• okumuş ama beyefendi olmayı becerememiş bir mal beyanı...
    (bkz: kadını metalaştırmak)
    (bkz: köle ilanı)
  • helal olsun sana koca yürekli trol geçenlerde de doktordu bu herif her mesleği öğrenmiş helal olsun.

(bkz: don't feed the troll)
  • cahilin istese kendini eğitebileceğini, sadece bunu reddettiğini ve gelecekte de reddeceğini gelecekte anlayacak adam lafı.

haksız da değil. hatun kısmının instagram/tiktok görmüşünün çoğu bırak cahilliği ahlaksızlığa alışıyor.
  • cahil eğitilmez. kadın da olsa, erkek de olsa cahil eğitilmez.
  • internetle tanışmamış insan mı kaldı türkiye'de?

bizim köydeki 40'lı yaşlarda ablaların ınstagram hesabı var, yağ peynir pazarlıyorlar istanbul'a.
  • bu yaklaşımı uzun zaman önce başka birinden duymuştum. o zaman hak vermemiştim hatta geri kafalılık olarak nitelendirmiştim, ancak etrafımdaki evliliklere (çiftlerin neredeyse hepsi üniversite mezunu ve yarısından fazlası yüksek lisans/doktora seviyesinde eğitim almış) ve yeni nesildeki aşırı bireyselleşmeye bakınca o kadar da yanlış bir yaklaşım olmadığını düşünmeye başladım. muhtemelen bu yaklaşımla evlenen ve eşine yeterince değer veren bir insan günümüzdeki ortalama evliliklerden çok daha mutlu bir evliliğe sahip olacaktır.

not: benden çok daha akıllı bir kadınla evliyim ve mutlu bir evliliğim var.
  • (cinsiyetten tamamen bağımsız bir şekilde) modern, acımasız ve hırçın bir frankeştayn yaratmakla sonuçlanacak olan eylem.
  • şiddetli açlık halinde karınızı yiyebilirsiniz beyanından, farklı görünmeyen düşünce.
  • trol başlık ama olsun.

25 yaşında süs püs, erkek arkadaş, skimsonik ilişkiler, drama, dedikodu, şekilcilik delisi bir gacıyı alıp başka şekle sokmak? bol şans moruk. başarısız olacağının garantisini veriyorum.

aile nasıl eğittiyse, ne kattıysa öyle gider, senin bi skime etkin olmaz.
  • (bkz: pygmalion)
hesabın var mı? giriş yap