• o kadar doğru ki, tam beni anlatıyor. bak üniversite son yılım, makine mühendisliği, bitirme tezi yaptım arduino ile, ilk defa kod falan yazmayla tanıştım muazzam eğlendim dedim ki bu işi yapmalıyım ama nereden başlayacağımı bilmiyorum tabi. okul bitti askerlik derken bir arkadaşım işkur kursu var falan dedi ona da gittik az buçuk bişeylerle tanıştık. tanıştık diyorum çünkü işe girince daha iyi anladım kursla falan olcak gibi değil. neyse bir tanıdık vasıtasıyla yazılım sektörüne girdik ama kursta gördüğümden de farklı, baya sıfırım yani, hiç bişey yapamıyorum. misal kursta dotnet gördük ama şirkette php, laravel falan kullanıyorlar. neyse öğreniriz dedik ne var, birileri gösterir falan alışırız. iki hafta oldu, bir ay oldu derken üçüncü ayım bitti. göstermiyorlar hacı, yapamıyorum da, böyle varya çölde aç susuz gibiyim bilgiye açım ama sikine takan yok. çalışmak verimli olmak da istiyorum. olmadığını şirket ortağı kuzenlerime anlatıp bırakmak da istiyorum ama müsade etmiyorlar. zorla gidip geliyoruz. zamanla olur diyorlar, yani bilmiyorum belkide henüz erken, hakaten belki zamanla da olur , kendimde çabalıyorum bu arada. zor yani güle oynaya gidip bişeyler katıp akşam " oh be bugün de ne faydalı işler yaptım " demek varken böyle yani. hakaten mutlu etmiyorsa bırakın. ben henüz dayanıyorum zamanla olur, erken diyorum ama misal bir arkadaşım da başka yerde mutsuzum diyor, fırsat varken bırakılmalı. mutsuzsanız devam etmeyin. benim durumum farklı sanırım, zamana ihtiyacım olabilir, zamanla herşey daha iyi de olabilir benim için.
  • dans ederek işe giden mi var aq?
  • bir işi istediğiniz için değil de zorunda olduğunuz için yapıyorsanız dans ederek çalışmazsınız. kimse boş yapmasın.
  • halay çekerek ofise giriyordum, ceo geldi mendili elimden aldı şimdi gm yi arıyoruz, horon'u bitince o da gelecek amk.
  • bir sıktir git denilen zırvalardan biri. lan millet aç aç
  • sağlam bir ticari hayatın, kurulu bir düzenin, el değmeden işleyen sistemin varsa bi gidip göründüğün işin olabilir.
    dans ederek de gidilir o işe..
    fakat önden alınan risk, ticari öngörü ve girişimcilik ruhu işi buralara taşımıştır..
    o ruha sahip azınlık hayatı bu şekilde yaşıyor..
    ha bi ihtimal de devlet kadrosunda sanatçı olmak;
    120 kiloluk başörtülü arkadaşlar balerin kadrosundaydı ama onlar da dans edemiyor..
  • kidem tazminatinizi alip bir kismini bize verin cunku biz yasam kocuyuz.
  • kirayı da dans karşılığı öderiz. tabii buna ev sahibi ne der? onu bilemiyorum.
  • sevmediğin iş'te çalışmak parasız kalmaktan iyidir. sevdiğin iş düsturunu sonuna kadar savunan biriyim. ama parasızlık çok kötü....
  • çok doğru bir yaklaşım. mesela bunu duyan kemal kılıçdaroğlu dün geceden sonra chp binasına dans ederek gitmeye başladı.
hesabın var mı? giriş yap