• doğal köşelerimizin, çıkıntılarımızın hayatta yuvarlanırken bize ve başkalarına batmaması için uflanıp, zımparalanması sekansı.kalitesine ve vizyonuna göre insanı eşşek, eşşeği insan edebilir.
 • turkiye de vasat durumda olan sadece bilgi yigini yapmayi hedefleyen sistem. az gelismis ulkelerde bos seyler ogretilerek halkin ayrintilara takili kalmasi saglanir turkiyede bunlardan biridir. hindistanda da trigonometrik cetvel tamamen ezberletiliyor. amac ilerlemek degil ilerledigini zannettirmek. aslolan insanin kendini egitmesidir
 • antropolojik acidan bakarsak olaya egitim,kasitli kültürleme sürecidir.ammavelakin pragmatizm acisindan bakacak olursaniz bireyi topluma faydali hale getirme sürecidir.skolastik acidan ise bireyi tanrı imparatorlugunun üyesi haline getirme sürecidir.
  türkiye acisindan ise,gencecik beyinlere işkence çektirip salalım çayıra anlayışıyla çalışan çökmüş bi sistemciktir.
 • bilginin gerekliliğini, bilgi birikiminin azını fazlasını, düşünmeyi, sorgulamayı, düşünceyi serbest bırakmayı, yetenekleri geliştirmeyi, ezberlemeyi, okulu, öğrenmeyi, öğreteni, öğreneni yeniden sorgulamamız gerektiğine işaret eden çok parçalı bir bütündür.
 • anayasanın kırkikinci maddesi ile belirlenmiş eğitim ilkesi şöyledir;
  "atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin
  gözetim ve denetimi altında"
  bu esaslara aykırı bir eğitim kurumu açılamaz.
  türkçeden başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez.

  (bkz: bkz kutsal bilgi kaynağı bile öyle diyor)
 • olmaması durumunda öğretimin de boşa gideceği olgu...
 • onemli bisey.. mi acaba... (bkz: bill gates)
 • turkiyede olsaydı mukemmel olucak bi seyin adı*.. ayrıca egitim-ogretim adı altında aldıgımız, daha dogrusu oramızdan buramızdan tasacak sekilde dolduruldugumuz _ogretim_ in yanında yer alarak _ogretim_ in hakkını cok yiyen kelime aynı zamanda.. ve de turk olmamızdan olsa gerek turk zekasının mukemmel orneklerinin geneline verilmis ad yine .. sen doldur o kadar ogrenincinin kafasını, en bisey algılayabilecekleri zamanda cartla curtla, etrafılarındaki en ufak bi yurumezligi bile fark edemesinler - goremesinler.. zaten mekanikti kimyasal denklemdi dururken nelerine dunya gorusu falan ... hakikaten ayrı bise su turk olmak.. gurur duyuyorum ben sahsen** ..
 • kadıköy'ün 27 mahallesinden biridir. hasanpaşa, feneryolu, fikirtepe, dumlupınar, merdivenköy, zühtüpaşa mahalleleri ile sınırdaşdır. marmara üniversitesi göztepe kampüsünü içermesinden dolayı bu ismi almıştır. minibüs caddesi ziverbey mevkiinin kuzey tarafı olarak tarif edilebilir.
 • yoksullar için sermaye
  zenginler için faizdir*
hesabın var mı? giriş yap