• başka bir el ehzer'ci.

düşünenlerin aklına sağlık.

akp'de fazıl say'ı aday gösterirse, milletin kafa karışıklığından faydalanan şemdin sakık cumhurbaşkanı çıkabilir.
  • meydanlarda mahalle karısı gibi onun bunu çocuğu yok gibi dedikodular yapmaz... yalancı değildir, şerefsiz hiç değildir ve hırsız değildir.

yapamadıklarını, edemediklerini sayarken bunuda ekleyelim.
  • ben ki ne sağa ne sola yakın, hepsinden aynı şekilde tiksinen bir adamım. adaylığın duyduğumda ilk tepkim bu kim oldu. sonra adamın yaptıklarına baktım bir hmm çektim. sonra beklemeye başladım. siyasete giren her adam daha ilk konuşmalarında kendini belli eder. ben de bunları bekledim bu adamı değerlendirmek için. her gördüğüm konuşmasında insanlarla her temas ettiği seferde adama daha da ısındım. vatandaşla olması gerektiği gibi, gazetecilere gereken ayarları çekmesi gibi, her konuşmasında kalitesini belli etmesi gibi. nötrken adama baya baya ısındım. kendisine soru bile sorulamayan, sürekli bağırıp çağıran, sürekli ona buna çatan bir adamdan çok daha uygun. siyasette yeni diyorlar ama belli ki adam bürokrasideki başarısında türkiye standartlarının çok çok üzerinde. cumhurbaşkanı dediğin de siyaset değil bürokrasi yapar zaten.

ekmek için mi bilmem ama doğru seçim olduğu konusunda beni ikna etti.
  • bu zat, cumhurbaşkanı adayı seçilmiş bu zat, ülkenin kaderini baştan aşağı değiştirecek olan anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında muhalefet kulisinde chp'liler ile çay içen başbakanın yanına yanaşmış ve osmanlı hanedanına maaş bağlanması ile ilgili kanun teklifinin durumunu sormuştur.

...
  • misal ulusalcilara saldiran (bkz: #32248921) ve chp'yi asagilayan (bkz: #32249509) ve daha sonra bdp'li oldugunu belirten (ugrastirmayin beni simdi) bir yazar eger emine ulker tarhan yoksa (bkz: #43920342) secimi boykot edecegini soyluyor.

hakkinda ucuz bir karalama kampanyasi yurutulen aday.

uykum kacti uyduruk adamlarla ugrasiyorum. yatayim bari.
  • adını görmemle sabah sabah cinlerim tepeme çıktı. yahu bu adamın muhalefetin ortak adayı olmasını hâlâ savunanlar var, aklım ermiyor buna...

muhalefeti, hiçbir şekilde kazanamayacağı bir seçime sokma projesiydi kendisi. bu proje çok başarılı bir şekilde kurgulandı ve sergilendi. cumhurbaşkanlığının erdoğan'a altın tepsi içinde sunulmasını sağlayan ekmeleddin ihsanoğlu da milletvekilliğiyle (ve bu sayede kazandığı ömür boyu ayrıcalıklarla) ödüllendirildi ve mhp listelerinden iki kere meclise girdi.

ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz derler. biz de ekmeleddin'in meclis performansına bakalım:
    https://www.tbmm.gov.tr/…gi?p_donem=26&p_sicil=7156

meclis genel kurulunda yaptığı konuşma sayısı: 12 (on iki)
    verdiği yazılı soru önergesi: 2 (iki)
    verdiği sözlü soru önergesi: 0 (sıfır)
    ilk imza sahibi olduğu genel görüşme önergesi: 0 (sıfır)
    ilk imza sahibi olduğu gensoru önergesi: 0 (sıfır)
    ilk imza sahibi olduğu meclis araştırması önergesi: 0 (sıfır)

en güzel yere geldik...

ekmeleddin kişisinin milletvekilliği döneminde ilk imza sahibi olduğu tek bir kanun teklifi bulunuyor: "osmanlı hanedanı mensupları hakkında kanun teklifi"

teklif ettiği kanunun içeriği: isteyen osmanlı hanedanı mensuplarına maaş verilmesi, hanedan mensuplarına sağlık hizmetlerinin ücretsiz sunulması, çocuklarına yurt sağlanması ve burs bağlanması :)

kim olduğu, ne olduğu zaten belliydi ama göz göre göre, işte bu adamı, türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı yapmak istediler ve neredeyse 16 milyon kişi de oy verdi! daha da diyecek bir şey yok.

edit: teklif ettiği kanun teklifini meclis sitesinde bulamayanlar olmuş, buyurun: https://www2.tbmm.gov.tr/d26/2/2-1096.pdf

ekmel efendi, bu kanun teklifi ile osmanlı hanedanı üyelerinin aylık kazancı, en yüksek devlet memurunun (tazminat ve ek ödemeler dahil) aldığı maaştan düşükse, aylık kazançlarının bu maaşa tamamlanmasını ve vergi dahil hiçbir kesinti yapılmamasını istiyor.

98 yıl önce saltanatın kaldırıldığını ve osmanlı hanedanının egemenliğine son verildiğini hâlâ hazmedememiş zehirli bir zihniyettir bu.
  • dakikalar içinde kendisi hakkında 385 entye uluşılmış. büyük çoğunluk adamı tanımadığını belirttikten sonra dolaylı ya da doğrudan ismiyle dalga geçmeye yönelmiş. sanki cumhurbaşkanı değil de sınıf başkanı seçilecek amk. sözlüğün yaş ortalaması ya da espri kalite ortalaması ne kadar düşükmüş arkadaş.
  • cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chp tarafından çatı aday olarak önerileceği söyleniyor.

edit: çalışmadığımız yerden gelmiştir. beklemeddin itiraf et. yerinde bir hamle midir değil midir zaman gösterecek elbette fakat başlığının kanallarından birinin bilim; yarışacağı diğer şahsın ise bilime olan uzaklığı dikkate alındığında peşin hükümlü olmamak gerektiği kanaatindeyim.
  • bu adam da anayasa görüşmelerinde mecliste evet demişse fena göt olmuşuz arkadaş, allah bilir 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde kendine değil erdoğan'a oy vermiştir.
  • hayatı bu rejimde daima tehlikede olan bir ateistim. cb adayı olarak mekke imamını bile gösterseler oy verecek durumdayım. ben bile tatava yapmıyorum. başlatmayın solculuğunuza.

ötekiler kulübüne hoşgeldin dediğim adaydır.
hesabın var mı? giriş yap