• nefret edilesi laflardan biridir. soyleyen kisi iddiasini desteklemek amaciyla "siz anlamazsiniz", "ben diyorsam dogrudur" demek yerine boyle bir lafi tercih eder. bir kitleyi kasdederek aslinda kendine pay cikarmanin yoludur.
  • sözlükte oldukca cok kullanilan söylemdir.

- ben fenerbahceliyim bilen bilir..
    - ticaretle ugrasiyorum bilen bilir...
    - normalde küfürlü entry yazmam bilen bilir...

lan neyi kim bilir ya. deli misiniz olum? 30 bin tane yazar var burda. biz hergün seni mi takip ediyoruz amk. nerden bilelim nemene bir adamsin, müptezel misin nesin, uykumun arasinda cocukluk sesim misin? yani diyorum ki nasil bilmemi bekliyorsun keke?

bak simdi bu entry de arada kaynayip gidecek, bu sitemim karsiliksiz kalacak. olsun bilen bilir arada yazarim böyle seyler..
  • angutyus'un inciye bulaştırdığı son salgın.
  • lat. "lütfen beni eşşek sudan gelesiye dövün" manasına gelir.
  • siz bilmezsiniz'in kaçak dövüşen sinsi versiyonu.
  • sahibinden.com'da da bilen bilir formatında satışa çıkmış 217 kalem ürün var. bilenler bilir, bilen bilir diyen adamdan mal alınmaz.

http://www.sahibinden.com/…search_text]=bilen bilir
  • dünyanın en sinir bozucu laflarından bir tanesi. üstelik kullanılması da o kadar anlamsız ki, bir şey anlatırken "bilen bilir" deniliyorsa ya lafın sahibi aslında hiçbir şey bilmiyor ve biliyormuş gibi görünmeye çalışıyordur ve bu laf ile karşısındaki sindirmeye çalışıyordur, ya da anlatmak istediğini anlatacak donanıma sahip değildir ve yine bu lafa sığınarak donanımsızlığını gizlemeye çalışıyordur. madem amaç bir şey anlatmak, fikir beyan etmek bu şekilde lafı kestirip atmak aptallıktan başka bir şey değildir. konsantre ukalalık. birisinin ağzından/kaleminden bu laf çıktığında gerisini dinlemek/okumak istemiyor insan.

bu gereksiz laf birçok farklı anlama gelebiliyor:

-bilen bilir (aslında bu konuda söylenecek çok şey var ama zamanıma değmezsiniz)
    -bilen bilir (bilmeyen salaktır, ben bildiğim için sizden daha zekiyim)
    -bilen bilir (ulan, bir bok bilmiyorum aslında, böyle söylersem onlar da kendi bilgisizliklerini ortaya çıkartmamak için bir şey sormaz)
    -bilen bilir (haaa ha!)*
    -bilen bilir (ne hava yaptım ama ha!)
    -bilen bilir (söyleyeceklerimin bundan sonra tamamen ego tatmininde ibaret, bilseydiniz olum)
    -bilen bilir (şahane attım/atacağım, attığım anlaşılmasın)
    ...daha gider bu
  • son zamanlarda sözlükte çok sık rastladığım söz dizilimi. şu şekilde oluyor:

bilen bilir nokta nokta bir adamım........

lan kaç user var bu sözlükte bilen bunu bilsin, ne bilcez senin muhteşem kişiliğini. (bkz: cumartesi gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan) başlığına yaz belki onlar bilir diyeceğim ama ben haftanın yedi günü buralardayım ve kesin olarak bildiriyorum ki bilmiyoruz ilgilenmiyoruz kardeşim.
  • olabilecek en aptalca önermelerden biridir. kullanımı cahillik belirtisidir. zira bir şeyi bilen o şeyi zaten biliyordur.
  • kapalı ukalalık içeren söz öbeği.

yani demek ister ki herkes bilmez bunu da işte benim gibi bu işin ehilleri bilir.
hesabın var mı? giriş yap