• ülkede tasarrufa diyaneti kapatarak başlayalım.150 bin çalışan 12 milyar bütçe.
  • ateist olduktan sonra benden de alınan vergi ile finanse edilen diyanet bana hizmet etmiyor, bir faydalarını göremiyorum diyor, şikayet ediyordum.

sağ olsunlar, aydınlandım, bundan sonra pazara akşam çıkacağım, teşekkürler diyanet.

büyük hizmet.
  • zaten alışmış herkes akşam gidiyor alışverişe.pazarcılarda bundan sonra akşam gider.sabahtan gitmenin anlamı yok
  • diyanet sabah erken çıkar pazara, en tazesini en yüksek fiyatlardan alır. sonuçta para bok. fakat halk için uygun görülen akşam pazarı. tabii ya.
  • diyanet, türkiye’de en saygı duyduğum kurumların başında gelmektedir. tamamen siyasetten arınmıştır. kesinlikle özgür düşünür. insanları doğruya yöneltmek için uğraşır.
    geçenlerde yaptığı faiz çıkışı ile taraflı tarafsız herkesi sevindirmiştir. şimdi ise üzerine vazife olmasa da pazar alışverişimize de el atmıştır. bunun dini açıdan alakasını anlayamasam da öneri güzel.
    bir dönem imamlık yaptığım köye , diyanet yetkilileri gelmiş, insanların nasıl tasarruf yaptığına dair detaylı çalışmışlardı. onlara göre tasarruf halktan başlarmış.gelin görün ki diyanetin borusu halka ötmektedir. ülkedeki, kamu ve belediyelerdeki israf ile ilgili tek bir yorum okuduğumu hatırlamamaktayım.

durun bir dakika.. peki ya diyanet kapatıldığında ne kadar tasarruf olur bir düşünelim mi? deli rakam. bence bu din diyanetsiz daha güzel. din kimsenin tekelinde değildir.
  • adam sanarsan eşşeği alnına değer taşşağı.
  • şükretmesini öğreten adam antrikot gömerken makarnacı pis fakirlere ucuz, ezik, çürük sebze meyve için uber ipuçları veriyor efsane.
  • eeee adamlar doğru diyoooo, diyanet tasarruf için sabah çıkıyor, siz de akşam çıkın ki, çıkarlar çakışmasın.

komik olmayan espriyi bir kenara bırakacak olursak, yoksula halka akıl verdiğini sanan diyanet, hayatında bir kere olsun allah'ın indirdiğiyle hükmetse de, allah'ın, yoksula vermeyi emreden ayetlerini önce insanlara okusa, sonra kendisi de uysa ve sonra halkın parasına, yandaşa, müteahhite, özelleştirmelerle kafire yedirerek yoksulluğu ülkeye yayan iktidara da laf söylese, iyi olmaz mı?

ey inanıp güvenenler! bilginlerin ve din adamlarının birçoğu insanların mallarını haksız yolla yer ve onları allah’ın yolundan engellerler. altını ve gümüşü kasalarda saklayıp da allah yolunda harcamayanları acıklı bir azap ile müjdele. tevbe 34

yüksek meblağlarda bütçesi olan diyanetin, o bütçeye rağmen, yapılan cami ve kur'an kurslarının parasını da cuma namazlarında halktan toplayan diyanet ki, camiye gelenlerin çoğu da yoksul halktan oluşuyorken, kalkıp da milletle taşak geçer gibi, pazara akşam çıkın ucuz olur demesi yürek acıtan bir olaydır. tabi vicdanı ve imanı olan için.

diyanet, islam dışıdır ve kapatılmalıdır.
  • bize de aksine, alışveriş için akşam saatlerini beklemeyip esnafın zor durumunu fırsata çevirmeme terbiyesi verildi. diyanetin bu açıklaması ne kadar ahlakidir, takdir sizindir.
  • bunlar hep bekçilerin maaşları için arkadaşlar onlarsız ne yaparız biz.
hesabın var mı? giriş yap