• hemen sevdiğimizi yazıyoruz ki before it was cool adamı olma şansımızı kaçırmayalım. baya baya komik.

https://www.youtube.com/watch?v=q3gvd1ls62u
  • en basta aaron paul da varmis bi bakayim diye basladigim, sonra bekledigimden cok daha fazlasini buldugum muhtesem dizi

sanirim ben de insan oldugumdan daha fazla atım

ps. dizinin dili gayet hafif, rahat cevrilebilir. sanirim ilk bolumu disinda turkce altyazi yok. keske bi hayirsever yapsa da dizi daha cok kisiye ulassa

edit: seneler geçmiş şu entry üzerinden. türkçe altyazısı dahi yokmuş
    o zamanlar da kaliteli bir dizi izlediğimi düşünüyordum ancak sonraki sezonlarda dizi kendini aştı. gerçekten he şeyiyle çok kaliteli iş. izlediğim en iyi televizyon yapımlarının içinde. izlemediyseniz, bu başlığa bakıyorsanız, düşünmeyin bile. izleyin

ve unutmayın ki: in this terrifying world, all we have are the connections that we make
  • life is sometimes closing the doors..
    hangimizi ayaklarımız eski sevgililerimize götürmedi, yada o imkan yoksa onla güzel zaman geçirdiğimiz yerlere
    hangimiz vicdan azaplarıyla yaşamıyor
    hangimizin geçmişiyle henüz yüzleşemediği bir şeyler yok
    bojack aslında sıradan birinin hikayesi

biri bu cümleleri çevirip yapımcılara atsın hayrına da yeni sezonun tanıtımlarında kullasınlar

disclaimer
    bu entry bir yengeç burcu tarafından yazılmıştır ağır kasvet içerir
  • bojack'in basta todd'u evde tutmasinin tek sebebi yalnizlik korkusuyken ilerleyen bolumlerde icten ice sevdigini gormus olacaksiniz. diziye baslamak isteyen ama merak edenler icin "hank moody'nin duzenli cinsel hayati olmayan hali" diyebiliriz sanirim. he tabi evren biraz farkli kuyruksuz insan-hayvanlar var.
  • yakında netflix'te türkçe altyazıyla yayınlanacak olan animasyon dizidir.
  • her bölümün sonunda karakterleri kimin seslendirdiğine imdb'den girip bakmak gereken dizi. resmen ünlü akını var.
  • dizi sıradan bir animasyon olmanın çok ötesinde. bana göre bir başyapıt. türk seyircisinin (hadi haksızlık etmeyelim, amerikan seyircisi hariç hiçbir seyircinin) en önemli esprileri ve göndermeleri anlaması maalesef mümkün değil. ancak diziyi bu kadar harika yapan da bu göndermeler ve espriler.

örnek:
    2 sezonun 8. bölümünde, j.d salinger bir yarışma programının yapımcısı rolünde konuk edilmiş. jd salinger aslında gerçekten yaşamış, amerikali bir yazar. bir sahnede salinger, yarışma programı çok sevildiği için keyifleniyor ve "biri bana muz balıklı sandviç ve redbull getirsin" diyor. bojack'in ev arkadaşı todd "ben getiririm. redbull için mükemmel bir gün" diyor.

buradaki göndermeyi anlamak için j.d salinger'ın "muz balığı için mükemmel bir gün" adında bir hikayesi olduğunu bilmek geekiyor, ki bunu bilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

böyle bir dizidir...
  • merak edenler için sevgili aras keser'in dizi hakkındaki kısa yazısı: http://www.yazihaneden.com/…r-atin-en-uzun-yuzyili/
  • 2014 yapımı yetişkin animasyon dizisi. south park family guy karışımı gibi geldi bana. şöyle çok da güzel bir diyaloğu barındırır:
    --- spoiler ---
    bojack: güzel olduğun için iğrenç şeyler yapmaya hakkının olduğunu düşünüyorsun. ve bunun iğrenç olduğunun farkında da değilsin. ama iğrenç olduğunu bilmemen seni daha az iğrenç yapmaz.
    kız: sence ben gerçekten güzel miyim?
    --- spoiler ---
  • 3. sezonu 22 temmuzda yayınlanacak muhteşem ötesi animasyon dizi
hesabın var mı? giriş yap