• bir de calan kapilari duymamazliktan gelip, oturdugunuz yerden kipirdamazsaniz, pijamanizla beraber asosyalliginiz de ustunuze pek guzel yakisir. ben yaptim hakkaten yakisti.
  • bayram tatili = final tatili oldugunda zaruriyet. *
  • herkesin cici kıyafetleriyle para topladığı anda evde pijamalarla yatıyor olmak; evde kapıcıya para verecek kimsenin , tv de izleyecek bir seyin , dışarı çıkacak kimsenin bulunmaması durumudur. tatili değerlendirelim alış verişe, cafeye, kuaföre vb. gideyim dersiniz her yer kapalıdır, uzun zamandır görüşmediğiniz herkes ise, aile saadeti içindedir.
  • bir üst mertebesi bayramı evde iki kişi yalnız geçirmek olan durumdur.
    her iki durumda da;
    tembellik;
    analiz sentez;
    evin altını üstüne getirme;
    2 gün önce yediğini yerde bulma;
    tüm davetlere ''hayırrrr biz böyle iyiyiz'' deme;
    can sıkıntısını evrilme sanma;
    didişme;
    yaşanır...öyle ya da böyle..
    bir daha mı uzun tatili evde geçirme hali, istemem eksik olsun..

amma velakin bunun iyi bir yanı da vardır; daha az para harcarsın...
  • geçen kurban bayramının ilk gününde yaptığım şey. kişiden kişiye değişir tabi ama beni oldukça üzmüştü bu durum. herkes ailesiyle, sevgilisiyle birlikte tatil yapar veya bayram kutlarken ben evde yalnız yalnız oturup binadan gelen giden seslerini dinlemek zorunda kalmıştım. alt katımdaki yalnızlıktan kafayı yiyen aksi teyzenin evinden bile çan çun çay karıştırma sesleri gelince gözlerimden akan bir damla yaşı kollarımla silerek.. yok lan o kadar da değil tabi ama sokaklar bile boş oluyor neredeyse. sıkıntıdan cihangir'de bir iki turlayıp döndüm, neyse ki 2. gün insana kavuştum da mutlu oldum.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • elini öptüğünde harçlık veren bir akraban yoksa büyük şanstır. para veren akraban varsa enayiliktir. para verseler 3 günlük bayramda 4 gün ziyarete giderim yemin ederim.
  • en guzelidir.
  • (bkz: ütopya)
  • daha cumartesiden psikolojim bozuldu. yaz okulu 1 hafta sonra bitecek diye gitmeye gerek yok dedim ama herkes gitti lan ben kaldım evde kampüsün etrafı bile bomboş. sıçayım böyle işe.
hesabın var mı? giriş yap