• "benzine zam geliyormuş, koşun lan" dediğim dangalaklar sürüsünün mottosu.
  • tencere bu iktidarı deviremedi. eskiden bir anlamı vardı böyle konuşmanın. hepimize giriyor. sosyal yardım ve ihale de almıyoruz.
  • son zamanlarda sık duyduğumuz cümle.

lakin bunu söyleyenlerin unuttuğu şeyler var.

öncelikle kendi adıma konuşayım. tuzum kuru diyebilmek için;

1- bu ülkede olmamam gerek.
    2- bu ülkede olmadığımı farz edeyim. bu ülkede sevdiğim 1 kişinin bile kalmamış olması gerek.
    3- ikinci koşul da gerçekleşti diyeyim. bu ülkede, olup bitenlere alkış ve çanak tutmamış 1 kişi bile kalmamış olması gerek. ben tanıyayım ya da tanımayayım, seveyim ya da sevmeyeyim...
    4- ülkenin sadece insanlarına değil kendisine karşı zerre kadar sevgi duymuyor olmam gerek. yani düşman dediğimiz adamlar tarafından zaptedilmesini umursamayacak olmam gerek.

bu koşulların en az 1 tanesi bile yerine getirilmiyorsa tuzum kuru falan olamaz. mutlaka bir başkasının yaşayacakları nedeniyle rahatsız ve mutsuz hissedeceğim demektir.

bir başka değerlendirme daha yapayım. bir tartışma dönüyor ortada. bir kesim insan ülkede rejim değişecek diye korkuyor mesela. adam kalkıp diyor ki "ben giderim bir sahil kasabasına. alırım kendime bi ufak arsa/ev. orada kendi kendime takılırım, siz düşünün." şaka gibi. rejim değişecek ve bu arkadaş orada rakı balık yapmaya devam edebilecek. kadın olmadığı için ona dokunulmayacak. kendi hâlinde içmesine falan karışılmayacak. öyle sanıyor. öyle kimsenin karışmayacağı bir köşe varsa rejimin değişmesine falan gerek yok. şu an gidip yerleşelim hemen.

kendinizi bazı manzaraların dışında tutma çabanızı anlıyorum ama onaylamıyorum. evet, insan istiyor ki hak edenlerin başına her şey gelsin, ben de oturup izleyeyim ama bu işler öyle yürümüyor be işte!
  • benin degil aga o yuzden cozum lazim
  • bunu diyebilecek kişilerden olmama rağmen götümü yırtıyorum. son zamanlarda ciddi ciddi bu işleri bırakmayı, yurtdışına falan yerleşmeyi düşünmüyor değilim. muhalif seçmene aşırı bilendim, çok tepkiliyim, kızgınım, duygusalım. hiçbir şey bilmedikleri, asla sorgulamadıkları için yıllardır ifşa olmuş, allahın belası seçim kaybetme makinesi kılıçdar denen adamı savundukları için tüm umutlarımı tükettiler.

sözde bunlar bizi muasır medeniyete götürecek seçmendi, batılıydı, sekülerdi. bilgili, modern kılığına girmiş demode zır cahil bunlar. eğitim ve zeka seviyeleri ortalama muhafazakar seçmen ile aynı.

ben anadolu'yu, trakya'yı çok seviyorum vatanım benim. heyhat dün gördüğüm yeni zelanda reklamından da istemsizce etkilendim.
  • guvenme guzelligine bir sivilce yeter, guvenme zenginligine bir kivilcim yeter.
  • sol framede görünce yine bir para birimi türk lirasına karşı ciddi değer kazandı sandım.
  • bir aktrol sıçmığıdır.
  • 6 okçuların seçim sonrası bir hafta dillerinden düşmeyen söylem idi. şimdi hepsi 20000tl olan telefon kayıt ücreti başlığında ağlıyor. takiyecilerin eski mottosu.
  • ben hep 50tl lik benzin alırım.
    e motor çünkü. gez gez bitmiyor.
hesabın var mı? giriş yap