• caresizlikten votka tonik olarak degistirdigimiz formul.
  • nasıl bir şey olup olduğuna dair bir fikrimizin olmadığı içkidir.
    ispanyol misafirimi alıp bursa'nın yeni ama gözde mekanlarından birine götürdüm. cin ve tonik ayrı ayrı menüde yazıyordu. birlikte içmek istedi. gelen şey ne cin'di ne tonik. ardından bardağı geri gönderdik. ya düzgün bir şey getirin, ya da sadece tonik getirin diye de uyardık. içine yeşil şurup tarzı bir şey katıp, bir dilim yeşil limon ekleyip getirmişler. içine de üşenmeyip kıl düşürmüşler. çıldırırsın. ardından yine geri gönderdik. sadece tonik istedik. bu sefer gelen şey, öncekinin aynısıydı. karnıma ağrılar girdi. misafirime rezil oldum. sonra da son gelen bardağı bırakıp kasaya gittim. hesabı öderken şikayetimi ilettim. ve başka mekana geçtik.
    siz siz olun, misafirlerinize kokteyl, cin tonik gibi içkiler yerine, doğruca şişeden eklenecek, herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymayacak bir içki sipariş etmesini önerin. bizde böyle bir kültür yok. rezil olmamızın manası da yok.
  • sarhoşluğu en temiz, içimi keyifli, bileşenleri basit ve kaliteli bir kokteylimizdir. cin tonik etkisiyle yediğiniz leblebinin tadını kuşadası'ndaki maraş dondurması olarak almak mümkündür örneğin. rakı, viski, shot, martini ve şaraptan sonra adına özel bir bardak tasarımını hak ettiğini düşünüyorum. imza kampanyamıza katılmak için fav
  • yağsız, şekersiz içki. en kolay kokteyl bi nevi. limon suyu ile süper olur. ferahlatıcı. şekerli içki sevmeyenler için birebir. iç baymaz. hazırlaması kolay, evde de dışarıda da. maharet istemez. çilingir sofrası, çerez, çuklata istemez. fazla içildiğinde; sarhoşluğu pis değildir, kimseye bulaştırmaz, uğraştırmaz. direkt nakavt eder. temizdir.
  • bugün ilk defa içince "geç keşfetmişim" dediğim içki. küçükken abilerimizin, amcalarımızın - sanırım biraz da adından dolayı- " uuuu içme valla çarpılırsın" falan dediği ama gayet de hafif ve güzel olan yaz içkisi.
  • kafası berrak, ertesi günü temiz, kalorisi düşük, yanetkisi az güzel bir kokteyl. özellikleri öğrenildiğinde diğer içkilerden ve kokteyllerden çok daha az zararı olduğunu, kilo aldırma özelliğinin oldukça düşük olduğunu net bir biçimde anlayabilirsiniz.

tabii tadında bırakırsınız. sonuçta içinde etanol var.
  • buzlu servis edildiğinden kafası 3-4 bardak sonra gelen ama iyi gelen ve ertesi gün rahatsız etmeyen içki. elin ispanyoluna biz duble duble rakı yuvarlamış adamız artistliğini yapıp bu beni kesmedi diye buzsuz isteyince biraz dengemi bozmuştu gerçi. bana sıcak bir madrid yazı akşamını hatırlatır bu karışım, hani hava 10'da yeni kararmaya başlamış, rüzgar sıcak sıcak esiyor falan. o son rooftopa çıkmayacaktık...
  • dün akşam deneme fırsatı bulduğum içki-kokteyl ne derseniz artık.

açıkçası bana içimi kolay geldi.bunu içmeden önce 5 jager shot attığımdan da olabilir tabi bu ama bilmiyorum.tonik hafiften böyle bir gazoz havası yaratıyor sanki.ama yanında kuruyemiş fln alamadık parasızlıktan bi dahakine daha iyi hazırlanıp denemek istiyorum.

ertesi gün durumu için kesin bir şey diyemiyorum çünkü hiç uyumadım üstüne uzun bir süre ve ne bir baş ağrısı yaptı ne mide bulantısı.tabi bu eve gelince içtiğim 1lt sudan da kaynaklanıyor olabilir.
  • vaktiyle ne icerdim bunu ya. ozelligi ne diye soracak olursaniz, cin ve tonik karistiginda bembeyaz bi icecek oluyor, yani su gibi duruyor disaridan. kokusu da yok. kücük su pet sisesine doldururdum disarida rahat rahat icerdim.
    universite zamanlarinda derste icki icmeyi cok severdim, pet siseye doldururdum cin tonigi, takilirdim keyfimce. disaridan bakanlar su iciyo sanarlardi ama oooh mis gibi cin tonik goturuyorum o sirada kimsenin haberi yok. hey yavrum be ne günlerdi.
  • alkollü içecek pazarının çeşit anlamında dar olduğu ülkemizde hala cin ve cin bazlı kokteyllere tam olarak hakettiği değer verilmemekte.
    halbuki bizde sıkıcı bir kokteyl olarak algıyanların çok olduğu cin tonik, yurtdışında patlamalara ve yeniliklere doymadı. uluslararası çapta isim yapmış markaların yanı sıra bölgelere özgü, artisanal, deneysel cinler ve kendilerine özgü "garnishing" metodları, bardakları, sunumları ile cin tonik aslında süper bir içki.

son dönem bayıldığım cinler monkey 47, brockmans, mombasa, jinzu oldu. "günlük" tüketim için tedariği kolay hendrikcs ve bulldog çok güzel.
hesabın var mı? giriş yap