• kendisini canlı dinlemek için bara yeni varmıştım, kocaman boş bir koltuk bulup bir güzel kuruldum. zira kendisinden önce çalan ilk grup bok gibiydi. yanıma biri oturdu. rengarenk tayt üzerine xxl bir beyaz t-shirt giymiş, bir omzu hafif düşük, punk görünümlü bir zat. ben sakin sakin biramı içerken, nasıl buldun elemanları dedi. ben de ne yalan söyliyim beğenmedim, dedim. cibelle için mi geldin dedi, evet dedim. daha önce izledin mi dedi, yok ilk kez canlı izleyeceğim dedim. peki sen? diye sordum, güldü...

... cibelle benim desem, çok mu komik olur dedi..

sanırım yüzüm kırmızı ve mor arası bir tona büründü o vakit.. sadece gülebildim,çok utandım..hiç bozuntuya vermedi, hatta daha da sıcak davrandı...

fotoğraf ve videolarındaki hallerine benzememesi benim suçum olmasa gerek. müziğine, müzisyenliğine diyecek söz bulamadım. tek kelimeyle on parmağında 10 marifet bir kadın... önünde saygıyla eğildim..
  • green grass sarkisindaki sakinlik ve sadelikle, deniz kızının sizi farkettirmeden sulara cekmesi gibi enerjinizi, aksiliginizi, sinirinizi söküp alıyor, yerini zorla huzurla dolduruyor. sarap icirmek isteyen sarkilardan.
    bunu dinledigim bir mekan hayal ettim de mekandaki herkesin son gecesi olabilecek kadar huzur doluydu.
    orjinal klibiyle burada
  • kendisini bikac yıl once şans eseri green grass şarkısıyla tanıdığım, sesini her dinledigimde bambaşka bi aleme gittiğim, çocukluğumun çizgi filmlerinde kavuşan ve kırlara uzanan sevgililerini hatırlatan bizim sibel.
    bu kadın bi ninni cd'si çıkarsın var ya, sesli kitap olayına girsin hele, ilk tuketenlerden biri ben olurum.
    karmaşadan uzak, huzurun kollarına bırakır gibi, yalın ayak kumsalda yurumek gibi, çocukluğuna gider gibi, sevdiğinin elinden tutar gibi, annenin dizinde uyur gibi onu dinlemek .. evet aynı bole iste
  • pencere karşısına geçip, omzuma şal atıp,uzaklara bakarak, sakin sakin ağlama isteği uyandıran ''green grass'' şarkısının güzel sesli sahibesi.
  • her izleyişimde burnumun direğini sızlatan green grass klibinin sahibi, "enfes yorum"cu kişilik.
  • (bkz: green grass)
  • yagmur nedeniyle kapali alana alinan esma sultan konserindeki perma saclariyla beni ilk dakika itibariyle sükut-u hayale ugratmis bayan. ilginc bir dans stili var, anladik. sondan bir onceki parca olarak ­bang bang'i soylemesiyle takdirimi kazandi, icinden goguslerinin firlamasi an meselesi olan elbisesi bile gozüme batmadi o andan sonra. konseri kosarak ve sarki soyleyerek terk etmesi ise hostu. bu arada gitaristin tisortundeki ilginc yazi ahmet piristina'nin akrabasi olan kiz arkadasinin fikriymis ki buna ayrica sevindim. dünya kücük... neticede, elde kirmizi sarapla barda (arka fonda)dinlenebilecek bir ablayken kapanisi guzel yapti mi yapti.
  • albümünü arayıp durduğum ama bir türlü bulamadığım, 2004 istanbul caz festivalinde dinlediğim şahane kadın.
  • keske tekrar gelse de canli dinleme imkani bulabilse, guzel sesli hatun. bossanova aranjmanli cd'lerde vokallerine sikca rastlanir. sesi o kadar guzel bir tonda ki, mutlu olursunuz dinlediginizde. sanki ucan bir haliya binip de gezermis gibi.
  • fevkalade begendik kendisini, cok sekerdi, sahnede kafasi iyi gibi duruyordu ama bilemem tabi... sahneden ciplak ayakla ayrildi, kulise kadar da o yagmurun altinda ciplak ayakla gitti... pek hostu
hesabın var mı? giriş yap