• iki yaşındaki bebeğin istismar sonucu ölmesi başlığındaki bebeğe ilk müdehaleyi yapan doktorun bugünkü açıklamalarıymış.

okudum, okuduğum an böğrüme bir şey oturdu. ifadeler çok ağır, biz nasıl bir batağa saplandık.

kaynak.
  • dışarıda 50 kişi duruyor demek iki şey hakkında fikir veriyor; biri herkesin aklına gelen, diğeri de o dışarıdakilerin bile bu iğrenç durumdan haberi olduğu. başta o doktorun ifadesine göre gevşek gevşek, bıyık altından gülerek cevap verenle birlikte, buna bulaşan herkese müebbet vereceksin. ondan sonra içeride kendi kendilerine gülerler artık.

2 yaşında çocuk lan bu, birinizde bile mi vicdan yoktu?
  • osmanlı elestirilince tweet atıp bağıran çağıranlar, konu bu çocuklar olunca susuyor, ulan başlatmayın ecdadiniza, çocuklar istismar ediliyor lan sizin yonettiginiz ulkede.
    akp iktidarında istismara uğrayan binlerce çocuktan biri için söylenen cümle
  • ortada bir istismar olduğu belli, bırakın bu sapığı aileyi bir kenara, alayını siksinler... haber yapmayan medyayı insan içine çıkamaz duruma getirmemiz lazım, çünkü bu medya bir bütün olarak hayvanlaşmıştır...

araya girmeye çalışan siyasi partililerin de alayının yedi ceddini sikeyim orospu çocukları...

insan görünümlü hayvan sürüsünün eylemi sonucu bir doktorun dehşete düşmesi...

edit; tecavüz yerine istismar kelimelerini kullanmak hukuken daha uygun dediler, diyenin adını unuttum ama...
  • 2 yaşında bir bebek tecavüze uğramış, bundan başka bir şey konuşulmaması gerekiyor! ne zaman bu kadar aşina olduk? niye tepki gostermiyoruz? neden yer yerinden oynamıyor? neden üstünü kapatmak isteyenler konuşulmuyor?
  • asil dehsete dusuren kendi aralarinda gulup eglenmeleri. bir manyagin başının altindan cikan birsey olsa ruh hastasi deyip gecersin. fakat oradaki grup bunu normallestirmis. el kadar bebek olmasina ragmen. simdi cocugunuzun bunlarla ayni otobuse binip ayni markete girdigini, ayni asansorde tek basina kaldigini dusunun. aklima tek birsey geliyor. hepsini tek tek yok etmek. başka cikar yolu yok cunku. kanunlarimiz bizi korumuyor artik.
  • fasülye sırığına düştü deyip gülüşüyorlarmış. bu insanlara hapis cezası yetmez, aynı şekilde fasülye sırığına oturtacaksın. hukuk sisteminin artık yenilenmesi gerekiyor, zaman geçtikçe hammurabi kanunlarından hallice gelmeye başladı bana bu sistem. daha spesifik ve caydırıcı cezalar gerekiyor, insanlar eskisi gibi değil.
  • 15 aylık bir kız bebek annesiyim. kendime neden bunu yaptım ve açıp bu haberi okudum bilmiyorum. 2 yaşında ve dünyanın en ağır işkencesiyle öldürdükleri masum günahsız bebeğin ölümüne gülenlerin olduğu dünyada mı büyüyor benim kızım. kardeşini doğurmak kitabını okumuştum yıllar önce, orada bile yaptığı şeyden (hiçbiri ölümle sonuçlanmıyor ve 2 yaş kadar bebek değillerdi kurbanlar) hahahah diye bahseden bir vaka yoktu. bu nedir?! allah varsa eğer diyorum ki acımış da almış yavruyu daha gün yüzü göremeden. leyla gibi, elmalı davasındaki yavrular gibi travmalar yaşayarak ölmeden.

allah kahretsin be. yansın bitsin bu dünya.

edit: çok güzel mesajlar alıyorum, kimi yazarlara karşı mesaj yollanamıyor. herkese çok teşekkür ederim. biz kendi çocuklarımızın saçının teline kıyamaz her anımızı onların mutluluğuna ayırırken hiç tanımadığımız yerlerdeki çocuklara ve annelerine kahrolmak da bize düşüyor ama iyilik ve iyiler de var anasını satayım.
  • bu olaylar nasıl biter biliyor musunuz? bu 50 kişiye müebbet + o sokakta oturan bu olayı bilem herkese sağlam hapis cezaları ile biter.

tanım girmek istemiyorum girersem ağır girerim.
  • annesi dışında olaya dahil olan, suç ortağı olan herkesin itlaf edilmesi farzdır.

bir konteynıra doldurulup zehirli gaz verilmek suretiyle itlaf edilmeleri çok insancıl ve insaflı bir müdahale olur bence.

edit: birçok yazar arkadaştan "annenin de suçlu olduğu, neden onun ceza dışında tutulduğu" yönünde mesaj geldi.
    bir annenin buna rıza gösterebileceğine inanmak istemedim, belki korkutulmuş bu yüzden sinmiştir diye düşündüm.
    gerekli tahkikat neticesinde anne de suçlu bulunursa tabii ki o da itlaf sürecine dahil edilebilir.
hesabın var mı? giriş yap