• ülkede tasarrufa diyaneti kapatarak başlayalım.150 bin çalışan 12 milyar bütçe.
  • ateist olduktan sonra benden de alınan vergi ile finanse edilen diyanet bana hizmet etmiyor, bir faydalarını göremiyorum diyor, şikayet ediyordum.

sağ olsunlar, aydınlandım, bundan sonra pazara akşam çıkacağım, teşekkürler diyanet.

büyük hizmet.
  • diyanet sabah erken çıkar pazara, en tazesini en yüksek fiyatlardan alır. sonuçta para bok. fakat halk için uygun görülen akşam pazarı. tabii ya.
  • bize de aksine, alışveriş için akşam saatlerini beklemeyip esnafın zor durumunu fırsata çevirmeme terbiyesi verildi. diyanetin bu açıklaması ne kadar ahlakidir, takdir sizindir.
  • diyanet, türkiye’de en saygı duyduğum kurumların başında gelmektedir. tamamen siyasetten arınmıştır. kesinlikle özgür düşünür. insanları doğruya yöneltmek için uğraşır.
    geçenlerde yaptığı faiz çıkışı ile taraflı tarafsız herkesi sevindirmiştir. şimdi ise üzerine vazife olmasa da pazar alışverişimize de el atmıştır. bunun dini açıdan alakasını anlayamasam da öneri güzel.
    bir dönem imamlık yaptığım köye , diyanet yetkilileri gelmiş, insanların nasıl tasarruf yaptığına dair detaylı çalışmışlardı. onlara göre tasarruf halktan başlarmış.gelin görün ki diyanetin borusu halka ötmektedir. ülkedeki, kamu ve belediyelerdeki israf ile ilgili tek bir yorum okuduğumu hatırlamamaktayım.

durun bir dakika.. peki ya diyanet kapatıldığında ne kadar tasarruf olur bir düşünelim mi? deli rakam. bence bu din diyanetsiz daha güzel. din kimsenin tekelinde değildir.
  • adam sanarsan eşşeği alnına değer taşşağı.
  • vatandaş, vatandaş olsa, "niye ucuza almak zorunda kalıyorum, niye akşam pazarına çıkmak zorundayım?" diye sorar diyanet'e...

tabii, vatandaş, vatandaş olsa!..
  • (bkz: herkes seçerek alsın siz kalanları alın)

(bkz: ayıp)

(bkz: günah)

maalesef parası olmayan insanlar nereye ne zaman “gitmeyeceğini” iyi bilirler. nereye ne zaman gideceklerini söylemenize gerek yok.

bunu fakirliği de zenginliği de görmüş bir insan olarak söylüyorum.

fakir olan insan hangi pazarda saat kaçta indirim olduğunu da bilir merak etmeyin.

millete akşam pazarına gidin, herkes seçsin siz kalanları alın, sabredin ölünce zengin olursun edebiyatı yapacağınıza şu yozlaşmayı bitirin. millet oğullardan, yeğenlerden sıyrılıp hak ettiği işe giremiyor.

sebze alırken de, işe girerken de, ihale alırken de oğul yeğen değilseniz akşam pazarına kalıyorsunuz.
  • şükretmesini öğreten adam antrikot gömerken makarnacı pis fakirlere ucuz, ezik, çürük sebze meyve için uber ipuçları veriyor efsane.
  • pazara akşamları giderek tasarruf edip artırdığımız para ile vergilerimizi düzenli ödersek diyanet işleri başkanımız mercedes'ine daha rahat binecek ve bize nasıl tasarruf etmemiz gerektiğiyle alakalı pek çok tavsiye verebilir, başarılı..
hesabın var mı? giriş yap