirdiniz zaten diplomanın değerini.
  • bos populizm bize bu kadar universite mezunu lazim degil kaliteli egitim lazim etraf diplomali issiz kayniyor niye cunku nitelikli egitim yok. kaliteli bir duvar ustasi hic bir ise yaramayan diplomali isini bilmeyen issiz bir muhendisten iyidir.
  • kesin üst düzey bir bürokratın yakını barajı geçemedi.
  • ne etkisi olur diye düşündüm. ite kaka baraj geçirilen öğrenciler ağırlıkla özel üniversitelerin kontenjanları için bir potansiyel yaratıyor gibi.
    başka olası sonuçlara da bakmak lazım tabi
  • amaç ; insanlar 4 yıl daha oyalansın da ekonomiyi çok sorgulamasındır. aklı başında bir birey barajı geçip gittiği üniversiteyi bitirince işsiz kalacağını bilir. hükümetin amacı da işsiz kalmayı 4 yıl ertelemektir.

üniversiteye giden adam ekonomiyi çok sorgulamaz.aile parayı gönderir ,yer içer sıçar yatar.üniversitede ekonomik durumu kötüyse en fazla ailenin yolladığı harçlığın miktarını sorgular.aile nasıl kazanıyor bunu sorgulamaz. sonucunda kyk'ya başvurur ve borç kredi alır. bir şekilde üniversiteyi bitirir ve faizli krediyi ödemesi gerektiği zaman gerçekle yüzleşir. hükümet için her türlü win windir. hükümet hem faizli krediyi dayamıştır hem de 4 yıl daha kendini sorgulatmamıştır.

ama üniversiteye gidemezse önce askere oradan da derhal bir işe girmesi gerekir ki o işi bulamayınca ekonomiyi sorgular. haliyle iktidarı..
    kızlarımız ise aynı şekilde işe girmeye çalışır , giremezse de bulduğu ilk erkekle evlenip düzen kurmaya çalışır. onu da kuramaz,mutsuz bir hayat yaşar. allah gençlerimize yardım etsin.

sizi çakallar sizi.
hesabın var mı? giriş yap