• kent insanının son çılgınlığı. balkon kapısından gelen soğuğun yegane düşmanı. annelerin üşüyen ayaklarının kurtarıcısı.

  karşıdan bakınca ankara'nın boktan mimarili binalarına kolormatik gözlükler vermiş gibi doktor. iyice kapanmış herkes evine. daha da kapanmış. kamuya açık yerlerde balkonu kapalı gezmek serbest bırakılmış.

  memleketin bütün tersaneleri tutulmuş, balkonları kapanmış.
 • (bkz: pimaş camoda)
 • balkonların her mevsim kullanılmasını sağlamak amacıyla, balkon kapattırmak eylemine alternatif olan sistemin adı.
  balkon kapattırmak dış görünüş açısından çirkin görünürken, cam balkon biraz daha şıktır. apartmanlara şöyle bir göz gerdiğinizde muhakkak ya kapatılmış ya da camlanmış en az bir balkon görürsünüz, özellikle de ankara'da.
  kapatılmış balkonlardaki pvc zamanla sararıp eskirken cam balkonlar daha temizdir. alüminyum malzeme kullanılır.
  araştırmalarım doğrultusunda tasarımı en doğru düzgün görünen ve kullanımı kolay olan ürün anka alüminyum diye bir firmanın sistemidir. profillerini iyi markalara ürettirmeleri de önemli tabi.
 • stor perdesi yoksa asla tam bir "cam balkon" değildir.
 • sıcak soğuk derken havaların kafayı yediği bu günlerde dikkat edilmesi gereken balkon. 3 yıldır kullandığımız balkonun orta camı top gibi patladı ya la.
 • dünyanın en saçma icatları arasına girer bu meret. neden? bak şimdi sen balkon yapıyorsun ya sevgili mimar veya ne haltsan ha işte insanlar aslında onu istemiyor. istemedikleri yetmiyor bir de üzerine para verip ki bu az bir miktar değil, camla, pvc ile kapatıyorlar. sen o balkonu yapmazsan satacağın evin metre karesi daha yüksek olacak ve sanırım daha fazla para isteyebileceksin ama ısrarla balkon yapıyorsun ve insanlar da ısrarla o balkonu kapatıyor. sorun balkonda değil, zihniyette. balkonlu ev alıp kapatan her türlü insana da gıcık olma sebebi. sizin yüzünüzden saçma sapan bir iş kolu bile var arkadaşım, düşün artık ne kadar saçma!
 • temperli cam ile yapıldığını belli etmek icin usta tarafından siz şöyle en dalginindan bakarken "bak abla/abi bu cam diil, hayvan gibi bisey hicbi guc kıramaz" minvalinde bi girizgâhtan sonra jean claud van damme misali yüzünüze bakarak göz temasını da bilerek kesmeyerek, kendinden okuz gibi emin bi sekilde cama bi tane geçirmesiyle işlemin tamamlandığı gösterilen, sadece kuş bokundan balkonu koruyan hede.
  aq pimapen daha iyi. yaptırmak istesen site izin vermiyo, statik, dinamik, mimari proje vs sebeplerden. bu skimle diil, pimapenle balkon yaz kıs kullanılır. okuyucuları aldatmayın rica ederim. zira bi kış resmen isi, püsürüğü eksik olmuyo balkonunuzdan.

  hamiş: pimapen diil de egepen dikonikk, ugurpen gibi markalar da olur. pimapen dedik diye haldir haldir pimapen aramayın, burada onemli olan ustalık. marka 2.planda.
 • biri "sevgili mimar" demiş bana, çok sevindim canım kardeşim benim..ancak mimarlara laf atmadan önce bilgi edinmen gerektiğini düşünüyorum, bilgin yoksa da ilgin olmalı, araştırmalısın. balkonları keyfimizden değil, imar kanunlarına göre açık balkonlar inşaat alanına dahil edilmediği için yapıyoruz. yani balkon yerine daha büyük m2 daire yapmak gibi bir lüksümüz yok zaten, ya balkon yaparsın, ya da yapmazsın. basit yani..
 • yaptırdık. mutluyuz. pvc nin verdiği o aşırı yapay ve çirkin görüntü yok. balkon hâlâ balkon kıvamında. pvc olunca balkonlultan çıkıyor, oda oluyor resmen. istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz. pvc nin bir de beyaz kalmama gibi bir problemi var. bunda katla katla sil.
  bence hem estetik hem de fonksiyonel.
 • eğer filmliyse soyun balkona çık öyle güzel
hesabın var mı? giriş yap