• veyahûd kelimesine takıldığım açıklama.
    ama doğru söylemiş.
  • eğer hack değilse acun'la beraber tezgahlanmış bir olay. amacına ulaşmış mıdır, ulaşmıştır.
  • emre karayel hack iddialarını yalanlamış . (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • acun'un reklamıdır. ben acun olsam demet evgar'ın hesabını hacklettirir bunları yazdırırım aga. nasılsa sosyal medyada ses getireceği aşikar. hazır sosyal medya demet evgar'ı öve öve bitiremezken.
  • kimin yazdığını bi kenara koyarsak, çoğu katıldığım önermelerdir.
  • demet evgar'ın acun'un programının seviyesini beğenmemesi üzerine yazdığı açıklamalar. anlaşılan demet evgar'a göre acun'un programı profesyonel bir sanat akademisi seviyesinde olmalıymış. tabi aslında böyle bir gereklilik yok. tv'de iyi rating alacak şekilde kurgulanmış bir program yapıyor acun. buna da hakkı var, kimse sanat akademisi programı yapmak zorunda değil yani. acun'un toplumun sanat seviyesini yükseltmek gibi bir görevi mi var sanıyor devet evgar acaba.
  • "bir juri düşünün ki, bir kimsenin san'ât veyâhûd kâbiliyet yönünden üstünlüğünü kitlelerin alkışlarına göre belirlesin."

"veyahûd" ney lan? 4.murat mı hack'lemiş hesabı?
  • demet evgar'in hesabinin hacklenerek, acun hakinda yazilan aciklamalardir.

bir kere once video'yu seyrederseniz, demet evgar'in bu kadar agdali bir dil kullanmayacagini gorursunuz. videoda iki kelimeyi zor bir araya getirmis.

konu acun oldugu icin edebiyatcisindan, gazetecisine herkes olayi yalanlama olayina girismis.

kimse de yazilanlar ilgili gorus belirtmemis, kral ciplak diyememis! (ya da tam tersi tabii). demet evgar'i hackleyenler baya hakli acun halki koyun yerine koyup sacma sapan fake programlar yapiyor. kimsenin bu gune kadar o programlari elestirdigini duymadim. programa evet diyen de parayi cebine koyup yuruyor. tabiki insanlar eglenicek, isten sonra rahatlayacak programlar izleyecek, ama sizi salak yerine koyan, kutumu dolu hissediyorum tarzinda size bisey vermeyen programlari izlemeyin. acun'un tum programlari yabanci kaynakli, ama orijinal programlar bizim gibi duygu somurusu ustune kurulu degil.

edit: bu konuyla ilgili benim naciz goruslerim, acun eskiden paralel yapiyla pek yakindi, simdiler padisahimizin emri ile uzaklasti. yazis tarzindan da anladigim kadar bu yapinin bir intikami olabilir gibime geliyor.
  • açıklama belli ki söylenildiği üzere hesabın hacklenmesi sonucu yapılmış. açıklama sayesinde demet evgar'ın konuk jüri üyesi olarak katıldığı yetenek sizsiniz programının 4-5 dakikalık kısa özetini de izledim ve gördüm ki yapılan açıklama bu programla çelişiyor.

ne demek istiyorum?

evet, acun kötü programlar yapıyor. eskiden yarışmalarını izlerdim artık en ufak bir bölümüne dahi tahammül etmekte zorlanıyorum. evet, acun'un programlarında yeteneğin, sanatın kırıntısını bulmak zor. ancak acun'un yapmaya çalıştığı şey de zaten demet evgar'ın konuk olarak katıldığı o bölümde gizli.

o bölümde demet evgar yarışmacıları sanatsal perspektiften bakarak değerlendiriyor. acun, eser, murat boz üçlüsü "çoğunluk seviyorsa bizim için sorun yok" diyor. evgar, "çoğunluk her şey demek değildir" diyor. acun, "teknik de her şey değildir, seyircinin ilgisini çekmesi de çok önemli" diyor.

ee sonuç?

sonuç şu ki bunu zaten biliyoruz ama acun türkiye'de televizyonda neyin izleneceğini çözmüş. yani? yanisi o programa demet evgar'ın davet edilme sebebi tam da bu. acun biri onlara karşı çıksın, iyi polis kötü polis oynansın ve jüri, programın dinamizmini sağlasın diye evgar'ı konuk olarak çağırmış.

evgar bir şey söylüyor seyirci alkışlıyor, acun bir şey söylüyor seyirci daha da çok alkışlıyor. acun bildiğin programa evgar'ı çağırmadan önce kafasında bu sahneleri çekmiş. ve gerçekten de birebir aynı sahneler yaşanmış.

şimdi bu açıklamayı yapan ve evgar'ın hesabını hackleyen çok akıllı kişi de evgar'ın eleştirilerinin programın o bölümünün reytingini artırdığını görememiş. evgar, yarışma esnasında samimi eleştiriler yapsa da neticede ortada izlenirliği artırmak için kurgulanmış bir karşıtlık olduğunu anlayamamış. sonra gitmiş evgar'ın dilinden acun'a eleştiriler dizmiş.

işte o nedenle bu 9 maddelik açıklamaya acun'un reyting oyunundan bile bir şekilde nasıl ekstra reyting kazandığını gösteren bir turnusol olarak bakabiliriz.
  • icinde katakulli yoksa demet evgar'a buyuk hayranlik duymama sebep olan aciklamadir. sonunda bu konuda sesimizi duyuran biri.
hesabın var mı? giriş yap