• yanlışlık olmasın diye söylüyorum:

barış getireceğini iddia eden hdp daha 2 gün önce bu örgütün kurucusu ve liderinin posterleri gölgesinde yürüyüşler yaptı.

ancak tabi bizim sıradan akıllarımızın almayacağı bir şeyler vardır. mit filan yapmıştır. ondan hdp harika bir örgüt.
  • örgüt militanı hayatını kaybettiğinde ( silahlı militan) " katil tc ", asker polis hayatını kaybettiğinde " çocuklar ölmesin :(( " . böyle samimiyetin ta amına koyayım arkadaş.
  • üstlenmese devlet yaptı diyecek binlerce sığırın hala nefes alıyor olması beni artık gerçekten rahatsız ediyor. ölün lan artık.
  • hdp üstlenecek değilya pkk üstlenecek tabi. uyu millet uyu.
  • huzur içinde uyusunlar. en nihayetinde insanlardır? görevlerini pkk gibi iğrenç bir topluluğun içinde yapmak zorundaydılar. en önemlisini tekrarlıyorum. insandırlar? insan? di mi?

bir de bu cihangir humanistlerine üzülüyorum. kaç yıllık terör örgütünü barış güvercinine çevirirseniz sizi göt gibi ortada bırakılar işte.
  • ona buna cahil diye ego mastürbasyonu yapan yarım akıllı tatlı su solcularını şaşırtan açıklama, bilmiş bilmiş devlet yapmıştır da diyemeyecekler şimdi.
  • su uyur düşman uyumaz.
  • katiller cinayetlerin sebebini polislerin daiş çeteleriyle işbirliği olarak açıklamışlar.

insanlık düşmanı olmalarının yanında, tam bir zeka mantık ve ahlak yoksunu olduklarını göstermekten vazgeçmiyorlar.
  • şaka gibi lan, kim pkk'yı avukat savcı ve hakim yaptı bu ülkede? neymiş polislerin işbirliği varmış, nerede kanıt? yayınlasana.

polise suç attınız haklı çıkmak için, ölen asker ne olacak peki? o da mı suçlu? bu ne lan.
  • pkk'nın çapsız ve taşeron bir terör örgütü olduğunu bir kere daha ispatlamıştır. aklı başında her hareket tepkiyi işid'e yönlendirip, türkiye'nin ve kamuoyunun desteğini kazanmaya çalışırdı. oysa pkk türkiye'yi hedef alıp teröre, silaha sarıldı. böylece işid taktik amacına ulaşmış oldu. işid'in stratejik amacı olan ırak-şam islam devletinin önündeki en büyük engel 1000 km'lik hat boyunca komşu olduğu kürt nüfustur. taktik hedefi, pyd başta olmak üzere bütün kürt siyasal hareketlerini ve gücünü zayıflatmak, mümkünse türkiye ile aralarını açmaktır. bu sayede hem türkiye'nin kendi üzerine yürümesini zorlaştıracak, hem pyd'nin psikolojik ve lojistik desteğini azaltacaktır. çözüm sürecinin başarısızlığına ve türkiye içindeki bu çatışma ve kaos ortamına en çok muhtaç olan işid'dir. pkk'nın bu aşağılık hamlesi işid'in elini rahatlatmış, pyd' ye karşı tüm bölgedeki manevra şansını artırmıştır.

kürt siyasal hareketinde hala var olduğuna inandığım aklı başında, pkk'ya mesafeli, barıştan yana olan, türkiye ile birlikte olmayı seçenler şunu bir düşünmelidir. daha yakın zamanda kobani savaşında türkiye'nin desteğine muhtaç hale gelen, yardım diye bağıranlar hangi akla hizmet hem işid ile hem türkiye ile savaşı göze alabiliyorlar? mazlum rolü oynayıp, savaştıkları işid'e karşı bütün bir türkiye kamuoyunun ve değişik seçenklerle türkiye cumhuriyeti'nin desteğini alıp en azından suriye'deki işid tehdini bertaraf etmek varken, pkk neden türk devletini karşısına almak için her yolu deniyor. bu kadar siyasi basiretsizlik, akılsızlık ender görülen bir şeydir. bütün bunların cevabı şudur. pkk kürtlerin huzuru, refahı, güveni için çalışan bir örgüt değildir. tam tersine varlığını bunların tahrip edilmesinde bulur. bu ülkede olacak barışa bu yüzden en çok pkk üzülür. pkk'nın arkasına takılan samimi kürt kardeşlerimiz artık görmelidir ki işid ve pkk aynı üst-akılın, aynı küresel gücün iki oyuncağıdır. amaç türkiye'yi ve tüm bölgeyi istikrarsızlığa, kaosa itip, yeni emperyal planlara lokma etmektir. kaybedenler tüm orta doğu halkları, kazananlar ise israil-ingiltere-abd olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap